Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przejął swojego właściciela

Polkomtel przejął swojego właściciela

WitekT 1 Lutego 2013 14:42

4 2

1. lutego sąd zarejestrował połączenie spółek Polkomtel sp. z o.o. i Spartan Capital Holdings sp. z o.o.

Zobacz: 15,1 mld zł - tyle Solorz-Żak zapłaci za Polkomtel.

Połączenie spółek zostało dokonane przez przeniesienie całego majątku Spartan Capital Holdings na Polkomtel jako spółkę przejmującą. Spartan Capital Holdings została wykreślona z rejestru. Po połączeniu, bezpośrednim udziałowcem Polkomtelu stała się spółka Eileme 4 AB (publ), podmiot zależny od Metelem Holding Company Ltd.




Zobacz: EBOiR pomoże w zakupie Polkomtelu.

Połączenie jest kolejnym etapem procesu przejęcia spółki Polkomtel, ustalonym i uzgodnionym z instytucjami kredytującymi tę transakcję - napisał Polkomtel w przesłanym komunikacie prasowym.

Źródło tekstu: Polkomtel     

w sumie: 29
  • 2

    12.  2013-02-01 15:26:46

    Octopus: Spartan to jedna z łańcuszka firm, będąca akurat na samym "dole" w momencie przejęcia. Co do kupowania - powiedz mi, kto spłaca obligacje wyemitowane pod przejęcie Polko? :-) Polecam lekturę wypuszczonego pod emisję raportu - jest baaaardzo ciekawa. :-)

  • 2

    13. ~wewewe  2013-02-01 15:28:52  host: user-94-254-128-10.play-internet.pl

    Szkoda, to byłaby szalenie ciekawa lektura :D

  • 2

    14. ~mirekb  2013-02-01 15:32:56  host: apn-77-115-189-197.dynamic.gprs.plus.pl

    Zygmunt to zdeterminowany koles..tak samo jak niemieckie i francuskie banki ktore wylozyly na to kase ;-).u niego to po prostu "Moda na Sukces"

  • 3

    15. ~gosciu  2013-02-01 15:41:16  host: 178-162-59.dynamic.cyta.gr

    W wielkim skrocie firma ktora zaciagnela kredyt na zakup polaczyla sie z firma ktora byla przedmiotem zakupu przez co firma ta bedzie splacac zaciagniety na zakup siebie kredyt. Mam racje ?

  • 2

    16.  2013-02-01 15:45:31

    Czytałem , ale mam obiekcję co do tego raportu , na tyle ile się znam relatywna ocena jest mocno naciągana. Ale Nasze opinie i tak niczego nie wnoszą . idea Spartana była taka aby to pod nią wszystko było podpięte , problemem stała się wartość identyfikowalna która przekłada się na ocenę realnego przychodu netto r/r. Plus to Plus :). Sprawa z Polko - tu są dwa albo i trzy dna w tej sprawie. Niestety nie mam instrumentów aby zestawić koszty i zyski wynikające z korelacji zobowiązań. Wiemy ,że nasze prawo jest niedoskonałe ale tylko dlatego ,że tworzą je doskonali prawnicy :). P. Solorz to uparty i cierpliwy gracz . A ta biznesowa cierpliwość w makro/geo biznesie jest na wagę złota :) .

  • 2

    17.  2013-02-01 16:21:12

    Idea była jedna - łańcuszek luźno połączonych ze sobą firm, aby zdobyć częstotliwości. Przy przetargach na 900 i 2600 pod LTE, będzie się liczyć TYLKO kasa za nie. Więc już po ogłoszeniu wyniku na 1800 się zacznie.. A klasycznie w PL, jakiekolwiek kontrole, nie wykażą żadnej pozycji dominującej, bo przecie inny NIP... i będą się wieki ciągnąć. Dla Pan Solorza GRATULACJE, imperium Pan ma, tylko dlaczego ono takie drogie? Konkurencja ma taniej to samo.. a i więcej gotówki i mniej kredytów w księgach :)

  • -1

    18.  2013-02-01 16:23:59

    omena1: eeee? O jakim zdobywaniu częstotliwości mówisz w kontekście firm-łańcuszków? UOKiK w pełni wiedział, że w momencie przejmowania Polkomtela za transakcją stoi Solorz, tak samo jak wiedział, że jest większościowym udziałowcem Midasa, mającego Aero2, Mobyland i Centernet...

  • 1

    19. ~gosciu  2013-02-01 16:27:48  host: 178-162-59.dynamic.cyta.gr

    kredyty to takrze koszty a te zmniejszaja podatek :)

  • 2

    20. ~gosciu  2013-02-01 16:30:34  host: 178-162-59.dynamic.cyta.gr

    Witku - czyli idac tym tropem UOKIK zadzailal na niekorzyść obywateli za co powinna spotkac kogos kara albo ktos w UOKIK wzial w lape za co tez powinna kogos spotkac kara ...

  • -1

    22.  2013-02-01 16:35:36

    gosciu: na jakiej podstawie twierdzisz, że zadziałał na niekorzyść? Ja tego nie widzę... Częstotliwości w każdym momencie mogą być odebrane przez UKE, jeżeli Urząd uzna po analizach, że nie są wykorzystywane...

  • 2

    23. ~gosciu  2013-02-01 16:50:00  host: 178-162-59.dynamic.cyta.gr

    odbieranie czestotliwosci jest czysto teoretyczna mozliwoscia, wspomne przyklad PTC i wykorzystanie WiMax - czestotliwosc maja a jakie jest jej wykorzystanie to przyklad ewidentnej blokady aby inni nie mogli na tej podstawie zmienic istniejacego stanu swiadczenia uslug 3G (tu mam na mysli kilka lat w stecz - bo w chwili obecnej WiMax nie ma juz takiego znaczenia). Wg mojej oceny takie skoncentrowanie licencji na czestotliwosci w rekach jednego podmiotu (mam na mysli jednego wlasciciela) nie wplywa korzystnie na rynek i nie przeklada sie korzystnie dla kowalskiego. Sprzedaz polskomtela aktualnemu wlascicielowi jest chyba najgorsza mozliwa rzecza ktora uczyniono patrzac od strony klienta. Byly inne bardziej rokujace podmioty np. skandynawskie. Ale ocena UOKIK nie opierala sie na stwierdzeniu czy jest to dobry wybor tylko czy taka tranzakcja jest zgodna z prawem. Jesli faktycznym kryterium bylo by to jak sprzedaz wplynie na rynek wlascicielem byl by kto inny - ale w kapitalizmie nie warzne sa sentymenty tylko zaksiegowanie przychodu.

  • -1

    24.  2013-02-01 17:49:11

    gosciu: po pierwsze, co komu po zabraniu 3,6 GHz, jeżeli na te częstotliwości nie ma specjalnie chętnych? Żeby leżały odłogiem? A tak to przynajmniej roczna wpłata za użytkowanie pasma wpada do budżetu. Co do "bardziej rokujących" - na placu boju w pewnym momencie został już tylko Solorz-Żak, więc kogo mieli wybrać?

  • 2

    26. ~...  2013-02-01 23:34:27  host: 77-253-4-58.adsl.inetia.pl

    @WitekT ehkm... Jeszcze przed wszystkim było wiadome, że Żak wygra. Ten słup (za któego jak znam życie wcale się nie uważa) musiał wygrać.

  • 2

    28.  2013-02-02 00:31:28

    http://k.com.pl/index.php/content/view/1203/88/ http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,11246956,Solorz_Zak_posiada_ wiecej_telewizyjnych_czestotliwosci.html To wersja powiedzmy do encyklopedii, wersja ultra lite/light, o konkrety z firmami, podatkami, rajami podatkowymi jak Cypr, Monaco etc. to proszę po szczegóły do jego współpracowników...a raczej znaleźć dilera, kupić dużo, puścić wodze fantazji i...tak nie dacie rady ;)

  • 0

    30. ~Elektrim  2013-02-02 08:53:59  host: 178.181.76.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nie obrazcie się panowie ale jak czytam to co piszecie o inżynieri finansowej Solorza nie wspominając o Eilemach i Elektrimie który przez spółki zależne jest jednym z najwiekszych udziałowców Plusa to muszę powyższe ocenić jako niewiele wnoszące w temacie.

  • 0

    31. ~  2013-02-02 09:03:15  host: V33-01.opera-mini.net

    30, nikt sie nie obraza a jezeli wiesz wiecej, to napisz. Chetnie dowiemy sie chociaz ciut wiecej o imperium Solorza.

  • 0

    32.  2013-02-02 10:13:52

    @Pacman - śledzenie z czystej ciekawości ruchów na rynku telekomów daje w miarę realna ocenę tego co się dzieje . Idea rajów podatkowych wzięła się z kosmosu ? To celowe wyprowadzanie transz finansowych . Kto stworzył takie prawo ? Oczywiście ten , który ma w tym interes :). Operator ma się rozwijać , ma dawać nowe usługi , ma wprowadzać nowe słuchawki , ale my za to płacić nie chcemy , płaczemy ,że za drogo a przecież to my generujemy zyski poprzez korzystanie w transmisji voice / data(patrz wys. abonamentu/ lata = ARPU / CHURN). Sprawa wygląda podobnie z abonamentem RTV - mało kto płaci a oglądać chcą wszyscy . Nieudolność ? Dla mnie napisanie zasad umożliwiających 100% ściąganie abonamentu jest kwestią 20 minut. Wszystko można , ale trzeba chcieć. Solorz nigdy nie ukrywał powiązań pomiędzy firmami , a nasz rząd ma doskonałe narzędzia do śledzenia zależności finansowych.

  • 0

    33.  2013-02-03 18:00:27

    Solorz-Żak czy tez zygmunt krok czy tez piotr podgorski( wlasciwie chyba tylko on sam wie jak sie nazywa:)) to czlowiek ktory potrafi wydac pieniadze a jednoczesnie sie wzbogacic o drugie tyle. Chyba nikt tak jak on nie jest w stanie kupic czego tylko nie zapragnie nie wydajac zlotowki! Tak jak kupil Polkomtela ale kasy na to nie wydal. Wszystkie pieniadze to wytwor baaaaardzo kreatywnej ksiegowosci. A wszystkie jego spolki corki sitostry itd to tylko po to aby legalnie obejsc procedury prawne. Czy jest zlodziejem? nie bede oceniac. Jedno trzeba przyznac ze co jak co ale interesy potrafi robic jak nikt inny!:)

  • 0

    34. ~Dr. Adolf Nowak  2013-02-03 18:53:10  host: user-164-126-34-152.play-internet.pl

    Największa spalarnia zwłok w USA, Colorado Springs, Garden of the Gods. Rd. 1675. Jak tylko pod koniec roku upadnie dolar i zacznie się wojna domowa tamże, będzie przerabiać na mydło 10.000 trupów dziennie (szacunkowo): http://youtube.com/watch?v=8osRyzqUJ2U U nas będzie potrzeba min. 10 takich fabryk by pozbyć się motlochu.

  • 0

    35. ~gji  2013-02-03 20:10:05  host: public126329.xdsl.centertel.pl

    Mam do Was pytanie, co prawda nie do końca związane z tematem artykułu. Gdzie można uzyskać informację na temat planów rozbudowy sieci Plus? Podobno sieć rozbudowywana jest regionami.

Dodaj swoją opinię