Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel o przeszukaniu UOKiK - "nielegalne naciski"

Polkomtel o przeszukaniu UOKiK - "nielegalne naciski"

WitekT 3 Grudnia 2009 16:08

0 0

Polkomtel wydał oświadczenie w sprawie trwającego przeszukania w firmie w związku z postępowaniem UOKiK w sprawie telewizji mobilnej. Operator odbiera to jako próbę wywierania nielegalnego nacisku.

Szerzej o przeszukaniu u trzech operatorów i operatorze telewizji mobilnej pisaliśmy w tej wiadomości, a o stanowisku UOKiK - w tej wiadomości.

W przesłanym do mediów oświadczeniu zarząd Polkomtela wyraża stanowczy protest przeciwko sytuacji, w której przedstawiciel UOKiK wyraził przekonanie, iż "istnieje niedozwolone porozumienie" zanim czynności kontrolne zostały przeprowadzone.




W ocenie zarządu Polkomtela, zastosowane środki stanowią przykład nadużycia posiadanych przez UOKiK kompetencji, próbę wymuszenia współpracy z podmiotem komercyjnym domagającym się szczególnego sposobu traktowania, subsydiowania go kosztem 14 mln własnych klientów. Z oświadczenia jasno wynika, że Polkomtel ma na myśli spółkę hurtowego operatora telewizji mobilnej - Info-TV-FM - także przeszukaną, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Działania UOKiK Polkomtel uznaje jako próbę wymuszenia na zarządzie spółki niekorzystnym zarządzaniem powierzonym mieniem. Operator myśli nad skierowaniem sprawy do prokuratury.

Zobacz: pełną treść oświadczenia zarządu Polkomtela (plik .pdf; 392 kB).

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2009-12-03 18:30:49

    @13 może ty, z powództwa cywilnego? Masz dowody idź do sądu, wygraną masz w kieszeni.

  • 0

    15.  2009-12-03 19:13:53

    ~Gormar - nie są prawdziwe... koncepcja była, ale nie zakładała tego o czym mówi anonim spod 4 ;-) poczytak komunikaty prasowe operatoró w tej sprawie, będziesz miał "jasność" ;-)

  • 0

    16.  2009-12-03 19:17:28

    "Zmowa" była kiedy chcieli wspólnie inwestować - ze względu na koszty. Jeśli znalazł się gracz, któy nie bał się kosztów... Czemu żąda, żeby ktoś inwestował w coś do czego miał "obiekcje" finansowe? To nielogiczne. Gwarancji nie udzielali tej spółce. Więc w czym dzisiaj problem? W założeniu, ze Szeryf z kolta 6 strzałów w powietrze odda i się wystraszą?

  • 0

    17.  2009-12-03 19:23:22

    Ciekaw jestem rozstrzygnięcia tej sprawy ;-)

  • 0

    18.  2009-12-03 19:24:27

    Aha! A na czym ta zmowa miałaby polegać? Że co? Że nie chcą podpisywać umów na dostęp do wież? Czy co? Bo w sumie nie całkiem rozumiem...

  • 0

    19. ~  2009-12-03 19:35:13  host: v05-16.opera-mini.net

    @wlo. Myślę, że UKE zarzuca W4że ci nie chcą brać udziału w testach tej usługi. Bo póki co to jeszcze komercyjnie usługa nie ruszyła.

  • 0

    20. ~wander-through-web  2009-12-03 21:09:41  host: chello089074161208.chello.pl

    @19. Nie posądzaj UKE o wysługiwanie się UOKiKiem! To nie mieściłoby się w standardach demokratycznego państwa prawa!

  • 0

    21. ~  2009-12-03 21:48:53  host: v06-04.opera-mini.net

    Polkomtel zawsze jest prawnie krok do przodu.mirekb

  • 0

    22. ~  2009-12-03 22:19:37  host: user-89-108-234-93.mobile.playmobile.pl

    @14 jasne i po dwóch latach jak dobrze pójdzie wygram ale stracę mnóstwo pieniędzy i czasu. To zadanie dla UOKiK. Ja po prostu natychmiast przestałem używać karty sim operatora, który okrada swoich klientów. Z mojej strony to jedyna możliwość aby ukrócic ten złodziejski proceder.

  • 0

    23.  2009-12-03 23:12:01

    #22: Ale dowaliłeś Polkomtelowi. Pewnie zarząd rwie sobie teraz włosy z głowy

  • 0

    24.  2009-12-04 09:55:39

    z tego co czytalem na ten temat to zgadzam sie z Wlo pod 14. W4 chcieli miec ta usluge za ooplacalne dla nich pieniadze ( uwazam to za normalne ). Wpadlo InfoTvFM i przestrzelilo z oferta, wygrali a teraz sie obudzili z reka w nocniku ze przy tych cenach nikt tego nie kupi, wiec szukaja sposobu doo sponsorinngu. Popieram operatorow ze nie chca miec z tym teraz nic wspolnego!

  • 0

    25. ~WARSZAWA  2009-12-04 11:43:26  host: fw.etel.pl

    nie wiem czy oferta info jest dobra ale usługa sama w sobie jest bardzo dobra. Telewizja w komórce będzie tak powszechna jak teraz są smsy.

  • 0

    26.  2009-12-04 11:46:07

    WARSZAWA: ja po używaniu iPhone'a mam coraz więcej wątpliwości w tej kwestii - moim zdaniem to jednak streaming i samodzielny wybór tego, co chce się oglądać i od kiedy.

  • 0

    27.  2009-12-04 14:50:55

    WitekT: samodzielny streaming żre ruch, jak wszyscy zaczną z niego korzystać to się sieć zapcha. A TV mobilną może oglądać dowolnie dużo osób.

  • 0

    28.  2009-12-04 14:54:56

    luster: jednym z wyjść jest technologia IMB i odpowiednia cena.

  • 0

    29.  2009-12-04 19:14:20

    19. - a jest jakiś obowiązek brać uział w testach usługi która będzie sprzedawana przez zupełnie inny podmiot? Ja mogę testować samochód, któy ma wejść do produkcji, ale pod warunkiem że będę płacił za jego wykorzystanie na własne potrzeby a nie na potrzeby fabryki!! Jeśli oni chcą moich analiz - za to się płaci!!

  • 0

    30.  2009-12-04 19:19:03

    ~WARSZAWA - jak czytam w niektórych postach, że debil tylko używa nawigacji na telefonie z jego wyświetlaczem, to powiem, że patentowany debil będzie oglądał telewizję w komórce ;-) Poza tym - Życzę wszyskim wszystkiego dobrego w otoczeniu 24 kanałów telewizyjnych z odgłosami - wiadomości z 3 kanałów informacynych, 4 filmów akcji, 2 programów przyrodniczych i 15 kanałów erotycznych z wiadomymi przyjemość wywołującymi odgłosami ;-)

  • 0

    31.  2009-12-04 19:19:52

    Witek! Co to za zmowa jest? Bo jak na razie nikt nie młow o tym, ale wiadomo, że zmowa jakaś była tylko...

  • 0

    32. ~  2009-12-04 20:45:30  host: v11-09.opera-mini.net

    wlo nie rob ludziom wody z mozgu oferta Mobile TV i koszty jakie mieli poniesc operatorzy sa idetyczne z oferta Info TV FM, a wiec jesli operatorzy uwazali ze to dobry biznes a teraz ze nie dobry to znaczy zmowa w celu uwalenia konkurencji. Proste i zadne poszczekiwania operatoropieskow nie ma znaczenia

  • 0

    33. ~TESTER nokii N96  2009-12-05 00:47:20  host: abdy237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przejechalem się dzisiaj po WARSZAWIE i rzeczywiście cały czas mi działało w samochodzie, aż byłem w szoku. W domu tez mi działa?

Dodaj swoją opinię