Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel obsłuży rządowe komórki

Polkomtel obsłuży rządowe komórki

WitekT 18 Września 2008 14:20

0 0

Polkomtel będzie obsługiwał telefony administracji rządowej. Za prawie 9,5 mln zł dostarczy 4730 komórek i 785 kart dostępu do Internetu i obsługiwał je przez 4 lata. Do tej pory roczne wydatki administracji wynosiły ponad 8 mln zł.

Oferta Centertela została odrzucona ze względu na niespełnienie jednego z warunków - kwota brutto abonamentu za kartę SIM miała wynosić nie więcej niż 5 zł, a operator zadeklarował 6,10 zł.

Oferta PTC została odrzucona ze względu na problemy z określeniem faktycznie urzędujących członków zarządu.




Oferta MNI została odrzucona ze względu na 4-godzinne spóźnienie z wpłatą wadium.

Szerzej o ofertach pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: pełną treść decyzji KPRM o wyborze Polkomtela (plik PDF; 2,6 MB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    46. ~ZICO  2008-09-19 13:13:11  host: abjl80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #41: Korzystam z takiego łącza jakie akurat mam pod ręką. W domu korzystam z iPLUSA w innym miejscu z blueconnecta a teraz akurat z TP. #44: Masz rację-często bywa i tak jak piszesz. Ja akurat w domu nie mam tego problemu. TP już dawno podziękowałem i korzystam z iPLUSA. #45: Nie przesadzaj luki-rządowy kapitał to jednak POLSKI kapitał. Poza tym KGHM, PKN Orlen, PGE i Węglokoks to jednak bogate firmy i w żadnym razie nie możesz nazywać ich bankrutami, bo byłoby to absolutną bzdurą. Moim zdaniem to akurat dobrze, że udziały w Polkomtelu mają te bogate państwowe firmy, bo obawiam się, że gdyby Polkomtel był w rękach firm prywatnych to już dawno byłby sprzedany Vodafone.

  • 0

    47. ~ZICO  2008-09-19 13:46:04  host: abjl80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Iluż to ludzi wypowiadało się m.in. na TELEPOLIS, że to bardzo źle, że Polkomtel jest "państwowy", bo każda zmiana rządów to kolejne zawirowania, zmiany zarządu Polkomtela i obsadzanie go swoimi ludźmi etc. Niech jednak te osoby spojrzą na wyniki finansowe Polkomtela, a przekonają się jak mocną jest on firmą. Polkomtel generuje najwyższe zyski, mimo, że jego przychody są niższe niż Centertela. PLUS był kiedyś na ostatnim miejscu pod względem liczby klientów. Teraz PLUS prześcignął ERĘ i depcze po piętach Orange. Natomiast pod względem liczby tych najcenniejszych klientów czyli abonentów PLUS jest na pierwszym miejscu. Myślę, że liczba abonentów jest najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem u każdego operatora. Liczbą użytkowników można bardzo łatwo manipulować np. pre-paid orange jest ważny przez rok a już dawno może leżeć w koszu. Myślę, że orange w dużej mierze w ten właśnie sposób zawyża sobie liczbę klientów. Jeśli chodzi natomiast o abonentów to tu już ściemniać się nie da. I na koniec, PTC nie jest "państwowa" i co się dzieje? Spór udziałowców trwający już 10 lat zepchnął ją z pozycji lidera na 3 miejsce. To powinno być najlepszym dowodem, że nie wszystko co państwowe jest złe i nie wszystko co prywatne jest takie dobre.

  • 0

    48. ~  2008-09-19 14:30:24  host: 153.98.68.196

    Wlasnie - Plusa maja duze, bogate i POLSKIE firmy. To dobrze i niech tak zostanie.

  • 0

    49. ~  2008-09-19 17:35:11  host: avl27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trudno żeby Państwowa firma nie wygrała przetargu.

  • 0

    50. ~ukenamuniu  2008-09-19 21:27:19  host: 86-59-n1.aster.pl

    Jeżeli nie dopuszczają PTC do przetargu, bo nie wiadomo kto tam reprezentuje firmę, to moze umowy interkonektowe nie mają umocowania? A może umowy z abonentami są C2D (całkowicie do d)? To co operatorzy i abonenci mogą PTC nie płacić? Może też mogą się wynieść do innej sieci zabierajac telefon za złotówkę? Takie informacje KPRM są bardzo niebezpieczne.

  • 0

    51.  2008-09-19 22:17:28

    ukenamuniu: tu chodzi o osoby umocowane do podjęcia określonych decyzji. Zawsze mogły zostać jeszcze pełnomocnictwa legalnych w 100%, ale już "odejszłych" członków zarządu. ;)

  • 0

    52. ~ZICO  2008-09-19 23:17:41  host: inet20909nj-1.eranet.pl

    Jeśli ktoś będzie gotów bliżej przyjrzeć się temu, w jaki sposób powołano nowy niemiecki zarząd w PTC to może się jeszcze okazać, że został on powołany nielegalnie i bezprawnie rządzi PTC. W tej firmie wszystko jest możliwe, bo jak mi powiedział jeden z konsultantów na BOA-to nie jest normalna firma.

  • 0

    53. ~  2008-09-20 05:19:48  host: host-217-172-255-206.lodz.mm.pl

    pieniądze publiczne więc możecie sprawdzić oferty, ale lepiej pisać smutne wywody zamiast się trochę wykazać

  • 0

    54. ~sa  2008-09-20 08:23:38  host: apn-77-115-192-63.gprs.plus.pl

    Podumowując - Orange nie odróżnia cen netto od brutto, Era ma wątpliwy zarząd a MNI nie potrafi wysłać przelewu z wadium przez 2 tygodnie. Macie rację to wszystko spisek Polkomtela.

  • 0

    55. ~ZICO  2008-09-20 10:48:03  host: inet20909na-3.eranet.pl

    #54: Tak, tak-to pewnie Polkomtel pozamazywał podpisy na dokumentach przesłanych przez PTC, a na SIWZ przeznaczonej dla Centertela wykorektorował słowo "brutto" i zastąpił je słowem "netto" :-) A tak poważnie to aż trudno uwierzyć, że taka firma jak PTC dostarcza dokumenty z niewyraźnymi podpisami i bez pieczątek imiennych. Trudno wyczuć, czy było to zwyczajne niechlujstwo czy coś więcej. Tak czy inaczej nie świadczy to dobrze o PTC. Co do gafy Centertela to aż trudno się wypowiadać. Może myśleli, że mogą sobie cenę abonamentu powiększyć o VAT skoro i tak oddadzą go budżetowi państwa? :-) :-) :-)

  • 0

    56. ~ManU  2008-09-20 12:33:52  host: inet20909nh-0.eranet.pl

    Witam, Czy ktoś z Was szanowni wypowiadający się wcześniej brał udział kiedykolwiek w jakiś przetargu? Pisanie o ustawieniu itp jest trochę niepoważne. Przejrzyjcie specyfikację postępowania i zobaczcie czy są tam jakieś preferencje dla Plusa. Ostatecznej ocenie podlegała cena a tą plus dał najniższą. Czy to źle że wygrywa najniższa oferta? Orange słusznie został odrzucony gdyż oferta nie była zgodna ze specyfikacją, (była też droższa), Era ma od dawna problem z KRS i to nie pierwsze postępowanie gdzie ich oferta jest odrzucana na skutek braku możliwości udowodnienia prawidłowości umocowania do złożenia oferty. MNI/Crowley pewnie celowo złożyli wadium po terminie gdyż bali się przez przypadek wygrać. Im chodziło głownie o pokazanie że MVNO nie ma szans konkurować z operatorami infrastrukturalnymi dlatego złożyli ofertę jak to nazwali "po kosztach" która była 15 razy droższa od zwycięskiej - prawie 150 mln zł.Jak się wczytacie w komunikat to PLUS też popełnił błąd w obliczeniach - zostało to uznane za omyłkę obliczeniową i poprawione. Czy rzeczywiście była to omyłka czy błąd nie podlegający poprawie (np VAT) trudno powiedzieć bez wglądu w oferty (to może zrobić każdy z Was - oferty są jawne od momentu otwarcia, KPRM ma obowiązek umożliwić sporządzenie kopii oferty każdemu kto o to wystąpi). Niestety dla Orange i Ery ze względu na ich błędy nie mają możliwości skutecznego oprotestowania oferty Plus nawet jeżeli błąd PLUSA nie był omyłką obliczeniową.

  • 0

    57. ~sa  2008-09-21 04:49:12  host: apn-77-115-192-63.gprs.plus.pl

    Moim zdaniem to całe zamieszanie z przetargiem świadczy jacy nieprofesjonalni są nasi rodzimi operatorzy. Nie są w stanie w sposób prawidłowy WYPEŁNIĆ dokumentów zgodnie z SIWZ i ustawą. Cóż się teraz dziwić gdy UKE/UOKiK praktycznie co rok nakłada na nich kary za rażące błędy i naruszanie praw klienta?

  • 0

    58. ~  2008-09-21 10:06:09  host: gbg182.internetdsl.tpnet.pl

    Mam plusa od długiego czasu w ofercie mix rezygnuje jak skończą mi się doładowania bo 72gr za minutę do wszystkich to przesada no chyba że coś zmienią i dla zwykłych zjadaczy chleba przedstawią dobrą ofertę a nie tylko dla rządu.Ja z tego nie mam nic.

  • 0

    59.  2008-09-21 12:57:09

    #58: To po kiego grzyba brałeś telefon za złotówkę? Mi nikt nie dał telefonu za darmo, ale też mogę dzwonić za grosze. Jak Ci telefon przyćmił mózg to teraz płać i płacz

  • 0

    60. ~ZICO  2008-09-21 14:17:29  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    #58: Zawsze możesz przenieść numer na abonament i skorzystać z całkiem ciekawych Taryf Syberyjskich :-)

  • 0

    61.  2008-09-22 11:38:18

    ~ZICO - ludzie z PTC wieźli kopertę z ofertą obok nadajmnika Plusa pewnie... No i wymazało ;-) ~ManU - ja brałem. I się wycofałem z komisji zajmującej się tymi rzeczami... Nie mogłem uczestniczyć w jawnym ustawianiu przetargów. A jeśli nie ustawianiu to w "przekonywaniu" członków komisjii wydającej publiczne pieniądze przez dostawców o tym, ze ich oferta jest najlepsza ;-) Nie mówię tu o powszechności zjawiska. Ale ono jest. Szczególnie na niższych szczeblach administracji publicznej Dodam do tego tzw. konkursy przy zatrudnianiu ;-)

  • 0

    62.  2008-09-22 11:41:12

    ~sa - nie jest to winą operatoró a świetnych "fachowców" wypisujących w cv cuda, podczas kiedy nie potrafią podstawowych czynności praktycznych w zakresie w jakim się chwalą wiedzą. Znam przypadek wydania błędnych dezycji administracyjnych, pociągających niejednokrotnie skutki prawne i finansowe, przez ludzi, którzy bez stresu, kiedy zostają one uwalone przez organy wyższej instancji mówią, że przecież są młodymi pracownikami i mogą popełniać błedy... Żenujące...

  • 0

    63. ~  2008-09-24 17:36:48  host: 85.11.106.142

    dobrze, że Plus wygrał, bo wygrała najtańsza oferta, a o to właśnie chodzi :D

  • 0

    64.  2008-09-24 22:24:19

    Ciekawe,jaki abonament zaproponował politykierom Play ?:) ma ktoś taką informację?:)

  • 0

    65. ~ManU  2008-09-25 22:08:57  host: inet20909ni-2.eranet.pl

    wlo: przy przetargu nieograniczonym nie specjalnie masz możliwość przekonywania komisji co do swojej oferty. Punktacja jest jawna i w większości przypadków cena to 90do 100%. Oczywiście zawsze możesz przekonać członka komisji przed ogłoszeniem specyfkacji że np usługa Push to Talk jest niezbędna i należy ją wycenić na 10-15pkt. A że nie wszyscy ją mają... olek_skype: a gdzie widziałeś, że PLAY złożył ofertę. Bo z mojej informacji wynika, że Klientów 50SIM+ Play nie może obsługiwać.

Dodaj swoją opinię