Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel stawia na prepaid

Polkomtel stawia na prepaid

WitekT 3 Lipca 2006 12:44

0 0

Jarosław Bauc nie boi się konkurencji. Nie chce, by Polkomtel był postrzegany jako marka dla biznesmenów. Odświeżony wizerunek firmy ma jej zapewnić powodzenie na masowym rynku.

Po okresie stagnacji Polkomtel przeżywa drugą młodość. Błyskawicznie zdobywa klientów. Ostatnio postawiliśmy bardziej na rynek masowy. Zdecydowanie opowiadam się za rozwojem części detalicznej. Sprzedajemy produkt masowy i firma tej wielkości musi się na tym koncentrować. Nisze są dobre dla operatorów wirtualnych - powiedział w wywiadzie dla Gazety Prawnej Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Według prezesa, prepaid rozwija się dynamicznie, a liczba klientów abonamentowych właściwie nie rośnie, to głównie tylko rotacja, przechodzenie od operatora do operatora. Dlatego Polkomtel będzie stawiał na rynek usług przedpłaconych. Nie oznacza to "odpuszczenia" rynku biznesowego, na którym firma ma bardzo mocną pozycję – około 50% udziału w rynku dużych korporacji.




Polkomtel ma dwie marki prepaid – Sami Swoi i Simplus. Jeżeli chce się być operatorem globalnym, trzeba mieć marki skierowane do różnych grup. Marce przypisane są różne atrybuty i dzięki nim dociera się do poszczególnych grup użytkowników. Przypuszczam, że marek będzie coraz więcej. Nawet w ramach jednego operatora - powiedział Bauc.

Komentując plany prezesa UKE i jego chęci obniżenia stawek za połączenia komórkowe, Bauc powiedział, że widzi tu problem. Obniżenie stawek spowoduje wzrost ruchu w sieciach. Przełożenie jest bardzo proste – w zeszłym roku ceny spadły o około 40% i tyle samo wzrósł ruch. Regulator powinien wziąć pod uwagę, że szybka obniżka cen spowoduje blokowanie sieci. Niemniej, ceny będą spadać - powiedział.

Prezes Polkomtela przewiduje, że penetracja telefonią komórkową w Polsce osiągnie poziom 100% być może już na koniec przyszłego roku.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~miliard  2006-07-03 12:49:42  host: 195.116.35.23

    Jedni płacą solidnie za utrzymanie numeru a inni kupują po setki starterów żeby naciągnąć operatora na kody i wywalić karty do kosza. Oto cała tajemnica tej całej "dynamiki" panie Bauc.

  • 0

    2. ~miliard  2006-07-03 12:53:49  host: 195.116.35.23

    I jeszcze pytanko do prezia Jarka B. Czy ten rozwój rynku prepaidów oparty jest tylko na rozdawnictwie starterów czy może jakaś inwestycja w nową platformę po drodze się przydarzy?

  • 0

    3.  2006-07-03 13:07:30

    To kiedy te zmiany?

  • 0

    4. ~cx  2006-07-03 13:07:59  host: cca202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jestem ciekaw co na ten dynamiczny wzrost osoby ktore przechodzily katusze podczas niedawnego padu platformy pre-paid.
    zapewne w oczekiwaniu na nastepna przerwe techniczna masowo zaczna kupowac zestawy SS S+

  • 0

    5.  2006-07-03 13:11:56

    Hah... ad 1. Niestety nie. Juz koniec z SMSami premium za 10zl z nowego starterka z allegro za 1,60 :)

  • 0

    6.  2006-07-03 13:20:23

    Znajdzie się inny sposób na starterki :P

  • 0

    7. ~z  2006-07-03 13:21:37  host: rev-27.malnet.pl

    bardzo dobry pomysł: chłopaki z Białegostoku już pewnie dzwonią do Walerija i Jurija żeby szykowali kasę na telefony z pre-paid, bo frajerzy Polacy pokryją to w rachunkach i na Vat-cie....:)

  • 0

    8.  2006-07-03 13:24:17

    Wydaje "misie", że iPlus simdata to jest trzecia marka prepaid w Polkomtelu. Jeżeli się mylę, to znaczy, że nie zakumałem message'u związanego z tym brandem, choć poczuwam się do bycia targetem :-D

  • 0

    9.  2006-07-03 13:26:38

    ... hymmm... dynamiczny rozwoj powiada ??
    Dziwne ostatnio nikt nie zmienil u mnie w gronie sieci na plusa oraz nie przesli do S+
    Naraz jest u mnie bum na ere !!

  • 0

    10. ~Longman  2006-07-03 14:26:46  host: etx35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wielki Jaroslawie - do boju! Oby para szla w kola, a nie gwizdek! ;-)

  • 0

    11. ~  2006-07-03 17:07:39  host: external.ciech.waw.pl

    Zosia jak zwykle celne trafienia :)

  • 0

    12. ~z  2006-07-03 20:14:39  host: rev-27.malnet.pl

    nie,nie to tylko zwód przed zadaniem ciosu:)

  • 0

    13.  2006-07-03 20:41:42

    Panie Jareczku. Odświeżanie wizerunku tu specjalnie nic nie da. W myśl zasady: "Nie pomoże puder, róż kiedy dupa stara już" :). Nową i atrakcyjną ofertę trzeba dać. Nie pomogą szarpane promocje. Klient chce stałej i atrakcyjnej oferty. Tak jak macie w biznesie. Niemniej jednak życzę powodzenia ;-)

  • 0

    14.  2006-07-03 21:19:15

    "Ostatnio postawiliśmy bardziej na rynek masowy" - w jaki sposób? Chodzi o reklamę z kurczaczkiem? Jarek, nie denerwuj mnie! Herbatka gratis :-D

  • 0

    15. ~alma  2006-07-03 21:46:52  host: btx155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    remik: strzał w dziesiatkę; ale się uśmiałem...

  • 0

    16. ~z  2006-07-03 23:23:05  host: rev-27.malnet.pl

    żeby z powodu tych planów nie powstała, jakaś "dziura Bauca"...

  • 0

    17. ~D  2006-07-04 11:09:19  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    Chyba zmieniłem zdanie... nie chodzi o ten news ale wolałbym żeby choć Plus został Plusem...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-20-115-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~/// | 2017-12-14 14:00:36

Wy9ączając pakiet w cenie 28 zł tracimy bonus za przeniesienie 20 GB.


~zazu | 2017-12-14 13:59:08

jak ktoś potrzebuje klasyka to są sensowne, dla starszych osób ok


~Zygmunt Krok solony żaczek | 2017-12-14 13:58:32

A2 bezbhd voice jest niegodne uwagi do rozmów.


~Zygmunt Krok solony żaczek | 2017-12-14 13:57:28

Tylko Plus, polska sieć z polskim kapitałem i polskim prezesem.


Remington | 2017-12-14 13:55:29

@42: przedwczoraj

Ankieta

Z jakiego pokrowca na smartfon korzystasz?

Jak zabezpieczamy telefon przed uszkodzeniem?

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet