Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel tnie inwestycje - rozbuduje tylko 3G

Polkomtel tnie inwestycje - rozbuduje tylko 3G

WitekT 13 Lutego 2009 14:32

0 0
Polkomtel ostro zetnie inwestycje. O swojej decyzji poinformował już dostawców sprzętu (Nokia Siemens Network i Ericssona) - pisze Gazeta Prawna.

Polkomtel już w grudniu zapowiedział cięcie inwestycji o 1/3, do około 1 mld zł. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. W tym tygodniu - według informacji Gazety Prawnej - ogłosił dostawcom sprzętu radykalną obniżkę zamówień i ograniczenie ich tylko do sieci trzeciej generacji.


Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    38. ~  2009-02-14 16:28:50  host: f142-047.opera-mini.net

    Mozliwe ze roaming p4 zapewni co prawda spadajacy powoli przychod,na inwestycje w 3g.ciekawe kto postawi najwiecej 3g/hsdpa w tym roku?ptc przed brandem chce miec pewnosc ze siec podola.tez dobrze.zacznie sie powoli prawdziwa konkurencja na pelnym lecz nie zapchanym rynku.po cenie detalicznej minuty i transferu szczegolnie.to bedzie trudny rok dla wszystkich ale co nie zabije to wzmocni;-).mirekb

  • 0

    39. ~frog  2009-02-14 16:32:52  host: aajt27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hm to u mnie nie ma już co liczyć na lepszy zasięg trzeba zmienić sieć..

  • 0

    40. ~wafell  2009-02-14 17:54:25  host: 77-253-80-161.adsl.inetia.pl

    Plus i tak dlugo bedzie w skali kraju najlepsza siecia. Ja u siebie mam 3G Plusa i innych operatorow , tylko Era nie ma u mnie 3G .

  • 0

    41.  2009-02-14 19:32:58

    Kurcze,a u mnie na wsi nie ma nawet zasiegu GSM Plusa. Od 2006 r mieli decyzje srodowiska na postawienie BTS-a w mojej gminie, a mamy juz 2009 i wieży jak nie ma tak niema. Nadal skazany jestem tylko na Ere.

  • 0

    42. ~  2009-02-14 23:49:47  host: f96-044.opera-mini.net

    37 kolejny raz mija się z prawdą. Niech mu rodzice zabiorą wreszcie internet.

  • 0

    43. ~ZICO  2009-02-15 00:58:19  host: 94.254.167.227

    #37: Jak na razie to Orange został prześcignięty przez PLUSA i to PLUS jest liderem pod wzgledem liczby klientów. Jeśli chodzi o liczbę stacji bazowych zresztą też. Z jednym tylko PLUS na pewno nie prześcignie Orange-są to ceny telefonów :-)

  • 0

    44. ~s1k0r3k  2009-02-15 01:44:28  host: 77-254-202-103.adsl.inetia.pl

    43 Może Plus jest liderem, ale to są ułamkowe różnice, bardzo zbliżone do siebie. Wydaje mi się, że Opy działają na zasadzie zmowy, a nawet jeśli nie, to przez lata nie konkurowali ze sobą za bardzo i podzielili rynek na mniej więcej 3 równe części. Dlatego popieram MK czy Play, bo tylko większa konkurencja może ruszyć wreszcie nasz rynek. Z drugiej strony, jeżeli porównujemy pozycję opa biorąc pod uwagę liczbę klientów, możemy się zastanawiać czy lepszych jest dwóch z rachunkami po 100zł czy jeden który płaci 200zł.

  • 0

    45. ~Szpak  2009-02-15 08:40:10  host: 94.254.191.5

    Era jeszcze latami będzie z zasięgiem za Plusem w latach 2003-2006 , Plus ostro stawiał gsm a Era dosłownie nic nie robiła , także gsm jak w tym roku Plus odpusci to nic wielkiego się nie stanie Era z budową gsm jest dobre 2-3lata w plecy , tylko Orange Plusa goni i brakuje mu 1-2lat jak Plus zaspiii to Orange z infrastruktura go wyprzedzi.

  • 0

    46.  2009-02-15 09:16:51

    U mnie w Krotoszynie Play, Era i Orange mają już od kilku miesięcy 3G i tylko Plus pozostał w tyle. Według mapy http://mapa.btsearch.pl/ Plus ma u mnie zasięg 3G ale niestety tylko wirtualnie. Nadal jest tylko EDGE.

  • 0

    47. ~  2009-02-15 11:06:13  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    46: no to będziesz miał w tym roku zapewne.

  • 0

    48. ~  2009-02-15 11:30:51  host: 94.246.135.29

    Mieszkam w Jaworznie woj.skaskie u mnie Plus ma lepszy zasięg ale według mapy ,bo co z mi z BTSów ,którrych nie ma,jezeli chodzi i Ery to stacje które sa w planach sa już wybudowane i czekaja na odpalenia,alo w trakcie budowy. general

  • 0

    49.  2009-02-15 18:51:19

    ~ZICO ty to lubisz stawiać "kontrę", przedstawiam sytuacje jak jest w woj. Lubelskim, co prawda PLUS ma dobrze rozbudowane 3G, ale co z tego jak ich 2G siada przy byle jakiej dolinie czy większym zalesionym terenie. Co do ilości BTS między Plusem, a Orange to już mówimy o różnicy góra 500 nadajników. Z resztą ~s1k0r3k przedstawił dokładniej sytuacje.

  • 0

    50. ~  2009-02-15 22:43:26  host: f96-054.opera-mini.net

    Kwistas kolejny raz łżesz jak pies! Poza tym stacja bazowa to nie nadajnik!

  • 0

    51. ~  2009-02-16 12:21:43  host: f142-053.opera-mini.net

    co by nie bylo to i tak przez okolo 2 lata zostanę w plusie (umowa). a potem zobacze kto i jakie da mi warunki. moze wtedy 3g i projektor w telefonie bedzie standardem (bo bez projektorow w komórkach telewizja mobilna za bardzo sensu miec nie bedzie miala)

  • 0

    52. ~pozdrawiam  2009-02-16 22:59:01  host: avp142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Szpak: przestań wypisywać bzdury. Są miejsca gdzie nie ma ERY i są miejsa gdzie nie ma PLUSA albo zasięg jest kiepski. Mam ERE i Plusa i nie widzę różnic w zasięgu.

  • 0

    53. ~  2009-02-17 22:20:22  host: f142-051.opera-mini.net

    od 6 lat jestem z Era ale już mam tej sieci dosyć, a to wszystko przez ich fatalny zasięg na śląsku. Plus i Orange śmigają aż miło nawet Play ostatnio postawił BTSa, a taka Era do końca będzie wciskała kit o konstrukcjach budynków i antenach wewnętrznych

  • 0

    54. ~megaus  2009-02-18 21:47:43  host: nat-tor2.aster.pl

    panowie jezeli chodzi o inwestycje firmy polkomtel to ze sa one mniejsze to zalezy od calkiem czegos innego niz o tym co wy mowicie. nie moge tego powiedziec ale wtajemniczeni na pewno wkrotce sie dowiedza

  • 0

    55. ~siekiera  2009-02-19 10:14:56  host: 87-205-169-70.adsl.inetia.pl

    54- a co to za tajemnica ? Ciekawe kiedy Plus uruchomi stacje gsm/3g na ktore papiery ma od roku i ciagle ich nie wlacza a fizycznie stoja ?

  • 0

    56. ~mirekb  2009-02-19 10:54:44  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @54 moze nie siejesz zamętu.działania zakulisowe vodafone dają o sobie znac??

  • 0

    57.  2009-02-19 22:30:59

    Powiem tyle. budują 3G to dobrze, ale po co nam niedziałające stacje? Jest tyle NodeB w wykazie i jakoś głucho o nich.

Dodaj swoją opinię