Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel przedłużył umowę z GOPR

Polkomtel przedłużył umowę z GOPR

sirmark 4 Lipca 2008 19:51

0 0

3. lipca Polkomtel przedłużył o kolejne 3 lata umowę z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Współpraca trwa już od ponad 8 lat.

Dzięki dotychczasowej współpracy do GOPR trafiły środki finansowe, które zostały przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu oraz pozwoliły na jeszcze lepsze wyszkolenie ratowników. Plus wspiera także działania ratowników przez udostępnianie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Od 2003 r. działa Zintegrowany System Ratownictwa, opracowany wspólnie przez przedstawicieli służb ratowniczych i specjalistów z Plusa, który znacząco usprawnił pracę ratowników oraz pozwolił radykalnie skrócić czas między przyjęciem zgłoszenia a podjęciem interwencji. Podstawą Zintegrowanego Systemu Ratownictwa jest numer ratunkowy w górach 0 601 100 300, dostępny z telefonów w sieciach komórkowych i stacjonarnych. Z numeru alarmowego można korzystać w całym paśmie polskich gór, a także w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.




O skuteczności i użyteczności systemu najlepiej świadczą statystyki. Od chwili udostępnienia numeru ratunkowego w górach do dzisiaj ratownicy korzystający z Zintegrowanego Systemu Ratownictwa odnotowali kilkanaście tysięcy zgłoszeń. Służby GOPR i TOPR przeprowadziły w tym czasie ponad 15 tysięcy akcji i interwencji, z czego 70% zostało uruchomionych po wywołaniu połączenia na numer 0601 100 300. Udzielono pomocy kilku tysiącom osób znajdującym się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.

W ramach podpisanej w dniu dzisiejszym umowy Polkomtel S.A. przekazuje służbom ratowniczym:
· sprzęt telekomunikacyjny oraz umożliwia nieodpłatne korzystanie z niego,
· środki finansowe na zakup sprzętu ratowniczego wykorzystywanego podczas pełnienia statutowych działań ratowników,
· dodatkowo wspiera organizację wydarzeń oraz publikację wydawnictw, których celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~krkonos  2008-07-04 20:37:48  host: 078088139138.jg.vectranet.pl

    Śmiesznie to brzmi, ale jest to jeden z powodów, dla którego od ponad 7 lat nie zmieniam operatora (mimo, że teoretycznie istnieją korzystniejsze oferty dla moich "komórkowych" potrzeb)

  • 0

    3.  2008-07-04 21:01:35

    krkonos: mozesz rozwinac swoja motywacje? przeplacasz bo.... ?

  • 0

    4. ~pezz  2008-07-04 21:12:19  host: ena82.internetdsl.tpnet.pl

    a mnie się ten GOPR + numer przydał dzięki temu że go zapamiętałem z kubka do herbaty w schronisku.ogólnie dobrze że jest

  • 0

    5. ~sintesi  2008-07-04 22:00:56  host: 87-205-235-188.adsl.inetia.pl

    SirmarK: A dlaczego od razu uważasz, że ktoś, kto używa Plusa przepłaca?? używam Plusa od początku istnienia sieci, (używałem też w międzyczasie pozostałych opów), a jednak przy moim profilu dzwonienia Plus mi odpowiada najbardziej... A być może krkonos-owi i kilku innym osobom też ;) Pozdrawiam :) PS. I wg mnie nie przepłacam ;)

  • 0

    6.  2008-07-04 22:05:12

    sintesi: ale ja nic takiego nie powiedzialem.. krkonos napisal ze przeplaca wiec pytam dlaczego.

  • 0

    7. ~wiwan  2008-07-04 22:19:11  host: 90-156-93-101.magma-net.pl

    Wszystko piękne i chwalebnie. Po co tylko propagować kolejny numer ratunkowy w kraju o bodaj największej liczbie takowych. Czy cała akcja nie może opierać się o dedykowany temu w PNK i znany od lat numer 985 ?

  • 0

    8.  2008-07-04 22:24:08

    #6: raczej nie "dlaczego" a "w jakim celu". Bo że przepłaca to się sam przyznał. A chyba sam wie najlepiej czy przepłaca czy też nie.

  • 0

    9. ~sintesi  2008-07-04 22:33:03  host: 87-205-235-188.adsl.inetia.pl

    ok.. może faktycznie nie doczytałem posta krkonosa, jednak znam kilka osób, które używają Plusa tylko dlatego, że są miłośnikami siatkówki :) PS. Krkonos napisał, że tylko "teoretycznie istnieją korzystniejsze oferty dla jego potrzeb ;) ) Wg mnie również jest kilka ofert, które z pozoru wydają się lepsze od tego, czego używam, a jednak przy głębszej "kalkulacji" oferty te "poległy" :( A wierz mi, że przy wyborze ofert kieruję się głównie "portfelem" :)

  • 0

    10. ~aiit  2008-07-05 00:42:39  host: cad15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...Polkomtel przedłużył o kolejny 3 lata - powinno byc kolejnE ;)

  • 0

    11.  2008-07-05 03:26:00

    aiit: thx

  • 0

    12. ~vari  2008-07-05 09:01:20  host: ekc247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja używam Plusa bo tylko ten mi działa w mieszkaniu.

  • 0

    13.  2008-07-05 09:05:14

    No i dobrze niech wspieraja. A co do ofert to jak zawsze wszystko rozwija sie o profil dzwonienia i kazda oferta moze byc najlepsza.

  • 0

    14.  2008-07-05 11:16:22

    A ja tylko dlatego, że to dla mnie najkorzystniejsze ;-) Kwestie sponsoringu - sportu czy bezpiecześntwa, dodatkowo tylko upewniają mnie, ze dobrze wybrałem ;-)

  • 0

    15. ~dgim  2008-07-05 11:20:31  host: chello089077158063.chello.pl

    plus dla plusa za ta akcje, regularnie chodze po gorach stad jest dla mnie istotny, fakt, iz gdybym w przyszlosci odpukac zadzwonil do TOPR'u to po prostu sie dodzwonie - choc swoja droga ciekawe jak wyglada telefon z doliny - watpie zeby bylo polaczenie...

  • 0

    16.  2008-07-05 23:25:13

    Połączenie z numerem ratunkowym Plusa jest bezpłatne dla wszystkich czy tylko dla użytkowników +?

  • 0

    17. ~mirekb  2008-07-05 23:48:30  host: apn-77-112-234-129.gprs.plus.pl

    @16 ndla wszystkich.ciekawe komenty.uwazam jednak ze kazdy uzywa oferty/ofert ktore najbardziej pasuja do jego profilu uzytkowania.mozna sprobowac odpowiedziec na elementarne pytanie:do ktoreo opa komorkowego nelzezy OBOWIAZEK zapewnienia najwiekszego zasiegu i nalezycie wykonywania uslug nie tylko w celu wykonywania obowiazkow na rzecz obronnosci i ale i w tym przypadku ochrony zdrowia i zycia.to co w duzej mierze nalezy do Państwa.POWINNO byc to w obowiazku ustawowym tego opa,nie tylko harytatywnym czy tez kazdym innym(okreslonym reulaminem).Polkomtel akurat to zapewnia z prostego powodu- wyobrazcie sobie dzialanie tych nr na sieci PTC(najwiekszy sprawdzony zasieg i najwyzsza jakosc polaczen-TEORETYCZNIE) czy tez na orane- czytaj FRANCE TELEKOM(zapewne za prestiżową opłatą).p4 moggło wybrac TYLKO1 mno aby móc normalnie funkcjonowac.jak zwykle-jaka siec takie uslugi.wole zaplacic 3 gr mniej w plusie i sie dodzwonic gdy era czy orange LEŻĄ.mialem 4 takie przypadki przez 10 lat.to bardzo wazne dla mnie przypadki.oczywiscie tylko plus dał radę

  • 0

    18. ~tymis  2008-07-06 00:12:45  host: user32.195.udn.pl

    *mirekb: tak z czystej ciekawości, gdzie tylko Plus dał radę? Mówimy o Tatrach czy o innych górach? Nie wiem jak z Erą ale zarówno Plus jak i Orange mają w Tatrach podobne lokalizacje czyli m. in. pośrednia stacja kolejki na Kasprowy w Myślenickich Turniach i sam Kasprowy, dodając oczywiście repeatery w Morskim Oku. Na obszarach nie objętych zasięgiem tych nadajników była (jest?) nędza. Swoją drogą to czytałem już wiele lat temu, że Plus miał stawiać na szczytach coś w rodzaju repeaterów, żeby sygnał docierał "wszędzie", np. w doliny...

  • 0

    19. ~Me  2008-07-06 02:43:59  host: apn-77-113-39-143.gprs.plus.pl

    Nie chwalcie tak kochani,bo zaraz polkomtelofob ,najwiekszy znawca rynku w powiecie ISSA wyleje na was wiadro pomyjow i podpiluje swym pilniczkiem do paznokci rusztowania BTS PLUSA w Tatrach,by udowodnic wam jaki ten Plus jest syf :-)

  • 0

    20.  2008-07-06 10:59:59

    tudzież kwistas z oręcz i templariusz z ery :P

  • 0