Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel odpiera zarzuty UOKiK

Polkomtel odpiera zarzuty UOKiK

LuiN 6 Października 2010 13:23

0 0

W związku z wszczętym przez UOKiK postępowaniem antymonopolowym przeciwko czterem operatorom telefonii komórkowej, Polkomtel oświadcza, że nie był i nie jest stroną porozumienia z innymi operatorami.

Postępowanie UOKiK dotyczy rzekomego porozumienia między sieciami Era, Plus, Play i Orange mającego na celu ograniczenie konkurencji na krajowym hurtowym rynku usług telewizji mobilnej, świadczonych w technologii DVB-H. O postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK szerzej przeczytać można w tej wiadomości.

Polkomtel poinformował, że Prezes UOKiK nie umożliwiła dotychczas Spółce zapoznania się z całym materiałem dowodowym, bezpodstawnie ograniczając do niego dostęp z naruszeniem art. 69 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.




Spółka Mobile TV została utworzona przez operatorów: Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Polska Telefonia Komórkowa Centertel i P4 w związku z konkursem ogłoszonym przez Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Działalność statutowa spółki Mobile TV przebiegała zdaniem jej członków zgodnie z prawem (wszyscy już wydali swoje stanowiska w tej sprawie).

Polkomtel w swoim oświadczeniu podkreśla, że UOKiK sam wydał zgodę na utworzenie spółki Mobile TV - wyrażoną w decyzji nr DKK-94/08 z dnia 5 grudnia 2008r.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~bzz  2010-10-06 16:44:47  host: korp14.avistamedia.pl

    każdy się wypiera, każdy nie był stroną, myślę, że ci z UOKiK z nudów sobie zaczęli nowe postępowanie.

  • 1

    2. ~filipo  2010-10-06 17:44:50  host: 87-205-242-55.adsl.inetia.pl

    Polkomtel oczywiście na samym końcu :D Inni operatorzy od razu zareagowali a Ci oczywiście na końcu. Oj ten Plus, Plus. Tak samo z ofertami jest.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet