Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel podsumowuje 9 miesięcy

Polkomtel podsumowuje 9 miesięcy

WitekT 3 Października 2006 11:41

0 0

Polkomtel miał na koniec III kwartału 11,1 mln klientów, a do końca roku chce mieć ich 12 mln. Być może wtedy firma wróci na drugie miejsce na rynku - poinformował na konferencji prasowej prezes Polkomtela Jarosław Bauc.

W ciągu trzech kwartałów tego roku, Polkomtel pozyskał 1,6 mln użytkowników prepaid i 450 tys. klientów abonamentowych.




Przychody Polkomtela po III kwartałach są lepsze o 15% od analogicznego okresu zeszłego roku. Inwestycje w pierwszych 8 miesiącach tego roku wyniosły ponad 600 mln zł, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu z pierwszymi ośmioma miesiącami 2005 roku.

Według informacji przekazanej na konferencji, Polkomtel ma 590 nodeB (stacji bazowych 3G), a zasięgiem transmisji EDGE pokryte jest 51% populacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2006-10-03 13:54:23

    Widziałem ten raport, ciekawie napisany.Precyzjne dane dokładnie wyszczególnione co gdzie taniej, a gdzie drożej.

  • 0

    18.  2006-10-03 14:03:23

    widzialem ten raport.. juz chyba 10-latek napisal by cos bardziej obiektywnego.. zenada! no, ale kazdy konkurs mozna wygrac - wszystko zalezy od ustalonych warunkow :]

  • 0

    19.  2006-10-03 14:41:02

    *Q!Bo ten artykuł chyba pisał 10-latek.Do tego jest bład w tekście:"Lepiej sytuacja wygląda w POP, gdzie płacimy 2 zł miesięcznie za wszystkie trzy tanie numery, na które chcemy dzwonić. I nie ma żadnej kolizji z pakietami tanich minut i SMS." Przecież mając aktywne Lepsze Numery nie mozemy korzystać z pakietów Masz Gadane.Coś sie autorowi pomyliło.

  • 0

    20.  2006-10-03 15:10:18

    W Simplusie za 5 zł dostaniemy 180 minut do wygadania w sieci po godz 16 - daje to 3 gr. za minutę. Jest gdzieś taniej?

  • 0

    21. ~wlo  2006-10-03 15:21:59  host: ano178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rcicho - no i co z tego jak nie można 9 pakietów aktywować?

  • 0

    22.  2006-10-03 15:50:46

    me: gdy pisałem "bez oddwania" miałem na myśli sposób naliczania rozmów. Sim+ najpierw nalicza koszty w/g stawki 78 gr za minutę a potem oddaje na konto pobraną opłatę jeśli miałeś aktywną "easy gadkę" lub "darmowe popołudnia i weekendy". Czy usługa "limit krótkim kodem" rozwiązuje problem?

  • 0

    23. ~issa  2006-10-03 15:56:08  host: 212.2.99.41

    ***wlo - nie badz zlosliwy. Ten pakiet 180 minut jest swietny , i biorac pod uwage potrzeby wiekszosci pre-paidowcow w ich przypadku te 180 oznacza pewnie "bez limitu" , biorac pod uwage , srednie ARPU i kwestie , ze majac EasyGada musieliby zaplacic za to samo nie 5 a 45zl. Faktem niezaprzeczalnym jednak jest , ze mozliwosc aktywacji nawet dwoch pakietow na raz swiadczylaby o uczciwym podejsciu do klienta. A tymczasem jeden pakiet z szumnymi 25groszami za minute , to mydlenie oczu i praktycznie nieprawda w realnym uzyciu. Nie trzeba 9 pakietow.

  • 0

    24.  2006-10-03 16:07:24

    Plusa ma swoje mankamenty, ale zobaczcie i porównajcie obecną ofertę abonamentową Plusa i Ery, przecież "okazja dzisięcolecia!" to "nieporozumienie dzisięciolecia!". Można się nacieszyć tanim gadaniem przez 10 miesięcy a potem koszty pakietów są makabryczne.

  • 0

    25. ~sz  2006-10-03 16:47:09  host: asp75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    www.republika.pl/szalony2005/lodz.png- takie rzeczy to tylko w Plusie - cisnie sie na usta :/ polowa aglomeracji lodzkiej w gprs :(

  • 0

    26. ~dt  2006-10-03 17:15:26  host: wap.plusgsm.pl

    maciejos tak to rozwiazuje problem. Poszukaj sobie DLKK to sie nazywa i jest chyba w dziale promocje na simplus.pl

  • 0

    27. ~  2006-10-03 17:19:25  host: amq115.internetdsl.tpnet.pl

    a ja mam klasycznie pytanie do witka:) czy przygotowuje jakies sensacyjne info na dniach:)???Moze cos na temat nowych taryf ery? prawdziwe sa informacje wacława k???pozdrawiam stasiu

  • 0

    28. ~dt  2006-10-03 17:21:17  host: wap.plusgsm.pl

    widze ze niektorzy nie wiedza czym jest 4Q dla takich firm. W nim mozna spokojnie skosic nawet 1mln aktywacji dlatego zwloka P4 to gol samobojczy wdlg mnie. Szalony-tak jak pisalem. Wszedzie wkolo jest a u mnie jeszcze nie :( dopiero w I polowie przyszlego roku..

  • 0

    29. ~  2006-10-03 17:29:40  host: 212.2.99.42

    mieszkam w okolicach Kielc,ogólnie w calym swietokrzyskim gdzie czaem sie wybiore ani razu nie mialem nic innego tylko edge wiec Wam musi wyatrczyc narazie gprs..trudno,czekajcie,ale nie zazdroszcze 5 razy wolniej wam to chodzi..

  • 0

    30. ~kmis  2006-10-03 17:32:48  host: auw138.internetdsl.tpnet.pl

    a niebawem 3g Plusa w Białymstoku i Kielcach :)

  • 0

    31.  2006-10-03 17:38:03

    *dt : wielkie dzięki, już włączyłem, pozdrawiam !

  • 0

    32. ~wlo  2006-10-03 17:56:42  host: ano178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    issa... czy ja coś mówię?? ;-) broń Boże! Sam włączyłem, chociaż i tak nie wykorzystam tych 3 godzin...

  • 0

    33. ~Ja  2006-10-04 00:29:16  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    A propo artykułu - trzeba zacząć od tego, że przychodów Plusa w obecnym roku nie ma co porównywać z rokiem poprzednim bo wcześniej Plus miał bardzo archaiczne taryfy, dlatego nikt nie palił się do podpisania umowy z Plusem, ludzie zaczęli się interesować Plusem dopiero gdy zmienił taryfy w tym roku i gdy zaczął się ciekawie reklamować w mediach. Bo obecna oferta Plusa jest naprawdę o wiele lepsza od tej, która była przed zmianą taryf. Niektórzy z was narzekają na obsługę w Plusie ale co takiego jest nie tak w ich obsłudze, ja już zaliczyłem wszystkie trzy sieci i powiem szczerze, że Plus jest siecią rewelacyjną pod względem obsługi klienta w Biurze Obsługi Abonenta, poza tym ma ciekawe usługi, w miarę tanie telefony, więc naprawdę kompletnie nie rozumiem dlaczego aż tak na tego Plusa narzekacie. Co do promocji Ery to rzeczywiście jest Pomyłka Dziesięciolecia bo nic ciekawego nie oferują, poza tym zamiast tego Dziesięciolecia miał być Nokaut, czyżby Era postanowiła znokautować samą siebie z okazji 10 lecia ? Moim zdaniem obecnie najlepszą siecią jest Plus - fakt, niektórzy, którzy nie płacą w terminie skarżą się na nadgorliwość pracowników Plusa ale co zrobić, każda sieć ma jakieś plusy i minusy, więc jeśli się płaci w terminie to nawet się tego nie odczuwa, ja np w żadnej sieci, ani razu nie miałem zablokowanego telefonu, ani nawet nie miałem kontaktu, że jeśli nie wpłace kasy to mi go zablokują, a rachunki miałem i mam naprawdę bardzo różne, więc naprawdę ci, którzy na to narzekają to przesadzają. Szkoda tylko, że tak mało ludzi jest w Plusie, a w Orange i Erze pół na pół ( piszę o indywidualnych abonentach bo firmy to inna bajka ) bo gdyby więcej abonentów było w Plusie to byłoby do kogo dzwonić w ramach usług 50% taniej do Plusa i na stacjonarne, Strefa Plus i Dodawanie Godzin. Dzięki właśnie tym trzem usługom sieć Plus jest obecnie tak atrakcyjna, do tego dochodzi oferta dla stałych abonentów rozmowy po 6 groszy za minutę z jednym czy paroma wybranymi,

  • 0

    34. ~Ja  2006-10-04 00:32:10  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    chyba 3 numerami, więc jeśli Plus oferuje takie usługi to konkurencja naprawdę nie jest atrakcyjna, gdby jeszcze Orange i Era wprowadziły usługę 50% taniej do sieci Orannge, Era i na stacjonarne no to już miałyby te sieci lepszą ofertę, do tego rozmowy z wybranymi numerami tańsze, nie pakiety ileś tam minut, przykładowo 100, a później płać normalnie, tylko abonament miesięczny i rozmawiaj ile chcesz po przykładowo 6 groszy jak to jest w Plusie. Do póki tych usług nie będzie w Orange i Erze tak długo Plus będzie miał najatrakcyjniejszą ofertę, już nie wspominając o cenach telefonów.