Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przedłużył umowę z GOPR

Polkomtel przedłużył umowę z GOPR

WitekT 7 Lipca 2005 14:56

0 0

7. lipca w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umowy przedłużającej o kolejne 3 lata współpracę między Polkomtelem i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Dzięki umowie rozwijany będzie nadal Zintegrowany System Ratownictwa, którego inauguracja nastąpiła w sezonie letnim 2003 r. System, opracowany wspólnie przez przedstawicieli służb ratowniczych i specjalistów Plus GSM, znacząco usprawnił pracę ratowników oraz pozwolił skrócić czas między przyjęciem zgłoszenia a podjęciem interwencji. Podstawą Zintegrowanego Systemu Ratownictwa jest numer ratunkowy w górach 0 601 100 300, dostępny z telefonów w sieciach komórkowych i stacjonarnych. Z numeru alarmowego można korzystać w całym paśmie polskich gór, a także w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.


O skuteczności i użyteczności systemu najlepiej świadczą statystyki. Od chwili udostępnienia numeru ratunkowego w górach do dzisiaj ratownicy korzystający z Zintegrowanego Systemu Ratownictwa odnotowali kilkanaście tysięcy zgłoszeń. Służby GOPR i TOPR przeprowadziły w tym czasie ponad 10 tysięcy akcji i interwencji, z czego 70% zostało uruchomionych po wywołaniu połączenia na numer 0 601 100 300. Udzielono pomocy kilku tysiącom osób znajdującym się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.


W ramach podpisanej w dniu dzisiejszym umowy Polkomtel przekazuje służbom ratowniczym:
sprzęt telekomunikacyjny oraz umożliwia nieodpłatne korzystanie z niego,
środki finansowe na zakup sprzętu ratowniczego wykorzystywanego podczas pełnienia statutowych działań ratowników,
dodatkowo wspiera organizację wydarzeń oraz publikację wydawnictw, których celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa.


Analogiczny system, którego głównym elementem jest numer ratunkowy 0 601 100 100, działa również na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz na całym polskim wybrzeżu. Korzystanie z obu numerów ratunkowych jest bezpłatne dla użytkowników sieci Plus GSM.


Plus GSM wspiera górskie służby ratownicze już od 5 lat, jest jedynym operatorem, który konsekwentnie realizuje strategię współpracy z górskimi i wodnymi służbami ratowniczymi (GOPR, TOPR i WOPR). Polkomtel w ramach realizowanej strategii w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzi także liczne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i edukację społeczeństwa (m.in. podczas sponsorowanego przez Plus GSM corocznego międzynarodowego pikniku lotniczego w Góraszce).


Zintegrowany System Ratownictwa w górach wykorzystuje dwa centra koordynacji: w Rabce dla GOPR (koordynuje większość prac oraz akcji ratowniczych prowadzonych przez 7 regionalnych grup GOPR od Bieszczad po Karkonosze) oraz w Zakopanem dla Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Centra Koordynacji dla GOPR oraz TOPR zbudowane są przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu oraz specjalnego oprogramowania. Dzięki wdrożeniu zaawansowanych technologii odbioru i przesyłania informacji większość operacji wykonywana jest w nim automatycznie (System Obsługi i Rejestracji Zgłoszeń). Sieć Plus GSM stanowi platformę wymiany informacji między Centrum Koordynacji, zgłaszającym a służbami ratowniczymi na miejscu zdarzenia. Medium jest w tym wypadku zależne od wyposażenia i zakresu uczestnictwa poszczególnych jednostek w terenie. Może to być połączenie głosowe, SMS lub transmisja danych.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-229-220.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet