Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel tnie koszty

Polkomtel tnie koszty

WitekT 6 Listopada 2006 19:08

0 0
Jak nieoficjalnie informuje Computerworld, w Polkomtelu trwa największa reorganizacja związana z cięciem kosztów od początku istnienia firmy. W ciągu trzech lat liczba pracowników ma zmniejszyć się o około 800 osób z dotychczasowych niecałych 4 tys.

Jednocześnie jednak w ciągu najbliższych tygodni zapadnie odkładana od bardzo długiego czasu decyzja dotycząca projektu wdrożenia systemu CRM, którego wartość szacowana jest na 170 mln zł. Wciąż jednak nie jest wykluczone, że Polkomtel zrezygnuje z tak kosztownego przedsięwzięcia.


Źródło tekstu: IDG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2006-11-06 21:45:05

    Swanno: nie - i nic więcej nie powiem. ;) Materiał jest na tyle "ciekawy", że muszę ostro ważyć słowa i dobrze wszystko opisać, żeby mnie do sądu nie pozwali. ;)

  • 0

    16. ~Szalony  2006-11-06 21:50:43  host: apn-236-247.gprsbal.plusgsm.pl

    Pawrzes- dziękuję za info :) słyszałem o tej budowie ale nie wiedziałem kiedy ją odpalą- będzie to bts/nodeB trzy systemowy więc niech lepiej Plus się obudzi z tym minimum edge bo w Aleksandrowie Plusa umts pewnie zobaczę za 2lata dopiero albo wogóle patrząc na to co Plus z edge wyprawia a dokładniej pisząc nic nie wyprawia :( Żeby tak nie było że rok 2007 będzie do T-mobile należał :)

  • 0

    17. ~mirekb  2006-11-06 22:22:40  host: apn-99-33.gprspla.plusgsm.pl

    cze,konkurencja wszystko pokaze;-))opy by chcialy zebysmy sie wiazali z nimi umawami by nam wciskac badziewne uslugi,w regulaminach pisza"automatyczne dostosowanie predkosci na danym obszaze,mapki calej3 niewiele watre i umowy niemozesz rozwiazac..nie bende lojalny jesli be dzie gdzies taniej i na podobnym poziomie.szalony-predzej postawia u Ciebie umts plusa niz zobaczysz edge;-)a bc jak masz terminal to wcale niezla opcja-jeszcze ten nowy bts..i niech sie ten kraj rozwija bo..ciemnogrod i zacofanie

  • 0

    18. ~Szalony  2006-11-06 22:42:56  host: inet20909-1.eranet.pl

    Mirekb- to żeś mnie pocieszył ;) Mam nowe hasło - Trzymaj w Łodzi z Plusem a będziesz na minusie :-) chyba od stycznia faktycznie wezmę tą umowę bezterminową Blueconnect i Plusa odpuszcze bo mam już dość płakania od 2 lat że mam tylko gprs Plusa . A wiem że pojedyncze uwagi abonentów operator ma głęboko gdzieś choćby były naprawdę zasadne - taka jest smutna prawda.

  • 0

    19. ~dt  2006-11-06 23:32:59  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony- w moim Aleksandrowie Edge chca postawic do konca tego roku, ale z tego co mowia to sa z tym jakies biurokratyczne problemy :/ Ps. MK nadal nie dziala :(

  • 0

    20. ~Szalony  2006-11-06 23:40:12  host: inet20909-1.eranet.pl

    Dt- ciekawe czy Plus nie ściemnia ? Bo coś podejrzanie mi wygląda że tu nagle do końca roku akurat zbiegiem okoliczności Plus w końcu ma dać edge w Aleksandrowie Łódzkim i Kujawskim :-) z wypiekami na twarzy będę oglądał w grudniu po południu interaktywną mapę plusa :) a narazie dam zarobić Erze :)

  • 0

    21. ~M  2006-11-07 00:01:43  host: aqw50.internetdsl.tpnet.pl

    WitkuT: kiedy można się spodziewać tego "ciekawego" artykułu?

  • 0

    22.  2006-11-07 00:02:51

    M: koniec tego albo początek przyszłego tygodnia. Starannie zbieram informacje z wielu źródeł. ;)

  • 0

    23.  2006-11-07 00:03:18

    A - i nie będzie to artykuł, tylko ciut dłuższy news.

  • 0

    24.  2006-11-07 01:38:56

    Zastanawiajace jest to, ze Polkomtel dalej szuka pracownikow. O, tutaj: http://www.polkomtel.pl/pl/?nfl=0&viewId=viewOfertyPracy i to calkiem aktualna oferta.

  • 0

    25. ~  2006-11-07 07:49:53  host: bpq61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A propos Plusa, taki oto kwiatek ze strony gsm.biz.pl "SMS o treści GRAM należy przesłać pod numer 71060 i dotąd wszystko jest w porządku. Niemniej jednak, jeśli użytkownik wysyłający wiadomość pomyli numer i wyśle SMS pod numer 7160 (opuści środkowe zero) - nie otrzymuje informacji o błędnym numerze, czy podobnej, ale...informację o treści: "Dzieki temu sms zwiekszyles swoja szanse na wygranie Sagema MY-X5-2! Im wiecej SMSow tym szansa wieksza! Wiec walcz o telefon! Rozwiazanie 16.09.04 o 16:15 w ITV". Zwracamy w tym miejscu uwagę na datę zakończenia konkursu, która stanowi dowód, iż operator, zapewne z niedbalstwa, naciąga użytkowników na koszty, przy okazji właśnie takich pomyłek. Gdyby wspomniany w informacji został usunięty, użytkownik, który się pomylił otrzymałby po prostu systemowy komunikat o tym, iż numer docelowy jest nieprawidłowy" - to odnośnie konkursu urodzinowego.

  • 0

    26. ~observator  2006-11-07 08:08:22  host: nat-39.wolomin.net

    Witek, zainteresuj się producentem telefonów na N. Jest ciekawa historia do opowiedzenia miłośnikom tej marki w Polsce - szukaj informacji :-)

  • 0

    27.  2006-11-07 11:07:58

    a era sie rozwija, wprowadza nowe usługi jak hsdpa czy era domowa, a w plusie zwolnienia;]

  • 0

    28.  2006-11-07 11:15:23

    i cały czas ma silnego prepaida w który inwestuje.Co ważne, w erze jest numer stacjonarny w erze domwoej, a w plusie dom jest numer komórkowy.

  • 0

    29. ~dt  2006-11-07 11:42:16  host: wap.plusgsm.pl

    Widze ze niektorzy nie zrozumieli newsa. Zredukuja zatrudnienie w ciagu 3 lat, ale jednoczesnie to czym zajmowali sie Ci pracownicy idzie w outsourcing. Tak robi mnostwo firm na swiecie. Ta praca zajmuja sie wyspecjalizowane firmy swiadczace uslugi roznym zleceniodawca. Firma zlecajaca ma mniejsze koszty i lepsza jakos uslug niz wtedy gdy wykonuja je jej pracownicy, dlatego to dobre posuniecie. Bedzie jeszcze wiecej kasy na inwestycje. Ciecie kosztow to nie ciecie inwestycji. Jesli ktos tego nie rozumie to nawet niech nie zabiera glosu.

  • 0

    30. ~dt  2006-11-07 11:46:19  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony- ciekawe. Moze ida alfabetycznie, ale pierwsi beda ostatnimi ;-) Mapka jest zwykle opozniona, dlatego najpierw w ruch pojdzie netmonitor :)

  • 0

    31.  2006-11-07 13:43:48

    faktem jest, że ptc jest silniejsza od plusa.Tak-Tak jest bardzo silną marką, tak samo jak Era.I wbrew innym operatorom wprowadziła już hsdpa i cały czas się rozwija i udoskonala, podczas gdy w plusie to co słyszymy.

  • 0

    32.  2006-11-07 13:48:22

    observator: chodzi o taką pewną firmę, która zajmie się niedługo logistyką i serwisem? ;)

  • 0

    33.  2006-11-07 14:30:32

    Ten sam błąd co Plus z edge robi Orange z umts w łodzi !!! Gdzie Era i Plus szaleją z umts tam oczywiście nie ma wogóle umts Orange - narzekam na Plusa ale jakbym był w Orange nie miał umts w Łodzi to bym chyba oszalał :) Ale wiadomo że abonenci Orange to jest wierny elektorat i będą wiernie latami czekać aż Orange w Łodzi da umts ;)

  • 0

    34. ~wlo  2006-11-07 23:48:24  host: aos16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony... A co to taka Łodź jest niby? Ja żałuję, że nie znierałem mapek pokrycia naszej okolicy przez te lata... Szlag by Cię trafił pewnie jakbyś widział rozwój EDGE'a na prowincji chyba ;-) Ja tam lubię Łódź - mieszkałem tam przez okres studiów, lubię to miasto nawet... No ale coś jej Polkomtel chyba nie lubi ;-) Woli prowincjonalne miasteczka na zachód od Łodzi i dalsze niż te - nie wiem czy tak się je traktuje - z aglomeracji łódzkiej ;-) Mysle, że to ja pierwszy będę miał dostęp do sieci przez UMTS niż Ty u siebie. Dam znać na pewno!

Dodaj swoją opinię