Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przegrał z UKE przed SOKiK ws. braku pozwoleń radiowych

Polkomtel przegrał z UKE przed SOKiK ws. braku pozwoleń radiowych

WitekT 5 Maja 2010 15:17

0 0

5. maja Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Polkomtela od decyzji Prezesa UKE z 15. września 2008 roku, nakładającej na operatora karę pieniężną w związku z wykorzystaniem częstotliwości bez wymaganych pozwoleń radiowych.

O wspomnianej karze w wysokości 50 tys. zł szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




W ustnych motywach wyroku Sąd wskazał, iż podnoszone przez powoda zarzuty nie były uzasadnione. Sąd uznał, iż nieuzasadniony jest zarzut powoda, iż art. 209 ust. 1 pkt 9 Prawa Telekomunikacyjnego nie mógł stanowić podstawy prawnej do nałożenia na Polkomtel kary pieniężnej. Sąd wskazał, iż art. 145 ust. 4 mówi, że pozwolenie radiowe uprawnia do wykorzystywania objętych pozwoleniem częstotliwości, sygnałów identyfikacyjnych oraz znaków wywoławczych. Z powyższego przepisu płynie wniosek, że sama rezerwacja częstotliwości obejmuje jedynie prawo do dysponowania częstotliwościami natomiast pozwolenie radiowe jest uprawnieniem do wykorzystania częstotliwości. Wobec powyższego Sąd uznał, że Prezes UKE prawidłowo zastosował art. 209 ust. 1 pkt 9 Pt, gdyż Polkomtel wykorzystywał przyznane mu częstotliwości bez wymaganego uprawnienia - pozwolenia radiowego.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 1

    1.  2010-05-05 15:24:33

    50 000 zł to niewiele na Plusa :D

  • 1

    2.  2010-05-05 15:25:16

    Miszcz wirtualnych pozwoleń dostał kare za brak pozwoleń. Cóż za ironia losu :).

  • 1

    3. ~me  2010-05-05 15:27:18  host: 194.114.62.73

    http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629746 Myślę, że dobrze byłoby przy dzisiejszym tragicznym języku internetowym dawać przykład języka w pełni bezbłędnego :-0 Po cyfrze oznaczającej datę nie daje się kropki, gdy nazwa miesiąca została zapisana słownie: 7 kwietnia, 17 maja (nie: 7. kwietnia, 17. maja).

  • 1

    4.  2010-05-05 15:28:58

    me: dawanie kropki nie jest jakimś wielkim błędem, za to pozwala prawie bezbłędnie wychwycić kto nam podrowadził newsa. ;-)

  • 1

    5.  2010-05-05 15:29:21

    Polkomtela nie stać na prawników którzy potrafiliby zrozumieć że bez pozwoleń nie można nadawać?

  • 1

    6. ~me  2010-05-05 15:30:12  host: 194.114.62.73

    no chyba że tak ;-)

  • 1

    7. ~ekelerek  2010-05-05 15:31:24  host: dos230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taka kara, to dla nich śmiech na sali, nic to nie zmieni, może jednak większa powinna byc ta kara

  • 1

    8. ~  2010-05-05 15:38:14  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Pijo - dokładnie, nie dość że wiele z tych pozwoleń nigdy nie zostanie zrealizowane to jeszcze mieli braki...

  • 0

    9. ~jacket  2010-05-05 16:55:42  host: 195.150.85.139

    jestem w plusie od początku ale widzę że plus spada na dno! a jego katem będzie" play"którego plus wyhodował na własnej skórze!!! i jak się szybko nie obudzi to będzie to jego koniec!!!??? ps.nie lubię sieci play ale dają przykład jak można pozyskać klientów!

  • 0

    10. ~_pab  2010-05-05 17:15:14  host: chello089075002230.chello.pl

    @3 - a nie jest przypadkiem tak ze zasada ta nie obowiazuje w wypadku użycia przypadków zależnych? tzn - piętnasty kwietnia = 15 kwietnia ALE do piętnastego kwietnia = do 15. kwietnia? ;>

  • 0

    11.  2010-05-05 18:00:34

    Klienta można pozyskać tylko w jeden sposób-dając w miarę tanie usługi na przyzwoitych warunkach.Plus zawsze cwaniaczył i tak jest do dzisiaj.Najbardziej z wszystkich sieci.Mam nadzieję,że Play go nie doścignie.P.S-gdzie ten obrońca praworządności z Sieradza?Tak szydził ostatnio z ZAPISÓW regulaminu dotyczących kar umownych w Play.Ciekawym,co ma teraz na obronę "swojego" operatora.

  • 0

    12.  2010-05-05 18:18:11

    WitekT - nie - nie można zgodzić się na łamanie zasad językowych uzasadniając to w ten sposób ;-) I dobrze - za brak pozwolenia grozi grzywna, więc nie powinno być dyskusji nawet. Nie powinno być też dyskusji czy to dużo czy mało "jak na Plusa" - jest głupia po prostu. Tak samo jak jest głupia dyskusja o Plusie w tym kontekście, bo mnóstwo stacji wszystkich operatoró działa bez wymaganego pozwolenia. Tak samo jak w waszych firmach eksploatuje się wszelkiego rodzaju instalacje bez wymaganych pozwoleń np. środowiskowych ;-) Hipokryzja jest widzę naszą - Polaków drugą naturą ;-)

  • 0

    13. ~dsadasdasd  2010-05-05 18:34:54  host: dynamic-78-8-80-146.ssp.dialog.net.pl

    ale plus dostal po kieszeni odrobi sobie na telefonach na abonament

  • 0

    14. ~Bombel  2010-05-05 18:48:56  host: 87-205-168-137.adsl.inetia.pl

    Kara jest karą trzeba będzie ją zapłacić. Co do postu WLO @12 może i masz racje. Ale czasami te wysokości są dziwne jeden dostanie 800k a drugi 8mln za to samo. A rozbieżność kary mega ogromna.

  • 0

    15. ~customerEra  2010-05-05 18:53:25  host: 178.182.70.110.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    W końcu inni a nie Era dostali nauczkę..

  • 0

    16.  2010-05-05 21:55:04

    ~Bombel - za to samo? nie sądzę ;-)

  • 0

    17. ~  2010-05-05 22:09:42  host: host90.218.146.194.generacja.pl

    najsmniejsze jest to ze wedlug dziennik.pl to wysoka kara... wtf...

  • 0

    18. ~Antek  2010-05-07 18:50:21  host: 87-205-160-89.adsl.inetia.pl

    Kara z lekka jest śmieszna. Przez te nadawanie zarobili znacznie więcej niż zapłacą kary. Trochę dziwne te ustalanie kar.

Dodaj swoją opinię