Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przedterminowo spłaci 600 mln zł kredytu

Polkomtel przedterminowo spłaci 600 mln zł kredytu

orson_dzi 3 Kwietnia 2015 17:15

10 2
Polkomtel poinformował, że przedterminowo spłaci 600 mln zł kredytu zaciągniętego w czerwcu 2013 roku.

Kredyt o łącznej wartości 7,95 mld ma zostać spłacony do 24 czerwca 2019 roku. Dotychczas firma co roku przedterminowo spłacała część kredytu. W 2013 roku była to kwota 800 mln, a w ubiegłym roku 200 mln zł.

Zdaniem analityków niższa kwota spłaty wynikała z przygotowań do aukcji LTE, z kolei po wycofaniu się Polkomtelu z licytacji bloków 800 MHz spółka mogła sobie pozwolić na kolejną przedpłatę kwoty kredytu.

Zobacz: Polkomtel rezygnuje z licytacji bloków częstotliwości 800 MHz


Źródło tekstu: PAP; wł     

Dodaj do:

Tagi: polkomtel

w sumie: 43
  • 2

    24. ~kart  2015-04-04 18:45:20  host: 213.207.137.140

    Szybko splaci siec i sprzeda.

  • -1

    25.  2015-04-04 19:24:08

    22 - też, ale dzieje się to głównie pozbyciu się mniej dochodowych klientów. Można i tak, ale dla wymagających klientów to żadna pociecha.

  • -4

    26.  2015-04-04 21:52:24

    11 - akurat takie kredyty są udzielane na podstawie szablonów umów... Ogarnij się, bo aż szkoda czytać idiotyzmów niektórych...

  • -2

    27. ~  2015-04-05 08:00:14  host: user-94-254-145-25.play-internet.pl

    Jestem pelen podziwu do Polkomtela. Naprawde świetnie dają sobie rade i nie pompują na sile bazy kart sim. Pozbywają sie lezakow. Widac ze zalezy im na prawdziwych wynikach firmy a nie na utrzymywaniu fikcyjnych wynikow, bo to ma krótkie nogi. Brawa dla pana Zygmunta, Polkomtel teraz jest świetnie zarządzana firma a nie przechowalnia polityków ktorym nie udalo się w wyborach

  • 1

    28.  2015-04-05 10:00:13

    wartość firmy jest wyceniana na giełdzie papierów wartościowych, kredyt był udzielony na specjalnych warunkach, przez konsorcjum na czele z europejskim bankiem inwestycyjnym odbudowy i rozwoju, oferta grupy cyfrowego polsatu jest dobra, ale dla osób które kupują usługi łączone, tv internet i taryfy głosowe, dobrej oferty dla klienta indywidualnego można spodziewać się w okolicach roku 2017/2018.

  • -4

    29. ~hahahahha...  2015-04-05 10:51:20  host: 212.160.172.87

    śmiech na sali.... ZSZ upada.... hahahahaha.. taaa napewno i aukcje bojkotuje bo nie ma grosza w kieszeni....hahaha...

  • -5

    30.  2015-04-05 13:15:32

    sylwekZolkusza - ja mam abonamenty tak niskie, ze z programu zniżkowego w ramach łączonych usług skorzystać nie mogę ;-) A nawet jeśli, to po co mi obniżać do poziomu jaki mam teraz (no - może kilka złotych mniej by było przy najniższym dopuszczalnym poziomie)? Ale po co mi coś czego nie potrzebuję - jakieś abonamenty z milionami minut w roamingu czy połączenia międzyplanetarne albo i międzygalaktyczne? Każdy ma swoje potrzeby i niech każdy ocenia po sobie oferty a nie po sobie ocenia innych ;-)

  • -3

    31. ~JASNOWIDz  2015-04-06 19:56:08  host: 212.160.172.87

    jasnowidz | 2015-04-06 11:29:41. @orson... skąd wiesz że dopiero rezygnacja z aukcji umożliwiła im wcześniejsza spłatę ?? Masz jakieś ... USUWASZ ORSON?? NIE POTRAFISZ STAWIĆ CZOŁA PROSTYM ZARZUTOM?

  • -4

    32. ~prawda  2015-04-06 20:30:58  host: 212.160.172.87

    wy i te całe fiasko, dodupywłazy playozie. wszyscy jestescie fioletowi. szerzycie ferment i siejecie niepokój.... redaktorzyni g...ówno warci. portal gów.... no wart. dziennikarzyny od siedmiu boleści.... zamiast służyć konsumentom i pomagać w jasnym ocenianiu sytuacji, ofert itp wy liżecie dupe razem z jajami gruszce. Jesteście jak lekarze odmawiający posługi ze względów religijnych, jesteście jak adwokaci broniący mordercó. wszystko dla pieniędzy... smród zgnilizny wali od was na kilometr. zakłamani i bezczelni...

  • -2

    33. ~timmi  2015-04-07 08:46:23  host: 212.160.172.83

    @orson wywalili Cię z pracy czy odcieli ręce, że nie odpowiadasz? ^^UP

  • -1

    34. ~krz  2015-04-07 10:32:16  host: static-81-219-244-124.devs.futuro.pl

    @27, mozna nie lubic Zygmunta, plusa czy polsatu, ale trudno nie zgodzic sie w Twoim komentarzem.

  • -1

    35. ~  2015-04-07 10:44:19  host: ahy243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    31 - tak, nie potrafi. Przecież cencjusz to zwykły, niewykształcony knypek siłą oderwany od infoliniowych słuchawek. Nie spodziewaj się po nim sensownej odpowiedzi.

  • 2

    36.  2015-04-07 10:57:26

    31, 32, 33 - widzę, że bardzo nudzicie się w tym Orange, no i w kulturze braki olbrzymie (może jakieś szkolenie z netykiety sobie zorganizujcie?)... Lepiej dla niepoznaki z innych adresów IP piszcie, bo wstyd firmie matce robicie.

  • 0

    37.  2015-04-07 15:04:23

    @27
    @34
    To jest bardzo smutne, ze ten olbrzymi sukces polskiego przedsiebiorcy nie jest na tym forum doceniany a wprost przeciwnie
    Tymczasem widac, jak zbawienne skutki dla Polkomtle miala zmiana za sterami i pozbycie sie setek leni, ktorzy wczesniej tylko markowali prace.
    Najlepsza oferta (smart dom), najlepsze wyniki. Brawo Plus!

  • 0

    38. ~hahahah  2015-04-07 16:16:34  host: user-94-254-129-44.play-internet.pl

    LUIN A TY CO OBRONCA UCIŚNIONYCH??ORSON WALI BYKI W KAŻDYM ARTYKULE TO JAKOŚ NIE APELUJESZ. jak widać nawet pracownicy orange... mają o tym portalu swoje zdanie... to co z tym newsem ?? ORSON da znak życia?? odpowiedź orson na pytanie??

  • 0

    39.  2015-04-07 16:53:29

    38, A tak trudno odczytać, że do takiego wniosku doszli analitycy z cytowanej przez Orsona depeszy z PAP-u, a nie Orson?

  • 0

    40. ~hahahah...  2015-04-07 17:06:17  host: user-94-254-129-44.play-internet.pl

    ...hahaha. orson - gratuluje profesjonalizmu.

  • 0

    41. ~Arek  2015-04-13 21:07:49  host: 088156227009.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    I słusznie zrobili, wycofując się z aukcji. I tak mają teraz zdecydowanie bezkonkurencyjny zasięg lte.

  • 0

    42. ~Modest  2015-04-15 09:10:27  host: 212.160.187.202

    Znawcą tematyki finansowej nie jestem, ale skoro spłacają przedterminowo kolejną część kredytu, to znaczy, że Polkomtel ma dobrą sytuację, są klienci, są zyski, stąd takie działania.

  • 0

    43. ~Grisza  2015-04-16 08:33:56  host: bws5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aukcja 800 wygląda na spory przekręt. Z drugiej zaś strony wycofanie się Plusa nie dziwi bo przecież spółki kooperujące z nim i CP mają już częstotliwość 800. A kasę, która zaoszczędzili na "przetargu" przeznaczają na spłatę wcześniejsza kredytu - dla inwestorów racjonalne podejście.

Dodaj swoją opinię