Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel odpiera zarzuty UOKiK

Polkomtel odpiera zarzuty UOKiK

LuiN 6 Października 2010 13:23

0 0

W związku z wszczętym przez UOKiK postępowaniem antymonopolowym przeciwko czterem operatorom telefonii komórkowej, Polkomtel oświadcza, że nie był i nie jest stroną porozumienia z innymi operatorami.
Postępowanie UOKiK dotyczy rzekomego porozumienia między sieciami Era, Plus, Play i Orange mającego na celu ograniczenie konkurencji na krajowym hurtowym rynku usług telewizji mobilnej, świadczonych w technologii DVB-H. O postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK szerzej przeczytać można w tej wiadomości.


Polkomtel poinformował, że Prezes UOKiK nie umożliwiła dotychczas Spółce zapoznania się z całym materiałem dowodowym, bezpodstawnie ograniczając do niego dostęp z naruszeniem art. 69 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.


Spółka Mobile TV została utworzona przez operatorów: Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Polska Telefonia Komórkowa Centertel i P4 w związku z konkursem ogłoszonym przez Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Działalność statutowa spółki Mobile TV przebiegała zdaniem jej członków zgodnie z prawem (wszyscy już wydali swoje stanowiska w tej sprawie).


Polkomtel w swoim oświadczeniu podkreśla, że UOKiK sam wydał zgodę na utworzenie spółki Mobile TV - wyrażoną w decyzji nr DKK-94/08 z dnia 5 grudnia 2008r.


Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~bzz  2010-10-06 16:44:47  host: korp14.avistamedia.pl

  każdy się wypiera, każdy nie był stroną, myślę, że ci z UOKiK z nudów sobie zaczęli nowe postępowanie.

 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  2. ~filipo  2010-10-06 17:44:50  host: 87-205-242-55.adsl.inetia.pl

  Polkomtel oczywiście na samym końcu :D Inni operatorzy od razu zareagowali a Ci oczywiście na końcu. Oj ten Plus, Plus. Tak samo z ofertami jest.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet