Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel sprzedany!

Polkomtel sprzedany!

WitekT 30 Czerwca 2011 21:36

0 0

Akcjonariusze Polkomtela podpisali umowę sprzedaży operatora Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi - informuje TVN CNBC opierając się na dwóch niezależnych źródłach.

Według wcześniejszych doniesień, Polkomtel został sprzedany za około 18 mld zł (po uwzględnieniu długów i innych zobowiązań - do zapłaty w gotówce 15 mld zł).




Czy przejęcie Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka zmieni polski rynek telekomunikacyjny?

Zdecydowanie tak
21.64%
Raczej tak
22.96%
Nic się nie zmieni
19.92%
Raczej nie
15.75%
Zdecydowanie nie
14.63%
Nie mam zdania
5.10%

Wszystkich głosujących: 1511



Źródło tekstu: TVN CNBC     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 1

    37. ~abonent plusa  2011-06-30 22:44:44  host: 193.138.241.199

    Solorz zbudował bazę ponad 3 mln klientów CP i ją utrzymuje, a nawet nieznacznie powiększa. Na pewno nie pozwoli sobie na mega podwyżki w plusie powodujące odejścia do innych sieci - nie siedzi przecież w biznesie od wczoraj i nie po to władował grande walichę pieniędzy w Polkomtela by na tym tracić.

  • 0

    38. ~babun  2011-06-30 22:49:46  host: host-n1-122-156.telpol.net.pl

    a twarzą sieci zostanie Krzysztof Ibisz :)

  • 0

    39. ~  2011-06-30 22:49:54  host: z17-03.opera-mini.net

    Głosuję nogami. Żegnaj plus - witaj orange. Jestem niemal pewny spadku jakości w plusie.

  • -3

    40.  2011-06-30 22:51:28

    Jak on mógł kupić Plusa :(, teraz to zamiast obniżek będą podwyżki :(. Jakby to przejeła zagraniczna firma np Telia Sonera to może wprowadzili by lepsze ważności konta, dali jakieś lepsze promocje a tak to tylko drogo będzie i trzeba będzie opuścić sieć...

  • 0

    41. ~  2011-06-30 22:52:08  host: public-gprs198257.centertel.pl

    Oto dzień żałoby.

  • 0

    42. ~  2011-06-30 22:53:21  host: 213-238-105-99.adsl.inetia.pl

    @24 - hotelarzu, w którym miejscu wprowadził LTE? Mała podpowiedź - testy to nie jest oferta komercyjna i nie liczy się jako "wprowadzenie"

  • 0

    43. ~  2011-06-30 22:54:43  host: public-gprs198257.centertel.pl

    @8: Dopisuję się :-(

  • 0

    45. ~Pracownik  2011-06-30 22:57:36  host: cqg146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to sobie popracowałem…

  • 1

    46. ~boom  2011-06-30 23:02:07  host: host-80-238-126-96.jmdi.pl

    Drodzy czytelnicy telepolis.pl Osobiście uważam, że wszelakiej maści dywagacje czy to dobrze czy źle są bezcelowe. Dywagacje, że Polkomtel pod władzą pana Solorza-Żaka pogorszy ofertę zweryfikuje rynek. Obecne umowy nie mogą być zmienione. Jeśliby zostały, to można bez żadnych konsekwencji zerwać taką umowę. Jeśli nowe oferty będą w kogoś odczuciu gorsze - nie musi jej podpisywać. Z opiniami o pogorszeniu/polepszeniu oferty proponuję poczekać ok. 2 lat (wtedy zakończy się większość umów zawieranych z Polkomtelem jeszcze za starej władzy). Poza tym: Kiedy coś kupuję - to staje się moje, tak? Więc mam prawo zrobić z tym co chcę, nawet zniszczyć.

  • 0

    47.  2011-06-30 23:07:39

    Ciekawa spółka :-> dawniej nazywała się... "Aero 3"... Kapitał własny tej sp. z o.o. to oszałamiające 50k PLN...

  • 0

    48.  2011-06-30 23:10:35

    47: ZTCP to są to uśpione spółki zoologiczne pozakładane przez reprezentującą Zygmunta Solorza-Żaka kancelarię Don Siemion-Żyto. Jak kiedyś szperałem, to tego jest chyba do Aero9. A z innych ciekawostek - sam Polkomtel ma dwie takie spółki przygotowane do startu w konkursie na LTE - spółki nazywają się... LTE5 i LTE6. ;-)

  • 0

    49.  2011-06-30 23:14:28

    To koniec serialu pod tytułem: "Sprzedaż Plusa". Nasuwa się pytanie czy zostanie zachowana marka Plus, czy zmieni na CP? Czy zmieni się na lepsze oferta dla klienta? Dowiemy się w kolejnych miesiącach. Oby tylko nie pogorszyła się zbytnio oferta, bo wtedy pozostali operatorzy też nie będą musieli walczyć o klienta, skoro będą przejmować i tak rozgoryczonych abonentów Plusa. Pozostaje mieć nadzieję, że pod nowym zarządem Plus powalczy o powrót na pozycję lidera, a nie zaliczy kolejny spadek. Pozdrawiam

  • 0

    50.  2011-06-30 23:20:07

    Pod mieszkaniem mam plusa. Okolo tygodnia gora dwoch zmienili bannery swietlne na nowe. Ktos musialby na glowe upasc zeby robic rebrading plusa na cyfrowy polsat. Osobiscie uwazam ze zostanie PLUS.

  • 0

    51. ~  2011-07-01 01:04:55  host: 31.216.221.66

    Pamiętając jak Solorz wyrolował pierwszych klientów Polsatu, trzymam się od tej firmy jak najdalej i czarno też widzę przyszłość abonentów Plusa. Gdyby ktoś nie wiedział, to przypomnę jak to było. Polsat wszedł na rynek jako nowy operator, z konkurencyjna ofertą: odbiór programu miał być darmowy (bez abonamentu), klient płacił tylko kaucję za dekoder (100 zł) oraz opłatę za aktywację w wysokości 500 zł. 500 zł to była wówczas znaczna kwota pieniędzy, ale ludzie rzucili się na te ofertę, gdyż w dłuższym terminie była opłacalna. Po roku Solorz wprowadził abonament, a gdy ktoś się na to nie zgadzał, mógł rozwiązać umowę, tracąc cała opłatę aktywacyjną. Od tego czasu omijam Solorza i jego Polsat wielkim łukiem.

  • 0

    52.  2011-07-01 07:49:56

    No coz... Zycie na tym sie nie konczy. I sadze, ze nie bedzie wcale zle :-)

  • 0

    53. ~mb  2011-07-01 08:58:57  host: ooa194.internetdsl.tpnet.pl

    To teraz w Pluso-Polsacie umowy na 84 miesiące :) Dla tych bez telefonu ulgowo - 72 miesiące.

  • 0

    54. ~wroo  2011-07-01 10:52:25  host: ip202-27.ghnet.pl

    15mld w GOTÓWCE?! co oni, pociągiem to wieźli?

  • 0

    55. ~  2011-07-01 12:11:03  host: z45-14.opera-mini.net

    Przynajmniej Solorz jako wlasciciel całej sieci Plus nie bedzie musial transferowac co roku setek milionow do zagranicznych wlascicieli jak to robia OrangePL i T-mobilePL. Moze miec to przelozenie na ceny detaliczne choc nie musi. Solorz dobrze zna polski rynek i wie ze dla przecietmego Polaka liczy sie glownie niska cena. Spodziewam sie wiec dobrych ofert Polsat Plus juz za kilka miesiecy. rcicho

  • 0

    56. ~?  2011-07-01 13:42:08  host: ip-194.54.189.41.spray.net.pl

    co ze Sferią i ITPP?

  • 0

    57. ~tpzip  2011-07-01 19:53:00  host: z15-07.opera-mini.net

    Szczęście że nie mam plusa tylko Orange. Będzie jak z erą która zmieniła się na t-mobile, gorsze oferty, droższe smartfony.

Dodaj swoją opinię