Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: szybka restrukturyzacja

Polkomtel: szybka restrukturyzacja

WitekT 15 Listopada 2011 18:10

0 0

Na spotkaniu Zygmunta Solorza-Żaka z dyrektorami w Polkomtelu, które miało miejsce już nazajutrz po przejęciu operatora, padło magiczne słowo: restrukturyzacja. Plany są ambitne - pisze Puls Biznesu.

Przypomnijmy, że Zygmunt Solorz-Żak sfinalizował zakup Polkomtelu 9. listopada, a jeszcze tego samego dnia wymienił radę nadzorczą i wprowadził nowych członków zarządu.




To, że zmiana właściciela Polkomtelu spowoduje cięcia zatrudnienia, wiadomo było, zanim proces sprzedaży operatora ruszył na dobre. Możliwość obniżki kosztów osobowych była jednym z elementów, który śrubował cenę telekomu. Sama skala ubiegłotygodniowego spotkania pokazała różnicę w podejściu do biznesu w Polkomtelu (ponad 100 dyrektorów) i Polsacie (20), choć trzeba wziąć poprawkę na wielkość obu firm. Na spotkaniu wspomniano o konieczności szukania synergii pomiędzy sieciami sprzedaży Polkomtela i Cyfrowego Polsatu.

Z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu wynika, że biznesmen myśli też o wprowadzeniu wspólnej oferty Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu jeszcze przed świętami, które są tradycyjnie okresem żniw zarówno dla operatorów platform satelitarnych, jak i sieci telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 73
  • 0

    56. ~  2011-11-16 17:05:48  host: 178.73.49.129

    54. Jak zrozumiesz na czym polega skrótowiec to się odezwij, bo jak na razie nie masz za wile do napisania.

  • 0

    57.  2011-11-16 17:12:59

    56: a to jest portal poprawnej polszczyzny czy telekomunikacyjny? Użycie takiej formy ujmuje merytoryce? Nie sądzę - więc po co o tym rozmawiać?

  • 0

    58. ~Simplusowiec  2011-11-16 17:17:24  host: host84-38-84-225.tvkdiana.pl

    56. mądralu, a jak przenosisz telefonu to przenosisz do Playa czy do Playu ?

  • 0

    59. ~  2011-11-16 17:18:22  host: 178.73.49.129

    WitekT. Fachowiec fachowcem, ale warto mieć własne zdanie. Tym bardziej będąc redaktorem naczelnym. Co do tego, że taką wykładnię stosuje też Presspublica to polecam: http://www.rp.pl/artykul/681467-Polkomtel-sprzedany.html Jaką stosuje?

  • 0

    60.  2011-11-16 17:29:23

    59: stosuje taką: http://www.parkiet.com/artykul/1116718-Cyfrowy-Polsat-zarabia--s tawia-na-Plusa-i-mobilna-telewizje.html

  • 0

    61. ~  2011-11-16 18:08:59  host: 178.73.49.129

    WitekT. Ta dyskusja na tym poziomie jest bez sensu. Żarty sobie robisz? http://www.parkiet.com/artykul/1114494.html Możemy się tak licytować w nieskończoność.

  • 0

    62.  2011-11-16 18:15:51

    61: oczywiście, że bez sensu, dlatego ją zakończmy.

  • 0

    63.  2011-11-16 18:19:19

    @61 to po co ja ciagniesz? sam wypaliles, bo Ci sie nie podoba i trzeba miec wlasne zdanie bla bla bla. jest to skrotowiec. od czego powstaly chyba mozna sie domyslic, a ze bylo to nie po polsku? polowa dzisiejszych nazw tak brzmi... napisz do KGHMu i innych bylych udzialowcow (ameritech?), ktorzy zakladali firme - moze odpowiedza Tobie na tak bardzo nurtujace Cie pytanie jakbys conajmniej dzisiaj bez tego zasnac nie mogl...

  • 0

    64. ~  2011-11-16 18:39:44  host: 31.41.144.41

    @63. Polska Telefonia Komórkowa jest całkowicie poprawnie po polsku, gdyż w naszym języku istnieje coś takiego jak szyk przestawny. Niech kolega z IP 178.73.49.129 się trochę dokształci a nie ciągle droczy.

  • 1

    65. ~  2011-11-16 19:19:17  host: chaos.tpnet.pl

    @49. WitekT: Cyt: "Polkomtel nie jest rzeczownikiem, tylko skrótowcem" - Ale skrótowce są właśnie rzeczownikami! Nie ma takiej części mowy jak "skrótowiec"! W języku polskim jest 10 części mowy: * Rzeczownik * Przysłówek * Przymiotnik * Przyimek * Liczebnik * Czasownik * Spójnik * Zaimek * Partykuła * Wykrzyknik - skrótowca między nimi nie ma!

  • -1

    66.  2011-11-16 19:21:30

    Sznowni Państwo. Rozmowa odchodzi bardzo mocno od wątku. Jeżeli chcecie ją kontynuować, zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL. Każda kolejna wypowiedź ciągnąca offtopic zostanie skasowana.

  • 0

    67. ~:-/  2011-11-16 20:41:49  host: apn-95-40-70-128.dynamic.gprs.plus.pl

    co ta banda jus porobila z ta siecia, od czasu przejecia przez tych patalachow caly ten iplus ledwo chodzi, ping'i po 300 i predkosc po 1mb/s !

  • 0

    68.  2011-11-16 22:36:09

    Ale za to jest bardzo fachowa - zawsze czytam posty o Polkomtelu bo można się dowiedzieć wiele użytecznych rzeczy. Jak widać, pośród wielu zadań, Telepolis pełni też funkcję misyjną i należałby się jej udział w abonamencie rtv ;)

  • 1

    69. ~  2011-11-17 08:33:50  host: abhj33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jesli logika mówi zeby nie jesc gów.na a jakis profesor udowodni ze to zdrowe to znaczy ze mamy to robic? albo mamy pisac polkomtelu choc tez to w usta ciezko wchodzi jak kupa?

  • 0

    70. ~  2011-11-17 18:39:53  host: host-89-228-111-124.olsztyn.mm.pl

    Polkomtel ma awarie, nie mogę doładować 2 telefonów w plusie a z 1 zabrali środki z konta. Ponadto wczoraj smsów nie było można wysyłać przez jedną stację w Olsztynie. Plus on-line też nie działa.

  • 0

    71. ~  2011-11-18 21:06:58  host: 89-72-234-152.dynamic.chello.pl

    No wiem czy będzie taka szybka, w rzepie piszą że nie za dobrze u nich się układa. Chociaż ta współpraca z Cyfrą plus wniesie świeże powietrze do oferty...ale i tak widzę w tym pewne naśladowanie oferty Neostrady z TV

  • 0

    72. ~prawda  2011-11-21 09:22:06  host: user-31-174-17-131.play-internet.pl

    Ja i tak wiem że to pewne że Playa przejmie Grupa TP, to kwestia czasu, Play już ma roaming z Orange a kolejne usługi to kwestia czasu, Zostanie Pan Solorz i Grupa TP. Prawda

  • 0

    73. ~Gandhi  2011-11-22 20:53:11  host: aq02.aqua.com.pl

    Proszę - zakup plusa przez cyfrowy polsat już skutkuje pozytywnymi efektami w tej spółce. Plus zaczyna testować LTE, a wspólna oferta np. mobilnej TV to będzie nie lada gratka.

  • 0

    74. ~Przemek  2011-11-22 22:54:06  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    A ja myślę, że połączenie wpłynie pozytywnie na jakość zarówno CP jak i Plusa

  • 0

    75. ~Lalik  2011-11-25 16:42:46  host: 80.48.17.122

    Jasne, że wpłynie pozytywnie. Tu mają dużo doświadczenia, i tam też.. Na pewno będzie sukces ;)

Dodaj swoją opinię