Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel rusza z CDMA - będzie oferta prepaid

Polkomtel rusza z CDMA - będzie oferta prepaid

WitekT 11 Marca 2011 15:41

0 0

Polkomtel ma wkrótce rozpocząć komercyjne testy sieci CDMA. Pełna kampania reklamowa ma rozpocząć się we wrześniu, a do końca roku operator chce pozyskać ponad 30 tys. klientów usługi.

Szerzej o ofercie iPlus CDMA pisaliśmy w tej wiadomości. Docelowo, oferta ma być identyczna ze "standardowym" iPlusem, mają także pojawić się dualne (2G/3G oraz CDMA) modemy. Na razie będą to modemy i routery CDMA. Co ciekawe, ma być dostępna oferta prepaid.

iplus cdmaiplus cdmaiplus cdmaiplus cdma




iplus cdma

Na koniec I kwartału Nordisk, należący do Polkomtela operator budujący sieć CDMA, ma mieć 400 działających nadajników. Do końca roku ma być ich 600, co ma zapewnić pokrycie 90% powierzchni Polski i 85% Polaków.

Sieć CDMA Nordiska działa na częstotliwości 410 MHz i pozwala na uzyskanie prędkości do 3,1 Mb/s. Ma być ona swoistym probierzem tego, w których rejonach kraju istnieje zapotrzebowanie na bezprzewodowy Internet. W miejscach, gdzie stacje będą obciążone bardziej niż wcześniejsze założenia, stawiane mają być stacje 3G, aby rozładować ruch. Na konferencji padła także informacja, że 30% stacji 3G operatora wspiera HSPA+ 21 Mb/s.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • -1

    14.  2011-03-11 19:25:34

    @13 o tym co piszesz to czasami nawet ciężko osiągnąć !! http://www.speedtest.net/result/1196550844.png Na szczęście w domu mam kabel, a net z orange używam poza domem, lub awaryjnie. Po 24 jak już kiedyś pisałem działa CDMA Orange super. Zobaczymy jak będzie w plusie, bo plus ma działać na 420 MHz więc jeszcze mniejsza pojemność częstotliwości... Ale zobaczymy jak będzie w praktyce. Pzdr

  • 1

    15. ~Kamil  2011-03-11 19:35:18  host: dynamic-78-8-173-232.ssp.dialog.net.pl

    Świetna sprawa z tym prepaidem. W końcu będę miał poza miastami jakiś przyzwoity internet :).

  • 0

    16. ~dln  2011-03-11 20:00:13  host: aegw35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2. Jeśli piszesz o Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku, to w mieście jest 3G Plusa, a stacja jest na kominie PEC razem z Orange i Erą

  • 0

    17. ~@2  2011-03-11 20:28:31  host: user-109-243-41-85.play-internet.pl

    Ciekawe czy w kamiennej górze play też tak "wymiata" jak w łodzi? Stacja CID 12164 (Bartoka 28) http://www.speedtest.net/result/1196656985.png

  • 0

    18.  2011-03-11 20:46:51

    @10 O czym Ty w ogóle piszesz? Zrozumiałeś choć połowę z tego co napisałem?

  • 0

    19. ~M  2011-03-11 21:18:04  host: dlu10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Telepolis, że Wy takie błędne informacje siejecie to już żenada. Sieci komórkowe nie mają nadajników tylko stacje bazowe (działają w obie strony). Nadajniki to na telewizja naziemna.

  • 0

    20. ~Dexter  2011-03-11 22:07:07  host: dtk70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie korzystam z tego, bo w mojej osadzie liczącej 1500 mieszkańców jest internet po kablu w Tp-sie jak widać po hoście i nie sądzę żeby tu któraś z sieci uruchomiła zasięg UMTS 2100 lub 900, ale cieszy mnie to, że Orange już nie jest monopolistą na wsiach, osadach i małych miastach. :-)

  • 0

    21.  2011-03-11 22:53:16

    Korzystam z Orange Freedom Pro i widzę, że Plus też wprowadzie te same modemy, czyli Axesstel MV410R. Przyszłym użytkownikom życzę tylko, żeby nie były tak wadliwe jak w Orange. Chodzi o to, że rozłączają dostęp do Internetu w przypadku braku wymiany danych przez kilka minut. Po wielu reklamacjach i długiej korespondencji Orange odpisał, że te modemy tak mają i tak musi być i to nie ich wina. Śmiech na sali! Gdybym nie wpadł na pomysł instalacji programu sztucznie generującego ruch w sieci do dzisiaj bym się męczył z tym dziadostwem. Z prędkości jestem zadowolony, średnio od 500 kb do 2,8 Mb w nocy.

  • 0

    22. ~  2011-03-12 01:52:26  host: t18-13.opera-mini.net

    Simplus najlepszy i najtańszy. Kto nie ma simplusa to frajer. Simplus to jest potęga, simplus najlepszy jest, simplus trzeba szanować, oraz samych swoich i 36,6.

  • 0

    23. ~berdys  2011-03-12 03:14:15  host: ip-94-42-38-93.multimo.pl

    3.albo zła Plusowa propaganda ;] wole ta druga wersje ;]

  • 0

    24. ~berdys  2011-03-12 03:21:01  host: ip-94-42-38-93.multimo.pl

    2.Nie, pisze o Kamiennej gorze , ktora znajduje sie w okolicach Nowego Sacza. Wrzuc w google haslo TSR kamienna gora to Ci pokaze lokalizacje- w tej samej sa 3 maszty- jeden to tsr z analogowym sygnalem tvp1/2 Play2100/900/900) druga stacja to Plus - na nim wisi takze era( edge 1800/900) i Maszt Telbeskidu na ktorym wisi Orange 2100/900 plus do tego usluga telefonii stacjonarnej i wimax Telbeskid ) ;) To by bylo na tyle. Przez jakis czas byl tam jeszcze MetroBip ;)

  • 0

    25. ~lim  2011-03-12 06:37:22  host: evr232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    omega, mógłbyś napisać coś więcej? Sąsiadka ma to ustrojstwo i klnie niemiłosiernie.

  • 0

    26. ~miki  2011-03-12 08:22:37  host: 178.183.238.157.dsl.dynamic.eranet.pl

    stara technologia , to się powinno zamykać a nie uruchamiać

  • 0

    27.  2011-03-12 12:01:59

    @26 żarówki to też stara technologia ale jeśli o jakość światła chodzi to te wszystkie świetlówki i LED-y mogą się schować.

  • 0

    28.  2011-03-12 12:11:06

    @18 napiszę Ci to jaśniej. To że u Ciebie Play leży i kwiczy to nie znaczy że w całej Polsce 5 mln. klientów Playa korzystających z nadajników Playa i kosmicznej technologi nadajników Plusa ma gorzej niż 14 mln. klientów Plusa korzystających tylko z nadajników Plusa. Ta sieć nie pada bo pewnie 90% Plusowców ma telefony 2G i o szybkim transferze może sobie pomarzyć nawet jak się znajdzie w zasięgu 3G.

  • 0

    29. ~Octopus  2011-03-13 10:49:22  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Nadajniki playa :))) heheh dobre :))

  • 0

    30.  2011-03-13 16:37:32

    @28 a ja sugeruje czytać ze zrozumieniem cudze komentarze. Jasno napisałem, że Play podobnie jak INNE sieci ma poważne problemy z zasięgiem w pewnych miejscach wiec pisanie o tym, że jest liderem jeśli chodzi o nadajniki na podstawie jednej miejscowości jest ... głupie. Jako kontrargument napisałem, o tym jak play u mnie działa.

  • 0

    31.  2011-03-13 16:40:30

    @28 ale co mnie obchodzą inni? Napisałem jak jest u mnie. A i podaj mi źródło tych statystyk, bo tak operujesz tymi procentami, chętnie bym o tym poczytał. Bo w końcu bierzesz skądś te dane?

  • 0

    32. ~konrado7  2011-03-14 15:41:53  host: systemy130.toya.net.pl

    @28 Tomek, naprawdę uważasz, ze w Plusie telefony maja małpy, co to nie wiedzą co to jest 3G czy smartphone z szybkim internetem? Pracuję w salonie Plusa i sprzedaje telefony z HSDPA i ludzie świadomie o nie pytają, o dostep do maila, gg czy szybkiego internetu przez telefon, włączają pakiety internetowe, szukaja telefonów z rozbudowanymi funkcjami i weidzą co to 3G. Nie każdy chce w Playu, uwierz mi. Ja mam całą rodzinę w Plusie i mam do nich darmo bez limitu, a do innych po 29 gr, do Playa 72gr, tylko ja nie mam nikogo w Playu, więc tam nie dzwonię. Mam pakiet internetowy za 10 zł 250 MB i nic mi więcej nie potrzeba. Twoje 90% Plusowców ma telefony 2G to jest kpina z tych ludzi, wcale tak nie jest.

  • 0

    33. ~romek  2011-03-16 14:59:03  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Jestem z małej miejscowości w Bieszczadach, z internetem jest padaka. CDMA Plusa wydaję się być zbawieniem :)

Dodaj swoją opinię