Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: trzy firmy do dalszych negocjacji na budowę sieci UMTS

Polkomtel: trzy firmy do dalszych negocjacji na budowę sieci UMTS

sirmark 2 Lipca 2004 05:13

0 0

W dniu 7 maja 2004 roku Polkomtel S.A. wystosował do producentów sprzętu telekomunikacyjnego zaproszenie do składania ofert na dostawy urządzeń sieci dostępowej sieci komórkowej w standardzie GSM i UMTS. W odpowiedzi, do 7 czerwca br., swoje oferty złożyli: Alcatel Polska SA, Ericsson Sp. z o.o., Lucent Technologies Sp. z o.o., Nokia Poland Sp. z o.o. oraz Siemens Sp. z o.o.

Po dokonaniu oceny złożonych ofert Polkomtel S.A. zakwalifikował do dalszych negocjacji następujące firmy: Ericsson, Nokia i Siemens. Planowane rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w październiku 2004 roku.
Przedmiotem przetargu jest sieć dostępowa GSM i UMTS, obejmująca takie elementy jak stacje bazowe, kontrolery stacji bazowych, systemy zarządzania dla sieci 3G czy węzły dostępowe do transmisji danych GPRS.

Polkomtel konsekwentnie rozwija technologie transmisji danych. Jako jedyny operator w kraju oferuje już w dziewięciu miastach szybką pakietową transmisję EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution), która umożliwia transfer danych ze średnią prędkością ok. 80 kb/s i stanowi bardzo dobrą platformę do oferowania usług multimedialnych oraz usług z zakresu "mobilnego biura". Również tylko w sieci Plus GSM dostępna jest szybka transmisja HSCSD (High Speed Circuit Switched Data).

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet