Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel stracił obsługę PZU

Polkomtel stracił obsługę PZU

sirmark 18 Lipca 2008 07:58

0 0

PZU rozstrzyga, kto dostarczy mu warte 60 - 80 mln zł usługi telekomunikacyjne Firma już wybrała operatora, ale nie jest to Polkomtel. Pozostali operatorzy milczą - pisze Rzeczpospolita.



Według nieoficjalnych informacji gazety sprawa nie jest jeszcze sfinalizowana i każdy z operatorów ma nadzieję, iż rzutem na taśmę uda mu się zdobyć dużego klienta. Można szacować, że w ciągu dwóch lat trwania umowy towarzystwo zapłaci operatorowi ok. 30 mln zł. Pozostałych kilkadziesiąt milionów z telekomunikacyjnego megakontraktu zgarną operatorzy stacjonarni.




Dostawców usług telefonii stacjonarnej i przesyłu danych najprawdopodobniej będzie dwóch- wiodący i wspomagający. Pierwszym ma zostać Netia, chociaż umowa jeszcze nie jest podpisana. Według informacji gazety operator ma połączyć 770 placówek PZU siecią transmisji danych, w której będą również realizowane usługi telefoniczne dla grupy. W pierwszym etapie projektu Netia zestawi ponad 100 połączeń, w kolejnym - resztę.

Według konkurencyjnych operatorów Netia zaproponowała PZU zaskakująco atrakcyjną cenę. PZU nie chce podać wartości kontraktu, ale można szacować, że oszczędzi nawet 50% rocznych kosztów usług telekomunikacyjnych.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~hehe  2008-07-18 11:20:52  host: acrw71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakto nie wiecie dlaczego nr zmieniaja ? ;-) ja wiem doskonale. numer 602 to super reklama. btw. jakby moj bank mial telefony w play, to bym zmienil bank

  • 0

    14. ~  2008-07-18 11:54:33  host: krt.net.pl

    @8 - ja mam dwa telefony: służbowy i prywatny. Oba w różnych sieciach. Za oba płacę sam (żeby nie było, że żeruję na innych pracodawcach ;)) - firmowy wyłączam po godzinach mojej pracy, a klientom prywatnego nie podaje.

  • 0

    15. ~blob  2008-07-18 12:56:16  host: 212.160.172.70

    #13 - o co Ci chodzi z ta reklama?

  • 0

    16. ~Zainteresowany  2008-07-18 13:57:59  host: aht246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla Ery to być albo nie być... dla Plusa jeden klient mniej i to pewnie upierdliwy i kombinujący jak koń pod górę. Jakby chcieli wygrać to by wygrali, ale zapewne nie chcieli :) Zobaczymy jak sobie Era poradzi z obsługą i jak wzrośnie zadowolenie ludzi, skoro masa klientów biznesowych w ZUS-ie ma Plusa... Plus to ponad 60% rynku firm w PL :)

  • 0

    17.  2008-07-18 14:31:44

    Polkomtel skupił się na dzisiątkach taryf, setkach pakietów i pozyskaniu na to tysiące klientów, niestety zapomniał o tych co już z nimi są ślepo myśląc, że można nic nie robić i ich zatrzymać. Nie tędy droga.

  • 0

    18. ~Zainteresowany  2008-07-18 14:41:26  host: aht246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niekoniecznie. Pozyskanie tysięcy (a raczej setek tysięcy) normalnych klientów to lepsza kasa niż marudzący klient korporacyjny. Skąd wiesz na jakich warunkach Era dostała ten kontrakt? Żadne kokosy... Plus zarobił co mógł, a teraz po prostu olał bo stawki tak spadły, że pewnie zwyczajnie nie opłaca im się. A ZUS ma problem bo ta wymiana numerów będzie ich sporo kosztować. Właściwie nie ich - nas.

  • 0

    19. ~wibra  2008-07-18 14:43:21  host: nat-145.ghnet.pl

    ad16. Ten artykuł nie jest o ZUS-ie tylko o PZU. Jak mylisz te 2 firmy, to już Twój problem. A poza tym - to że Plus jest w tylu firmach, gdzie udziałowcem jest Skarb Państwa - to temat na kolejną komisję śledczą. Uważam, że każda firma, każda, powinna wybierać najatrakcyjnieszą ofertę telekomunikacyjną dla siebie, bez względu na udziałowców. A tu znowu układy, układziki... Wolny rynek jest w Polsce od 19 lat. I chwała mu za to ! A oferta Plusa nie jest zdecydowanie lepsza od innych opów, aby tak rozdawał karty w dużych firmach. To kwestia znajomości z odpowiednimi ludźmi. I tyle..., albo aż tyle ;-)

  • 0

    20. ~wibra  2008-07-18 14:44:13  host: nat-145.ghnet.pl

    Ludzie - ARTYKUŁ jest o PZU a nie ZUS !!!!!!!!

  • 0

    21.  2008-07-18 14:50:47

    Zaintneresowany nie odróżniasz ZUSu od PZU tak samo nie rozróżniasz klienta korporacyjnego od zwykłego klienta. Wiesz jaki jest koszt pozyskania PZU a koszt pozyskania kilkudziesięciu jak nie kilkuset kinetów indywidulanych? Wiesz jaki średni przychód generuje klient biznesowy a jaki indywidulany?

  • 0

    22.  2008-07-18 14:51:30

    kilkuste tysięcy miało być oczywiście

  • 0

    23. ~18072008  2008-07-18 15:38:02  host: 212.14.50.10

    > 14. Prawidłowo! Dobrze, że nie wygrało orżnąć. A + to prawie jak operator narodowy - prawie robi różnicę, faktycznie obsługuje dużo firm i instytucji państwowych. Ale tu kasa się liczy misie a nie sentymenty czy tzw. "patriotyzm". Kasa nie zna pojęć takich jak uczciwość, solidność itp. komunały. Biznes is biznes. Chociaż nic z tego nie mam to jeszcze raz się cieszę, że nie jest to orżnąć :))

  • 0

    24. ~r  2008-07-18 17:19:10  host: chello089078207022.chello.pl

    plus wykazał się nonszalancją i pazernością i stracił dużego klienta. I dobrze tak dziadom.

  • 0

    25. ~  2008-07-18 17:23:34  host: f143-053.opera-mini.net

    Jeszcze wrócą do Plusa, - będą narzekania... i w kolejnym przetargu od nowa trzeba będzie zmieniać wszystkim numery... ;-). Ja jestem za tym aby wszystko urzędy państwowe korzystały z jednego operatora i najlepiej żeby to był Plus bo przynajmniej część pieniędzy zostaje w Polsce a nie że idą do Francji albo Niemiec. Niemcy są tak bogaci i rozwinięci że nie musimy ich jeszcze dodatkowo wspierać, podobnie rzecz jasna z Francuzami. To jest moja prywatna opinia na ten temat i nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać;-) / nicram

  • 0

    26.  2008-07-18 17:33:53

    ~r - co to znaczy? bo nie kumam...

  • 0

    27. ~18.07.2008  2008-07-18 17:50:49  host: 212.14.50.10

    > 25. Ciekawe ile polskiego kapitału tak naprawdę jest w plusie, pewnie trzeba by spojrzeć na strukturę udziałowców i pochodzenie kapitału. Pewnie więcej niż w pozostałych sieciach komórkowych. Masz coś z tego, że wolisz + ??? :) p.s. ja tylko pisałem, że fajnie iż to nie jest orżnąć i tylko tyle. Mam jakiś uraz do dziadów i zdzierstwa. Pewnie dlatego m. inn., że za same prawa używania logo &tp oraz orżnąć w 2007 r. grupa tp zapłaciła ponad 40 milionów euro. Tanio, co ?

  • 0

    28.  2008-07-18 18:46:17

    zainteresowany: te 60% sam wymyśliłeś, czy ktoś ci pomógł? średnio statystycznie na 1000 firm w Polsce przypada 1 klient tzw kluczowy. To, że plus ma wiele molochów to nie znaczy, że lideruje wśród FIRM (jak to napisałeś). W segmentach małych i średnich firm (a takie też są- prawie nie istnieje). Popraw te 60% na niecałe 30%. te statystyki to ostatnie 21m-cy mojego życia. Skutek błędniej polityki Plusa sprzed 5lat. Nie pamiętam nazwisk, ale gdyby nie ówczesna polityka rynku biznesowego, to Plus dawno by był liderem pod względem ilości i jakości.

  • 0

    29. ~ManU  2008-07-18 22:03:12  host: apn-77-114-246-69.gprs.plus.pl

    djfafa: Zainteresowany ma rację. klienci kluczowi w tej chwili to żaden biznes. Walczy się o nich raczej ze względów prestiżowych oraz dlatego że dyrektorzy działów Klientów Kluczowych też muszą pokazać że są potrzebni. po drugie nie patrz na przychód tylko na marżę. A ta może być przy stawkach 15-18 gr za nawet ujemna. (IC to na razie 33 gr wieć operator do każdej minuty wychodzącej dokłada, a zarabia na przychodzących). A nie zdziwiłbym się gdyby PZU dostało jeszcze niższe stawki.

  • 0

    30.  2008-07-19 13:25:03

    S!D - 40 numerów z prefiksami Orange, 47 Ery i 145 Plusa ;-) Z czego 35 to numery z prefiksem 601 a 24 - 603, które mam "od zawsze" - 8-10 lat powiedzmy. I są to firmowe kontakty. Tak jak 80% wszystkich jakie mam w książce. Dodając do tego 10, w porywach 20% czasu połączeń (jak mam poważne zlecenie w firmach mających komórki właśnie w Orange albo w Erze i nie robię nic poza tym) na numery w Orange i Erze łacznie mówi, że to zależy od wielu elementów. A regionalne "tryndy" są tu jak najbardziej jednym z nich ;-)

  • 0

    31. ~Potkan  2008-07-23 22:53:51  host: aays198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Netii pewnie nawet dla samej kwestii świadczenia usług dla PZU opłaca się wejść w kontrakt, w którym PZU będzie miało korzystną ofertę. w końcu przez te kilka lat, będzie się pojawiała nazwa Netia, a nie inna. to się liczy. szczególnie jesli firma dalej się prężnie rozwija.

  • 0

    32. ~  2008-07-24 01:19:59  host: ciw153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uuuuu. I znów Netia pokazuje pazury. Firma idzie jak burza . Od tanich oferta dla userow indywidualnych po gigantycznych klientow. Jest to dobry znak, bo widac ze im zalezy. Zupelnie odwrotnie proporcjonalnie jak TP.

Dodaj swoją opinię