Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel spłaci przed terminem koleje 800 mln zł

Polkomtel spłaci przed terminem koleje 800 mln zł

LuiN 8 Listopada 2013 13:15

14 6

Polkomtel powiadomił instytucje finansowe, z którymi zawarł umowę kredytową, że jest gotowy do dokonania kolejnej przedpłaty kredytu. Podobnie jak w ubiegłym roku wysokość przedpłaty wyniesie 800 mln złotych.

Polkomtel realizuje swój cel dotyczący przyspieszonego oddłużania spółki. Po raz drugi w ciągu minionych 12 miesięcy dokona wcześniejszej spłaty kredytu. Suma przedterminowych wpłat wynosi obecnie 1,6 mld zł, a łączna kwota zadłużenia spłacona w 2012 roku wyniosła ponad 1 mld złotych. Przedpłata w wysokości 800 mln złotych nastąpi w ciągu najbliższych dni.

W czerwcu tego roku Polkomtel uzgodnił wspólnie z instytucjami finansującymi refinansowanie swojego zadłużenia uprzywilejowanego, co umożliwia zmniejszenie kosztów odsetek o ponad 100 mln złotych rocznie.




Zobacz: Polkomtel refinansuje 7,95 mld zł swojego zadłużenia.

Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że już drugi rok z rzędu udaje nam się dokonać wcześniejszej spłaty dużej części naszego zadłużenia. Udowadniamy w ten sposób, że pomimo niełatwej sytuacji makroekonomicznej, można skutecznie prowadzić działalność biznesową w naszej branży. Korzystne wyniki finansowe, jakie aktualnie wypracowujemy w Plusie, osiągamy zarówno dzięki rozsądnej polityce kosztowej, racjonalnemu i skutecznemu zarządzaniu, jak i dbaniu o to, co jest dla nas najważniejsze, czyli o potrzeby naszych klientów poprzez zapewnienie im kompleksowych, najwyższej jakości i najbardziej atrakcyjnych usług na rynku - powiedziała Joanna Nieckarz, członek zarządu Polkomtelu.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: 800 mln zł | kredyty | plus

w sumie: 42
  • 0

    25. ~motywator  2013-11-08 17:13:00  host: 5.174.58.45

    Wszystkich, którzy zachwycają się Playem, chciałbym serdecznie pozdrowić - od czterech miesięcy mam internet w Plusie (LTE, ZTE 821) i powiem krótko - nie ma lepszego internetu mobilnego w Polsce. Po prawie dwóch latach męki najpierw w Orange i Playu teraz w końcu korzystam z prawdziwego netu. Niniejszy komentarz kieruje do świadomych użytkowników a nie do rozwydrzonej gimbazy, która zmienia opa co pięć minut bo jest taniej. Otóż taniej to nie wszystko. Musi jeszcze działać. Plus być może tani nie jest, ale jakość usług ma najlepszą w tej chwili.

  • 1

    27.  2013-11-08 17:31:29

    @25 tylko czemu w trojmiescie Plus przerywa rozmowy? za mala miejscowosc?! @26 jak spłaci kredyty, to po co ma cokolwiek zmieniac, skoro zarabia i tak. Ty bys zmienial?

  • 1

    28.  2013-11-08 17:39:14

    Może masz coś nie tak z telefonem że Ci przerywa ?

  • 0

    29. ~z  2013-11-08 18:02:43  host: 193-22-83-106.komster.pl

    internet tylko od Solarza natomiast gadanie z Network a raczej z Orange ,to są obecnie najlepsze opcje

  • 2

    30.  2013-11-08 18:16:28

    póki co spłacają, ale oferta coraz słabsza i cierpliwości coraz mniej - zarówno u klientów jak i pracowników

  • 0

    31.  2013-11-08 18:24:47

    A co się pracownikom nie podoba?

  • 1

    32. ~  2013-11-08 20:34:41  host: n11-03-01.opera-mini.net

    pewnie nie mają na chleb bo wszystko zgarnia Krok

  • 1

    34.  2013-11-08 21:07:53

    33: n Nie jest tak źle - ja sobie chwalę.

  • 0

    35. ~  2013-11-08 21:27:20  host: n14-03-07.opera-mini.net

    Plus modernizuje sieć w trójmieście więc jakieś cyrki się będą.

  • 0

    36. ~andy machaczkala  2013-11-08 22:43:57  host: z25-10.opera-mini.net

    jakie koleje? nie wiedzialem ze Polkomtel inwestuje w pociagi...cos jest na rzeczy? kupili PKP?

  • 0

    37. ~Punk  2013-11-08 23:12:28  host: 176.100.195.85

    Plus mógłby poprawić jakość HSPA+ bo teraz jadąc pociągiem relacji Kraków - Warszawa jest tragicznie, ciągle zrywa i rozłącza internet przez co nie można słuchać muzyki on line. W mojej miejscowości też mogliby poprawić zasięg, bo teraz mi skacze z HSPA na 3G i łącze jest niestabilne.

  • 0

    38. ~  2013-11-08 23:40:40  host: n11-06-04.opera-mini.net

    Plus to poważna sieć,napewno wszystko spłaci, w Plusie są firmy,klienci prywatni,zasięg wszędzie, to jest sieć która da sobie radę,jeszcze oferty łaczone Plus i CP albo abonament Plus i zniżka na net mobilny kiedy się aktywuje to i to,3G w całym kraju,spokojnie Plus da radę i może potem zaszaleje z ofertami

  • 1

    39. ~  2013-11-09 05:52:42  host: z46-08.opera-mini.net

    no i gdzie ci eksperci, co twierdzili, że Solorz tonie i Plus nie ma z czego spłacać kredytów

  • 1

    40. ~edek  2013-11-09 06:51:40  host: apn-5-60-3-7.dynamic.gprs.plus.pl

    34: Jechałes z zaspy slowackiego w kierunku lotniska ? Po przejechaniu wiaduktu nad grunwaldzka przy pierwszych swiatlach zaczyna sie kiepskie zasieg . nastepnie slowackiego do góry(od ronda do matarnii) zly zasieg , na matarni skrecajac w budowlanych(obok biedry) zly zasieg, jadac potem do banina obok lotniska , zly zasieg, w baninie tragedia. ile mam wyliczac na jednej trasie? Plus poszedl w internet a glosowe zabawy odstawil na bok

  • 0

    41. ~błąd w nagłówku  2013-11-09 18:45:52  host: aege169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Błędna treść wiadomości w nagłówku. Powinno być "kolejne", a jest "koleje"

  • 0

    42. ~  2013-11-09 20:43:26  host: n05-08-04.opera-mini.net

    #40: edek a masz może aparat obsługujący 3G na 900MHz? Ostatnio cała masa ludzi krzyczy że Plus poszedł w in ernet a zaniedbał usługi głosowe. A ile razy mam powtarzać że po 3G idzie nie tylko internet ale i rozmowy. Warunek jednak jest taki żeby mieć aparat obsługujący 3G na 900MHz bo dużo nadajników poinstalował Aero2 i wtedy nie ma żadnych problemów. A co do przyspieszonej spłaty kredytu to ZSŻ bardzo dobrze robi. Komu się uśmiecha płacić po 100mln odsetek rocznie?

  • 0

    43. ~mariano  2013-11-10 00:44:58  host: user-188-33-33-76.play-internet.pl

    Powiem tak, a właściwie napiszę! Nie pisałem tu komentarzy chyba z pół roku, i nawet ich zbytnio nie czytałem, ale nic się przez ten czas się nie zmieniło. Powtórzę swoje zdanie/zdania z przed pół roku. Moi drodzy nie każdy przywiązuje uwagę do tego czy płaci 50 zł czy też płaciłby po zmianie operatora 10 zł mniej. Oczywiście to suma przykładowa, w skali roku daje już 120 zł licząc według przykładu z góry. Moi drodzy wyobraźcie sobie, że są ludzie na tym świecie, a ściśle pisząc w tym kraju, którzy nie są czytelnikami telepolisu, ludzie, którzy pracują kilkanaście godzin dziennie, ludzie którzy opiekują się dziećmi, osobami starszymi, czy też ludzie biznesu, różni usługodawcy. Oni mają na głowie masę innych rzeczy, oni mają też masę innych przyjemności. Znam dobrego mechanika, który o Dieslu powie wszystko od a do z. Kiedyś ktoś się go zapytał, "panie pan masz nadal nokie 3310?" on odparł, że tak, iż nie przywiązuje do telefonu większej wagi, nr ma w Heyah chyba od początku tej sieci. Przykładów można mnożyć, Wy i tak napiszecie swoje, wiecie lepiej. Ucieszy mnie jeżeli choć jedna osoba zrozumie fakt, że dla wielu osób nie ma znaczenia czy zapłacą 40 zł, czy też 50 zł w innym miesiącu, a mogliby mieć 29 zł za nielimitowane. Więc śmieszy mnie gdy piszecie o umieraniu plusa.

  • 0

    44. ~!  2013-11-10 01:33:45  host: c176-50.icpnet.pl

    43. Masz rację, znam osobę, która jeszcze miesiąc temu płaciła ok. 80zł/mc za abonament z wliczonymi 250 minutami. Teraz płaci prawie 16zł za 300 minut + nolimit w sieci i na stacjonarki. Fakt, niemal wymusiłem tę zmianę ale teraz ta osoba nie wyobraża sobie, aby ponownie płaciła 80 za mniejszy pakiet minut niż ma teraz, a zaoszczędzoną kasę wydaje na inne przyjemności. Siła przyzwyczajenia, lenistwo powoduje, że ludzie płacą więcej i nie ma znaczenia, czy kogoś stać, czy też nie. W obu grupach są ludzie rozrzutni, którzy w jednych sprawach trwonią np. kilkadziesiąt zł miesięcznie, a w innych sprawach wręcz żal im wydać te same kilkadziesiąt złotych, ot taka ironia.

  • 0

    45. ~kspt  2013-11-10 07:47:19  host: n14-09-08.opera-mini.net

    no coz, przycina swoim agentom prowizje to mozna wczesniej splacac...

  • 0

    46. ~  2013-11-11 12:12:34  host: 67.159.36.24

    Dlaczego Polkomtel ze spółki akcyjnej stał się spółką z o. o. ? Jak poszukacie na google czym różni się spółka akcyjna od z o.o. to sporo zrozumiecie z interesy pana Kroka.

Dodaj swoją opinię