Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przejmie Invest Bank w 1Q2014

Polkomtel przejmie Invest Bank w 1Q2014

WitekT 1 Grudnia 2013 14:41

3 11

Do końca I kwartału 2014 roku Polkomtel przejmie Invest Bank i przeprowadzi jego rebranding na Plus Bank - pisze Puls Biznesu powołując się na nieoficjalne źródła. Operacją ma kierować Maciej Stańczuk.

Zobacz: Polkomtel wejdzie mocniej w bankowość?




Polkomtel chce mocno postawić na usługi mobilne i zwiększyć bazę klientów Invest Banku z obecnych 300 tys. do miliona. Nowym bankiem ma kierować Maciej Stańczuk, były prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości. I operator komórkowy, i bank, są kontrolowani przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Aktualizacja [03-12-2013]
Polkomtel zdementował pogłoski na temat rzekomej chęci przejęcia Invest Banku, szerzej piszemy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

w sumie: 43
  • 1

    1. ~Mruczek  2013-12-01 15:28:05  host: aacn114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BZWBK od 1 stycznia wycofuje z oferty konto Avocado prowadzone wspólnie z Plusem, czyli teraz będą promocje związane z nowym bankiem. Może być ciekawie...

  • 1

    2. ~Adam  2013-12-01 15:36:43  host: 093105215009.rybnik.vectranet.pl

    też tak sądzę będą mieli swój bank to Avocado nie będzie im potrzebne , promocje będą lepsze

  • -3

    3. ~Nicek  2013-12-01 15:38:34  host: apn-31-2-121-150.dynamic.gprs.plus.pl

    Plus staje się mocnym graczem na rynku. Solorz w porę zorientował się że platforma satelitarna dla zwykłych ludzi powoli odchodzi do lamusa a liczy się telefonia internet usługi mobilne. Brawo że przynajmniej jedna polska firma będzie solidnym konkurentem dla francuzów niemców i innych wysysaczy zysków z Polski. Prawo plus.

  • 0

    4. ~gosc  2013-12-01 15:38:57  host: 93.154.178.16

    cud ze invest bank jeszcze istnieje i nic go nie przejelo, a mialem kiedys w nim wysoko procentowe konto

  • 1

    5. ~xx  2013-12-01 15:56:15  host: aftl72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kolejna instytucja ktorej trzeba unikac.. zanotowane :)

  • 0

    6. ~ola  2013-12-01 15:56:24  host: apn-77-114-44-196.dynamic.gprs.plus.pl

    @3 jak przywala takie ceny jak obecnie... pf...

  • 0

    7. ~  2013-12-01 16:02:37  host: 178-33-48-191.ovh.net

    @3 Kolejny znaFca internetowy na forum. Właścicielem Polkomtela jest spółka Eileme 4 AB ze Szwecji.

  • 1

    8. ~tt  2013-12-01 16:04:07  host: 178.180.97.79.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ad3 doucz się jakie podatki płaci Plus, oraz czy jest w polskich rekach

  • 0

    10. ~patryklu2  2013-12-01 16:08:51  host: n12-02-01.opera-mini.net

    @7 A nie przypadkiem CP? Wydaje mi się że gdzieś artykuł był na ten temat :) Pozdrawiam ;)

  • 0

    11. ~  2013-12-01 16:13:09  host: ip-93-154-233-33.free.aero2.net.pl

    To będzie bank z kontem stricte internetowym?

  • -1

    12.  2013-12-01 16:15:45

    Jak będzie to się oceni...

  • 3

    13. ~komentator2013  2013-12-01 16:20:46  host: host-80-238-106-115.jmdi.pl

    Będzie to bank internetowy z dostępem tyljko przez lte plusa:D

  • 1

    14. ~  2013-12-01 16:37:37  host: ip-93-154-233-33.free.aero2.net.pl

    Może w końcu wprowadzą jakąś płatność telefonem z prawdziwego zdarzenia. Na razie na rynku to co jest to nieporozumienie.

  • 0

    15. ~?  2013-12-01 17:47:33  host: acad102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy przypadkiem CP nie kupił Polkomtela ? :)

  • 0

    16. ~  2013-12-01 17:48:55  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    14. Orange działa bardzo dobrze.

  • 0

    17. ~asd  2013-12-01 18:15:41  host: n05-05-04.opera-mini.net

    @15 a CP kontroluje spolka TiVi Foundation z Luksemburga :) rodzinna firma Solorza.

  • 0

    18. ~  2013-12-01 18:24:48  host: n12-09-03.opera-mini.net

    CP kupuje Plusa,Plus kupuje bank, już śmieszne stają się te akrobacje :) żeby nie zapłacić podatku, w tym roku wynika z tego że CP nie zapłaci podatku,a w przyszłym Plus,a za rok pewnie znowu będą coś kupowali żeby nie płacić podatku, a jak zabraknie firm do kupowania będą kupować siebie :) np Plus może kupi Aero2, za kolejny rok kupi Centernet, rok pozniej przejmie ich CP,a później jakaś nowa firma przejmie wszystkie firmy za kolosalną wartość że podatku nie będą płacić 10 lat,potem jakieś inwestycje i kolejna duża firma znowu może kupić wszystkie firmy z tą największą i podatku może nie zapłacą przez 20 lat,itd :),kasa zostaje w Zygmunta,a France i Dojcze Telekomy zamiast zostawić kase i ją inwestować wolą przetransferować ją do Niemiec i Francji za logo i opłacić akcjonariuszy

  • 0

    19. ~  2013-12-01 18:29:48  host: n12-09-03.opera-mini.net

    Plus przebije Orange z T-Mobile razem wzięte,zasięg już ma lepszy,jak wprowadzi lepsze oferty to Niemcy o Francuzi nie będą mieli czego szukać w Polsce

  • 0

    20. ~Calm7  2013-12-01 18:30:42  host: n07-09-07.opera-mini.net

    Plus na kartę: obniż koszty z taryfami Więcej :-)

  • 0

    21. ~pabloki  2013-12-01 18:36:03  host: apn-31-2-111-187.dynamic.gprs.plus.pl

    Solorz chce tworzyć grupę finansową ale to nic nie da. Invest bank od dawna gdzieś tam się pęta koło Solorza ale ten bank nic nie znaczy na rynku, ot taki bączek.

  • 0

    22. ~  2013-12-01 18:39:37  host: n12-09-03.opera-mini.net

    teraz jak już Plus ma platformę cyfrową,bank,zniżki za korzystanie z np dwóch firm to już żaden T-Mobile ani Orange nie wygra,co niby mają Orange ? starą tepse i prestiżowe logo za które płacą duże pieniądze ? tylko Witucki mógł się zgodzić na tak niekorzystny układ bo chyba miał jakieś powiązania rodzinne z Francuskim Prezesem, gdyby rządził ktoś inny to mielibyśmy Idea któraby była siecią lepszą od Orange bo niezależną od Francji,a kase mogliby ładować w rozwój sieci zamiast wchodzić w NetWorks i ciachać nadajniki :) te niby niepotrzebne gdzie ludzie zostaną bez zasięgu albo z 1 kreską zasięgu,a tam gdzie jest dużo nadajników to zostawią :),a ludzie się tym jeszcze jarają że im nadajniki zabierają :),dobrze że Plus znaczy Aero2 dodaje nadajniki zamiast je wyrzucać

  • 0

    23. ~  2013-12-01 18:44:29  host: n12-09-03.opera-mini.net

    21,do tej pory było tak jak piszesz ale kto wie czy tego banku Zygmunt nie przerobi na nowo,jak zmienią cenniki na korzystne,porobią zniżki w Plusie i CP za korzystanie z Invest Banku, zrobią ten bank bardziej przyjazny netowo i mobilnie to już ten bank zacznie się bardziej liczyć razem z CP i Plusem,może być rewolucja ofertowa,cenowa skoro już kilka branż najbardziej dochodowych będzie należało do Zygmunta

  • 0

    24. ~z  2013-12-01 18:50:56  host: 193-22-83-106.komster.pl

    Osobiście już nie ogarniam tych machinacji , zasada jest prosta nie płacić podatku.Mniej więcej znamy ruchy Zygmunta oraz P4 natomiast pozostała dwójka t mobile ,orange doskonale się maskują w międzynarodowym powiązaniach korporacyjnych ,nasz regulator może nie mieć pojęcia co się dzieje.

  • 0

    25. ~?  2013-12-01 18:54:24  host: acav7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14) Ja wcale nie neguje tego że to nie Polska Firma : ) Chodziło mi tylko o to że CP przejął aktywa Polkomtela :)

  • 0

    26. ~?  2013-12-01 18:56:27  host: acav7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ups 17 ) miało być nie 14 ) Sorki za pomyłkę , Mea Culpa :)

  • 0

    27.  2013-12-01 19:01:43

    18 - a to jest ich problem? wg mnie to problem państwa, które tego podatku nie dostanie i nie zadbało żeby dostać? ty jak możesz nie płacić to płacisz podatek - na złość ministrowi - a niech ma, niech sobie nie myśli, ze mu nie dam? no nie rozśmieszaj ludzi!

  • 0

    28. ~  2013-12-01 19:16:53  host: n12-09-03.opera-mini.net

    24,regulatorowi nic do tego,tu bardziej się liczą przepisy podatkowe, regulatora ta dziedzina nie interesuje,bardziej urząd skarbowy ale oni są silni kiedy mogą wykończyć małe firmy i zwykłych ludzi,a kiedy mają doczynienia z zagranicznymi i dużymi firmami są jak dzieci we mgle

  • 2

    29. ~df  2013-12-01 22:39:59  host: 77-253-190-58.adsl.inetia.pl

    Podatków w takich sposób się nie optymalizuje - raczej chodzi o swobodny dostęp do bazy klientów dla wszystkich podmiotów grupy Solorza. W momencie gdy będzie wydmuszka CP->Polkotel->Invest Bank-> itd.. to każdy z tych podmiotów może przetwarzać dane dowolnych klientów tych spółek. Do crosssellingu to niesamowita synergia.. i dokładnie o to tu chodzi. Żaden inny podmiot nie będzie miał takiego komfortu do marketingu i kreowania ofert.

  • 0

    30. ~  2013-12-01 23:20:09  host: afo3.torproject.afo-tm.org

    @29 masz racje.

  • -1

    31. ~Jamessz  2013-12-01 23:25:28  host: 185.5.218.236

    Niestety, zapewne to transakcja stricte finansowa i przepływ kasy od Zygmunta do Zygmunta, bo raczej fajnej oferty łączonej nie zaproponują, bo gdyby tak miało byc zrobili by to juz dawno jak tylko Zygmunt nastał.

  • 0

    32. ~Żarcik  2013-12-01 23:33:54  host: 185-5-99-77.greendata.pl

    Tu jest Polska i tu się kombinuje :)

  • -1

    33. ~  2013-12-02 04:42:29  host: n08-04-07.opera-mini.net

    29,to co napisałeś to tylko przy okazji,a głównym celem jest uniknięcie płacenia podatków, za rok znowu Zygmunt będzie kupował Zygmunta albo coś co chce a jeszcze tego nie ma np T-Mobile albo platforme nc+ albo Orange i tepse albo tvn albo Stocznie :),ogólnie wszystko co da się kupić żeby nie zapłacić podatku

  • 0

    34. ~  2013-12-02 04:47:11  host: n08-04-07.opera-mini.net

    31,oczkiem w głowie Zygmunta jest najpierw CP,a potem Plus i bank, może przyszedł czas że Zygmunt uznał że dobrze by było mieć swój konkurencyjny bank do spółki z Plusem i może będą jakieś oferty obniżające koszty jeśli klient będzie korzystał z Plusa i Invest banku

  • -2

    35. ~  2013-12-02 07:28:15  host: afok3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Byle jaka telewizja połączona z byle jakim operatorem łączy się z byle jakim bankiem. Ciekawe co z tego powstanie?

