Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel składa wniosek do premier Ewy Kopacz

Polkomtel składa wniosek do premier Ewy Kopacz

LuiN 30 Września 2015 10:29

5 3

Polkomtel przekazał premier Ewie Kopacz wniosek o uchylenie rozporządzenia ministra Andrzeja Halickiego ws. skrócenia trwającej aukcji LTE.

 

Zobacz: [Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia.

Rozporządzenie narusza przepisy Konstytucji RP oraz wynikające z nich podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa. Narusza zasadę zaufania obywateli do Państwa oraz do tworzonego przez nie prawa, a także podważa konstytucyjny zakaz niedziałania prawa wstecz oraz narusza zasadę swobody prowadzenia działalności gospodarczej - argumentuje Polkomtel.

Operator przytacza opinie prawne pięciorga wybitnych polskich konstytucjonalistów prof. dr hab. Marka Chmaja, prof. dr hab. Stanisława Hoca, prof. nadzw. dr hab. Anny Młynarskiej - Sobaczewskiej, prof. nadzw. dr hab. Sabiny Grabowskiej oraz dr hab. Ryszarda Piotrowskiego, którzy jednoznacznie określili rozporządzenie wprowadzone przez ministra Andrzeja Halickiego jako niezgodne z Konstytucją RP.




Zobacz: Stanowisko Polkomtelu w sprawie decyzji ministra MAiC.

Polkomtel wymienia też dalej, że krytyczne stanowiska i pisma do premiera przedstawiły również izby gospodarcze (jak Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej, Business Centre Club, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej) czy inni przedsiębiorcy jak P4 czy T-Mobile Polska, z którymi Polkomtel konkuruje.

Zobacz: P4 składa wniosek do premier Ewy Kopacz
Zobacz: Sawicki: minister powinien wybrać wariant Rady ds. Cyfryzacji, a nie swój.

W piśmie nie brakuje też krytyki prezes UKE, Magdaleny Gaj, która uruchomiła niewłaściwie przygotowany proces - ani od strony prawnej, ani od strony organizacyjnej. Polkomtel uważa, że aukcja powinna zostań unieważniona i przeprowadzona od początku zgodnie z prawem.

Źródło tekstu: Polkomtel     
Źródło zdjęć: Shutterstock

w sumie: 32
  • 0

    13.  2015-09-30 12:29:46

    @9. Tym powinien zająć się UKE, ale jak widać mają to gdzieś, dla nich liczą się miliardy z aukcji, a sama Gajowa też ostatnio zapadła się pod ziemię.

  • 0

    14. ~Maxx  2015-09-30 12:34:40  host: i131.dbsinternet.pl

    To po co polkomtel startował hę?

  • -2

    15. ~ola  2015-09-30 12:38:17  host: ip-5-172-235-82.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    P4 coś chce? jakoś 900 i chyba 1800 nie chcieli...

  • -2

    16.  2015-09-30 12:38:47

    @8. O NetNet poszukaj w google, oficjalnie nie jest w grupie.
    LTE2600 jest ważne dla wszystkich, ale nie aż tak cenne.
    Z tą zamianą 850 na 800 od zawsze były niejasności, ale to rząd zaproponował wymianę obawiając się kary
    http://tlp.is/66a
    http://tlp.is/19b

  • 0

    17. ~  2015-09-30 12:51:54  host: 87.204.222.114

    15, po to samo co pozostali, hę. Inni też protestują a licytowali.

  • 3

    18. ~  2015-09-30 12:52:05  host: 78-10-232-112.static.ip.netia.com.pl

    @16 - cóż za pyszna rada, poszukaj w google. Czyli nieoficjalnie jest? Czy również nieoficjalnie Solorz będzie przekazywał NetNetowi pieniądze na zakup częstotliwości? Pod stołem w teczce mu je przekaże, nieoficjalnie?

    Ja doskonale wiem, czym jest NetNet i po co tuż przed aukcją powstała ta firma wydmuszka, mieszcząca się w jednym pokoju. Doskonale również wiem, na jakich pokrętnych zasadach, za przysłowiowy psi grosz grupa Solorza dostała już 800kę.
    Chodzi mi tylko o wskazanie zakłamania i obłudy Solorza, który krzyczy o równe, rynkowe i konstytucyjne zasady gry, a nie przeszkadza mu to, że na nierynkowych zasadach sam dostał wcześniej cenne pasmo. Nie przeszkadza mu to również powołać wydmuszkę NetNet tylko po to, by sztucznie podbijała cenę w aukcji. Spółka mieszcząca się w jednej teczce, nie mająca nic, żadnej infrastruktury ani doświadczenia.
    Zakłamanie ZSZ i prymitywny lobbing. Tyle.

  • -2

    19. ~  2015-09-30 13:10:22  host: 87.204.222.114

    18, chyba cie wywalili z pracy z Grupy CP, bo twoja żółć wylewana tutaj nie jest normalna.
    Sferia otrzymała pasmo w ramach rekompensaty gdyż państwo polskie obawiało się kar. Co do struktury firm Solorza, to wcale się nie dziwię. W tym kraju nie można prowadzić całkiem uczciwie biznesu. Jak dorośniesz i spróbujesz sam prowadzić firmę, to zrozumiesz o czym piszę.

  • 2

    20. ~  2015-09-30 13:16:30  host: 78-10-232-112.static.ip.netia.com.pl

    @19 - świetne uzasadnienie działalności ZSZ. Na zasadzie " wszyscy kradną, to ja też będę kradł. Ale będę krzyczał dokoła, że żądam uczciwości". Brawo Ty.
    Nie pracowałem u ZSZ i nie zamierzam. Analizuję tylko jego prymitywny lobbing oparty na zakłamaniu i tyle.

  • -1

    21.  2015-09-30 14:22:20

    LTE800 Plusa wymiata w Poznaniu - http://tlp.is/7q3 - zasięg wszędzie maks. nawet w metalowej windzie jest 4/5 kresek.

  • 1

    22. ~  2015-09-30 14:42:49  host: 212.109.132.194

    @21
    a zrobili chociaż porządne przełączenie LTE1800 -> LTE800? Poczekaj aż inni dostaną to pasmo. Zrobią to lepiej :)

  • -3

    23. ~  2015-09-30 15:02:42  host: user-94-254-209-41.play-internet.pl

    Brawo Polkomtel. Tych rządzących nieudaczników trzeba w ten sposób uczyć. Szkoda tylko, ze odszkodowania dla operatorów zapłacą podatnicy a nie banda nieudaczników ktora dorwała sie do wladzy

  • -3

    24. ~  2015-09-30 15:14:22  host: user-94-254-209-41.play-internet.pl

    21, mnie to nie dziwi. Plus od zawsze miał najlepsza sieć a od niedawna także bardzo atrakcyjne ceny.

  • 2

    25. ~  2015-09-30 15:30:10  host: 212.109.132.194

    @24
    hahah najlepsza sieć? Ty tak na serio? Sieć, która podłącza pół dużego miasta pod radiolinię 180Mb/s i ta która zamiast pozbywać się radiolinii i zastępować je światłowodami robi na odwrót, mało tego - zmieniając radiolinie na te o niższych prędkościach? Ten który w "nolimicie" daje lejek po 50GB lub na chybił trafił? Ta, która jedną stację ma full wypas pasm na radiolinii 180Mb/s, a obok stację GPRS only na radiolinii 300Mb/s? Ta, która ma w trasie jedną stację only U900, a obok 2G only, a jeszcze dalej LTE1800+2G?

  • -1

    26. ~pabloki  2015-09-30 16:15:51  host: 188.146.128.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ale że polkomtel również pisze do Kopacz ...to mnie dziwi.

  • -2

    27. ~  2015-09-30 16:23:57  host: n08-05-03.opera-mini.net

    26, pozyjesz dluzej to mniej rzeczy bedzie Cie dziwic.
    pawelec, zyj dalej tymi statystykami i oceniaj na ich podstawie a ja korzystam i takze uwazam, ze w Plusie jest najlepsza siec a jak dla mnie takze oferta. Za trzy uslugi w Plusie place tyle ile w Play za sam telefin. Nic nie przerywa, w koncu brak komunikatow o nieodebranym polaczeniu a LTE mam bez limitu wiec twoje teksty wkladam miedzy bajki. Naczytales sie dzieciaku forum i powtarzasz glupoty. Korzystam i jestem zadowolony zarowno z jakosci jak i ceny. Teraz doszly setki minut na połączenia do UE wiec kolejny atut.

  • 0

    28.  2015-09-30 16:38:10

    Polkomtel wypisał się z aukcji, że nie może wg Was zajmować stanowiska ws. zmiany przepisów aukcyjnych? Nie. Mimo wstrzymania się od składania ofert na pewnym etapie, ich oferta jest jak najbardziej ważna ;-)

  • 1

    29. ~Mieetek  2015-09-30 18:37:23  host: public-gprs516449.centertel.pl

    Dostali 5MHz za darmo , w aukcji nie uczestniczą, to co "trują" na tych swoich kanałach informacyjnych , jedno i to samo . Plus to niestabilna sieć że masakra . Przełącza zasięg na wszystko co możliwe . Jest LTE , za sekundę HSPA+ po drodze HSDPA za chwilę 3G . Raz LTE na 800 pokazuje mi download 10Mb/s a za sekundę 0,5 Mb/s też na LTE . A kiedyś była to najbardziej stabilna i przewidywalna sieć w PL a Solorz to spieprzył .

  • 1

    30. ~uzytkownik LTE  2015-09-30 18:52:09  host: 088156237226.belchatow.vectranet.pl

    Nie mam nic do programu smart dom, jednak proszę Was wszystkich o dokładne sprawdzenie prędkości LTE w Waszym miejscu zamieszkania. Niestety u mnie po okresie próbnym i transferze rzędu 10-16 mb, założono mi lejek 0,5 mb . Na próbę moich reklamacji dotyczącej spadku prędkości internetu, dostałem odpowiedź, że zapchane są wszystkie nadajniki !!!!!! Czekam na rozpatrzenie reklamacji juz 2 m-c . Nie mam więcej pytań :( Jeżeli już smart dom to telefon + tv, omijajcie LTE szerokim łukiem - przykro mi , że tak piszę ale tak właśnie jest ...

  • 1

    31.  2015-09-30 19:32:38

    @12 Już odpowiadam merytorycznie :) Jeżeli aukcja zakończy się szybko to rząd może obiecywać gruszki na wierzbie a na pytania "skąd weźmiecie kasę..? " odpowiedzą z aukcji... bo ją właśnie szybko i skutecznie zakończyliśmy :) tak działa PO. Więc nie opowiadaj, że nie ma szans aby wybory nie mogły mieć nic wspólnego z tą aukcją.

  • -1

    32.  2015-10-02 13:17:42

    @29
    Wprost przeciwnie, Pan ZSZ to najlepsze, co spotkalo +. Pogonil z firmy nierobow i darmozjadow, zlikwidowal bizantyjskie przywileje i rozbuchana biurokracje unoweczsnil oferte (SmartDom nie ma odpowiednika).
    Widac to po wynikach operatora, za rzadow ZSZ pobity zostal rekord EBIDTA.

Dodaj swoją opinię