Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przegrał z TP

Polkomtel przegrał z TP

WitekT 17 Maja 2005 20:03

0 0

Plus GSM musi zmienić numerację serwisów audioteksowych w swojej sieci, bo należą one do Telekomunikacji Polskiej - uznał we wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Chodzi o numery usług rozrywkowych na liniach 0-700. Na zarzuty przywłaszczenia numeracji krajowej stawiane przez prawnika TP Polkomtel odpowiada, że owszem jego numery mogą być podobne, ale są one stosowane na wewnętrzny użytek sieci, bo korzystają z nich tylko jego abonenci. Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, do którego trafił spór, przyznał jednak rację TP. Na zmianę numerów dał Polkomtelowi 90 dni. Wczoraj podtrzymał to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, który nad wyrokiem zastanawiał się aż trzy tygodnie. Nie ma wątpliwości, że numeracja jest objęta planem numeracji krajowej i podlega reglamentacji. Nie można jej wykorzystywać jako numeracji wewnętrznej - uzasadniała sędzia Jolanta Królikowska-Przewłoka. Wyrok nie jest prawomocny. Polkomtel nie wyklucza kasacji.
Podobna sprawa w sądzie czeka również Erę.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ksad  2005-05-17 21:20:00  host: dial-620.zgora.dialog.net.pl

  ...chodzi o sekstelefony, zaczynające się w Idei (TP) i w Plusie od gwiazdki (*)...

 • 0

  2. ~Polan  2005-05-18 08:05:00  host: proxy.toya.net.pl

  thx za rozświetlenie zawiłości tejrz(ż)e wiadomości ;)

 • 0

  3. ~lakif  2005-05-18 18:07:00  host: serwer.narwik.waw.pl

  są siebie warci

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet