Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przyglądał się Netii

Polkomtel przyglądał się Netii

WitekT 27 Kwietnia 2009 08:43

0 0

Nie tylko PTC interesowała się Netią. Giełdowej spółce przyglądała się również sieć Polkomtel - dowiedziała się Rzeczpospolita. Z Netią się nie udało, przynajmniej na razie, ale na sprzedaż będzie Dialog.



Jak twierdzi informator Rzeczpospolitej ze strony Netii, Polkomtel przyglądał się operatorowi, kiedy Novator wystawił pakiet jej akcji na sprzedaż. Transakcja miała miejsce w lutym. Szerzej o transakcji pisaliśmy w tej wiadomości. Polkomtel nie zaprzecza, że przyglądał się spółce, ale odmawia jakichkolwiek dodatkowych informacji. Do tej pory zarząd Polkomtela utrzymywał, że usługi w sieci stacjonarnej go nie interesują. I to pomimo, że świadczą je z wykorzystaniem sieci TP obaj wielcy konkurenci spółki: Centertel (ponad 100 tys. takich klientów) i PTC (około 15-20 tys. klientów).




Mimo powiązań kapitałowych Polkomtel nigdy nie miał wielkiej ochoty na zakup Dialogu, jak też KGHM długo nie był gotów go sprzedać. Nastawienie w KGHM powoli się zmienia, ale trzeba pamiętać, że z Polkomtelem różni go polityka. Zarządy obu spółek powiązane są z różnymi frakcjami w Platformie Obywatelskiej - mówi osoba nadzorująca Polkomtel z ramienia jednego z polskich udziałowców.

Inwestycje w sieci stacjonarne popiera brytyjski Vodafone, który dzisiaj ma 24,39% akcji Polkomtela i nie kryje chęci przejęcia nad nim kontroli. Jeżeli mu się wreszcie uda, to może zmienić układ sił na polskim rynku stacjonarnym i komórkowym, bo Vodafone podchodzi do strategii konwergentnych usług bardzo poważnie. Kupuje sieci stacjonarne i uruchamia nowe usługi.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~nestor  2009-04-27 08:55:39  host: 213-238-98-117.adsl.inetia.pl

    "arządy obu spółek powiązane są z różnymi frakcjami w Platformie Obywatelskiej" - czyli każda partia "odpolitycznia" gospodarkę obsadzając ją swymi kolesiami. Liczyłem, że z PO będzie inaczej. Wyszło jak zawsze!!!

  • 0

    2. ~cool  2009-04-27 08:55:48  host: 76.73.36.62

    "Zarządy obu spółek powiązane są z różnymi frakcjami w Platformie Obywatelskiej" Jak przychodzi co do czego, to nie ma zmiłuj. Misiak moim przyjacielem jest...

  • 0

    3. ~mirekb  2009-04-27 09:23:23  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    vodafone chce konwergencji..wystarczy wejsc na jakokolwiek ich strone:dsl po kablu i mobilnie w 3g,plus tel stacjo.narazie polkomtel inwestuje ostro w 3g,jednak kupic tanio cos co warte jest wiecej to sztuka-moze im sie uda?

  • 0

    4. ~cool  2009-04-27 09:27:21  host: 76.73.36.62

    Chwila w google i już mamy - skok platformy na kasę - Misiak się przy tym chowa http://tiny.pl/z58z

  • 0

    5. ~~czytelnik  2009-04-27 10:04:52  host: f96-048.opera-mini.net

    Witek czy usunales moj post ? Netia mysle ze sa bardziej zainteresowani bo ma wieksza siec i liczbe klientow a do tego maja telefonie komorkowa skierowana do sme. Pzdr

  • 0

    6. ~To nie frakcje, to gangsterzy  2009-04-27 10:18:21  host: 76.73.36.62

    "Zaproszony na spotkanie znany poseł P. proponuje: "A może dwie prostytutki zeznają, że je zgwałcił?". Na uwagę, że facet zbliża się tylko do żony, pada uwaga: "To się zapłaci i zeznają"." http://tiny.pl/z5sn

  • 0

    7. ~ciapek  2009-04-27 11:11:54  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    czyli POLKOMTEL kupi netie i tym samym będzie miał łapy w p4????

  • 0

    8.  2009-04-27 11:12:28

    ciapek: Netia ma 0 (słownie: zero) udziałow w P4.

  • 0

    9. ~madi  2009-04-27 11:21:13  host: 188.33.60.3

    nestor: PO naklamalo jak kazdy byleby dostac sie do koryta... Standard:P

  • 0

    10. ~zn4  2009-04-27 12:49:44  host: host-87-99-16-87.lanet.net.pl

    Prezesem Polkomtela jest Bauc, osoba kompetentna i niepowiązana z po. Wcześniej prezesem był Glapiński - człowiek od wszystkiego pisu. Chyba nikt sobie nie wyobraża, że zostałby on na stołku? Rzeczypospolita manipuluje faktami, ot co.

  • 0

    11.  2009-04-27 12:53:24

    zn4: tu jest raczej mowa o radach nadzorczych...

  • 0