  • 2

    36. ~  2013-12-02 08:20:56  host: 77-254-245-205.adsl.inetia.pl

    @35, niezły biznes, który sprawia, że właściciel tych firm od lat jest w pierwszej trójce najbogatszych Polaków.

  • -2

    37. ~  2013-12-02 08:43:13  host: bfd55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36. To było pytanie retoryczne. Bank i operator jest równie atrakcyjny co głupawy serial w polsacie. Mam świadomość, że dla też mniej wymagającej części klienteli to nie robi różnicy. He, he. Faktycznie niezły biznes.

  • 0

    38. ~  2013-12-02 08:47:35  host: 77-254-245-205.adsl.inetia.pl

    @37, ja na operatora nie narzekam. Mam no limit do wszystkich +2,5GB za 50zł. Internet mobilny z urządzeniem zakładając jego sprzedaż na znanym serwisie, to mam za darmo. TV od CP w pakiecie familijny HD za 14,90zł/m-c. Szukałem i lepszych ofert żaden z operatorów nie zaproponował mi. Odnośnie banku, to na razie nie korzystam a czy będę, to zależy od ich oferty.

  • -1

    39. ~  2013-12-02 09:07:26  host: bfd55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    38. Myślę, że zarówno mnie jak i wielu innych mało obchodzi jaką masz ofertę u swojego operatora. Na usługi składa się nie tylko cena, ale wiele innych czynników. Oglądanie tego pakietu familijnego to strata czasu u prądu nawet gdyby abonament był gratis. W Invest miałem dawno temu kredyt i nie wyobrażam sobie gorszej obsługi klienta i oferty niż ta w którą dałem się przez nieuwagę wrobić. Z plusa nie tak dawno uciekłem, bo byłem traktowany jak petent, a nie klient.

  • 2

    40. ~  2013-12-02 09:16:29  host: 77-254-245-205.adsl.inetia.pl

    @39, myślę, że zarówno mnie jak i wielu innych mało obchodzi jaką miałeś obsługę w banku wiele lat temu. Wyrażam swoją opinię, do czego mam prawo. Piszesz, że operator Plus ma mało atrakcyjną ofertę więc podałem jaką ja mam w Plusie i nie uważam jej za mało atrakcyjną ponieważ żaden z operatorów nawet nie zbliżył się do tej oferty. Zasięg umts i LTE największy w kraju.

  • -1

    41. ~  2013-12-02 09:47:49  host: bfd55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    40. Ja również wyrażam swoją opinię, do czego mam prawo. I gdzie ja napisałem o ofercie plusa?

  • 1

    42. ~  2013-12-02 09:52:19  host: 77-254-245-205.adsl.inetia.pl

    41, cytuje "Bank i operator jest równie atrakcyjny co głupawy serial w polsacie"

  • -1

    43. ~  2013-12-02 09:59:53  host: bfd55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    42. No i co tu jest o ofercie?

  • 0

    44. ~Paweł Nyczaj  2013-12-02 18:10:34  host: 89-66-249-118.dynamic.chello.pl

    Jak dla mnie oczywisty i naturalny ruch.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-105-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2018-04-24 06:23:36

@8). A ty tu czego?!


~BARBA PAPAZAJAN | 2018-04-24 06:18:21

Nie polecam. A znam od podszewki. Po co kupować coś od bankruta


~Marek | 2018-04-24 03:41:20

Czarne pasożyty doją skąd się da, nic nowego :-)


~https://youtu.be/Babu9B5YrIE | 2018-04-24 01:43:51

http://tlp.is/h52


~https://youtu.be/Babu9B5YrIE | 2018-04-24 01:43:31

http://tlp.is/h52

Ankieta

Lepsze zdjęcia nocne robi:

Nocny łowca, czyli Huawei P20 Pro zmienia zasady gry

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet