Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel poda liczbę aktywnych prepaidów?

Polkomtel poda liczbę aktywnych prepaidów?

WitekT 25 Sierpnia 2014 16:18

9 3

Cyfrowy Polsat rozważa cykliczną prezentację liczby aktywnych kart prepaid Polkomtela - wynika z prezentacji telekomu.

Liczba raportowanych (...) usług przedpłaconych w ramach telefonii komórkowej oraz Internetu oznacza liczbę kart SIM, które w ciągu ostatnich 90 dni wykonały albo otrzymały połączenie, wysłały albo otrzymały SMS/MMS albo skorzystały z usług transmisji danych - napisano w prezentacji.




Według powyższej definicji UKE corocznie zbiera dane operatorów mobilnych działających w Polsce, celem przygotowania przez Komisję Europejską porównania realnej penetracji mobilnymi usługami telekomunikacyjnymi w krajach Unii Europejskiej (tzw. raport Agendy Cyfrowej).

Zobacz: Co trzecia karta prepaid leży w szufladzie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: cyfrowy polsat | polkomtel | prepaid

w sumie: 33
  • 0

    15. ~  2014-08-25 18:41:40  host: n09-02-01.opera-mini.net

    17,18,a sieci to w ogóle coś kosztuje jak nie wyłączą numeru ? może być tak, że liczą na zarobki, że ludzie doładują i będą korzystać z numeru, którego nieuzywają albo przeniosą do abonamentu, tak było od dawna jeszcze za czasów Ery, jak nie było przenoszenia numerów i zmieniałem sieć to porzucony numer był w karcie dobre 2 lata, trochę mnie to wtedy zdziwiło bo dlaczego tak długo trzymają numer jak w cennikach doładowań podają terminy ważności

  • 1

    16. ~  2014-08-25 18:47:35  host: n09-02-01.opera-mini.net

    kidyś była dyskusja, że numery powinny być ważne bardzo długo żeby ludzie nie zmieniali ciągle numerów no i żeby po ich rezygnacji inni nie dostawali tych numerów po to żeby się tłumaczyć, że numer nie należy do poprzedniego właściciela, a nigdy nie wiadomo czy się nie dostanie takiego numeru robiąc nową aktywacje z nowym numerem, niby jakimś rozwiązaniem są nowe prefiksy ale tymczasowo, te nowe prefiksy też kiedyś będą po rezygnacji i będzie ta sama sytuacja

  • 1

    17.  2014-08-25 20:06:36

    @13# Masz rację tylko że po zablokowaniu na wychodzące masz jeszcze 365 dni na przychodzące więc karta sporo działa, ale prawda że nie czekają po tym czasie z wyłączeniem. Miałem kiedyś taki starter aktywny do końca roku na przychodzące i po sylwestrze rano numer już był zdezaktywowany.

  • 0

    18.  2014-08-25 20:48:34

    Już dawno wszyscy mogliby zrobić z tymi lewymi prepaidami porządek, ale widać im się nie chce. Jak dla mnie, w dobie przenośności numerów, nowy starter powinni wycenić na 25zł, wszystkie promocje aktywne dopiero po pierwszym doładowaniu, rok ważności konta od 100zł w górę, po utracie połączeń wychodzących, środki powinny przepadać, po utracie przychodzących karta jest wyłączana bez sentymentów. I wtedy nie potrzeba by w prepaidzie pierdyliona pakietów i haczyków. A tak wszyscy się śmieją z prepaida, że niskie ARPU. No jak ma nie być niskie jak się sztucznie utrzymuje karty przy życiu.

  • 1

    19. ~  2014-08-25 21:03:15  host: n16-04-06.opera-mini.net

    18,dwniej starter kosztował ponad 100 zł,potem 50 zł gdyby dziś wprowadzić takie ceny starterów to może ludzie się zastanowili zanim porzucają numer,a przeniseienie numeru za 0 zł niezależnie czy na abonament czy na kartę i w ten sposób ktoś kto trafi na porzucony numer nie musiałby się tłumaczyć, że numer nie jest poprzedniego właściciela, a może raczej dzierżawcy tylko zwyczajnie tacy ludzie cieszyliby się nowym numerem,a po rezygnacji z numeru sieć powinna dać komunikat głosowy klient zrezygnował z numeru żeby było jasne,a nie jakieś że numer jest nieosiągalny albo poza zasięgiem albo abonent wyłączył telefon, wprowadzają w błąd jeśli numer jest na wypowiedzeniu umowy

  • 0

    20. ~mirekb  2014-08-25 22:21:59  host: apn-31-1-65-215.dynamic.gprs.plus.pl

    @19 dawniej to nawet jak w plusie bylo AOC gdy sie zapchalo na nokii 3210 ksiazke sms to po kupieniu do testów 30starterow w 2006 czas zycia simu wynosil 24 h gdy i szly smsy premium.blokowali w 3-4 h i byl komunikat "nie ma takiego numeru,sprawdz numer i sprobuj ponownie"-teraz to juz niemozliwe ;-) taki komunikat mialem na poczcie glosowej sporo czasu-wszyscy obcy sie nabierali ..jak zygmunt poda w miare rzeczywiste dane o prepaid,nie wspominajac o arpu to chyba po to by kredytodawcy zobaczyli wyrafinowaną "transparentnosc"

  • 0

    21.  2014-08-25 23:47:42

    Taki sposób liczenia powinien być u wszystkich operatorow, tylko według mnie powinno być liczenie tylko wykonanej usługi od strony abonenta.

  • 1

    22.  2014-08-26 02:33:47

    @21 a niby dlaczego? Jeśli ktoś używa numeru tylko do odbierania połączeń jest przecież normalnym abonentem, który korzysta z karty i przynosi dochody. Pytanie czy karta, która nie jest załadowana do zasilanego telefonu jest w stanie odebrać SMSa ? Jeśli da się taki "ruch" odsiać, to uważam że kryterium opisane w artykule jest w porządku. W przeciwnym razie wystarczy że się T-Mobile przejedzie ze swoimi SMSami po całej numeracji i kryterium traci sens.

  • -2

    23.  2014-08-26 06:37:22

    No dobrze, tylko w gruncie rzeczy któremu zjadaczowi chleba są potrzebne takie informacje? Oczywiście, miło byłoby je mieć ale... czy to coś zmienia?

  • 2

    24.  2014-08-26 07:23:34

    Zmienia to tyle, że wiadomo jak atrakcyjna jest oferta, aktualnie według danych operatorów mamy 56 milionów aktywnych kart sim i z tej liczby wynika tyle, że mamy przynajmniej 15 milionów kart sim z szufladach lub z śmietniku. Dopiero po przychodach można się domyśleć kto tu rozdaje karty na rynku.

  • 0

    25. ~dobre futro  2014-08-26 08:21:37  host: ip-93-154-227-125.free.aero2.net.pl

    @słoneczny
    Co tak tanio? Może starter 250 zł, promocje po roku.
    Zamiast rok ważności konta,zrobić miesiąc i skok na kasę.
    Jak nie doładujesz kasą ( aby miało co przepadać) kara pieniężna. Pozwolenie na zakup kolejnego startera obowiązkowo od sołtysa po zakupie znaczków skarbowych. Komuno wróć :-)

  • 1

    26.  2014-08-26 08:31:47

    @24 Nie sądze żeby to było aż 15 mln. W końcu posiadanie dwóch, czy trzech kart nie jest niczym nadzwyczajnym. Ja mam prywatny nr, służbowy, służbowy mobilny i karte do rozmów międzynarodowych. Trzy z nich to abonamenty i jeden prepaid. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Nie jest tak że jedna osoba=jedna prawdziwie aktywna karta, a reszta na pewno w szufladzie leży.

  • -3

    27.  2014-08-26 09:38:27

    Niech liczą jak im się podoba. Ani mnie to ziębi ani parzy. Nie wiem komu tak naprawdę zależy na tej statystyce akurat? Ja mam oprócz numerów abonamentowych, kilka prepaidów, w każdej sieci, czasem po dwa. nie wiem co z kartą Orange, bo dawno nie zasilałem a nie pamiętam jaki tam miałem okres ważności. Na pozostałych roczne ważności mam. Służą w zasadzie tylko do odbierania połączeń. Nie wiem jak się kwalifikuje taki WAŻNY jak by nie było numer, bo przedłużony zgodnie z umową. W newsie jest mowa o aktywnych kartach. Więc jak sądzę podadzą zarówno karty aktywne - w sensie regulaminowym, jak i aktywne - w sensie aktywności, o której mowa w wiadomości. I tyle ;-) Dla mnie nie ma to większego znaczenia.
    Jeśli już to tylko, kiedy liczę pozycje, których Era nie podaje w kwartalnych informacjach -żeby pożartowąc sobie z przeciętnego prepaidowca (statystyka jak wiadomo nie kłąmie) ;-)

  • 0

    28.  2014-08-26 12:21:18

    Miałem 2 karty Plusa, przysłali mi z Allegro, już dawno są nieczynne. Dosyć szybko je odłączyli.

  • 0

    29. ~Irek  2014-08-26 23:49:43  host: 031011240124.bielskobiala.vectranet.pl

    Jestem ciekaw, ile jeszcze poza mną osób ma karty w Plusie. Preferuję karty nad abonament, no ale tu każdy ma swoją drogę. Podoba mi się to, że często są promocje z doładowaniem, więc idzie dużo gadać za małą cenę.

  • 1

    30.  2014-08-27 01:08:49

    @25 Ha ha ha... ale śmieszne. No skoro wolisz dzisiejsze chwyty poniżej pasa to twoja sprawa. Ja zaczynałem korzystać z prepaida kilkanaście lat temu właśnie na podobnych zasadach i nic złego w tym nie widzę. Nawet wole tamte żelazne zasady niż dzisiejsze naciągactwo na darmochę, która nie jest darmowa.

  • 0

    31. ~Roch  2014-08-27 15:10:09  host: dwp222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To dobry sposób liczenia o którym informuje plus, bo ja ostatnio np. otrzymałem listem dwie karty z play-a, których nie zamierzam użyć, a jak sądzę zalicza oni te karty jako aktywne.

  • 1

    32. ~EEE YMMMM  2014-08-27 15:32:15  host: 92.60.132.22

    @31

    AKTYWACJA WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:
    1.Włóż kartę One SIM do telefonu.
    2.Włącz telefon, do którego włożyłeś kartę SIM.
    3.Wykonaj pierwsze połączenie z dowolnym numerem, skorzystaj z internetu przez telefon lub sprawdź stan konta kodem *101#
    4.Twoja karta jest aktywna!

  • 1

    33. ~Spigen  2014-08-28 11:41:27  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo dobry pomysł plusa, myślę, że każda sieć powinna zrobić dokładnie to samo. Sam mam w domu kilka kart których nie używam i nie mam nawet pojęcia czy są jeszcze aktywne.

  • 0

    34. ~Zywolas  2014-08-30 17:48:47  host: user-188-33-147-178.play-internet.pl

    Jak dla mnie pomysł był bardzo dobry. I liczę, że inne sieci zrobią dokładnie to samo. Swoją drogą wynik ponad 10 i pol miliona używanych kart sim jest bardzo dobry.

Dodaj swoją opinię