Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel o obniżeniu przez TP stawek na komórki

Polkomtel o obniżeniu przez TP stawek na komórki

WitekT 14 Listopada 2006 12:47

0 0

W związku z wczorajszym komunikatem prasowym Telekomunikacji Polskiej dotyczącym obniżenia połączeń na telefony komórkowe, w którym wspomniano o kłopotach w negocjacjach nowych stawek hurtowych z Polkomtelem i PTC, Polkomtel przedstawił swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Wiadomość prasową TP opublikowaliśmy w tej wiadomości.

Oto nadesłane stanowisko Polkomtela:

W nawiązaniu do informacji prasowej opublikowanej 13. listopada przez Rzecznika Grupy TP, Polkomtel z zadowoleniem przyjmuje zadeklarowaną w niej gotowość obniżenia przez TP cen detalicznych dla jej klientów od 1. listopada. Jednocześnie wyrażamy zdziwienie, że przedstawiciele TP nie zechcieli potwierdzić tej gotowości na spotkaniu przedstawicieli obu stron 13. listopada. Tym samym zawarte w informacji prasowej twierdzenie, że negocjacje m.in. z Polkomtelem przeciągają się, nie znajduje potwierdzenia w faktach, które są następujące.
Polkomtel pragnie podkreślić, że działając zgodnie z ustaleniami poczynionymi na spotkaniu 22. września, w którym - w obecności Prezesa UKE - uczestniczyli przedstawiciele operatorów komórkowych i TP, wyraża niezmienną gotowość do obniżenia stawek interconnect za zakończenie połączeń w sieci ruchomej Polkomtela dla TP od dnia wejścia w życie obniżki cen detalicznych dla abonentów TP za połączenia do sieci ruchomych. Przedstawiciele Polkomtela i TP potwierdzili to uzgodnienie na spotkaniu 6. listopada w siedzibie TP.

Gotowość podpisania przez Polkomtel odpowiedniego aneksu zawierającego obniżki stawek interconnect w sieci ruchomej Polkomtela została zaprezentowana i potwierdzona na kolejnym spotkaniu z TP 13. listopada. Polkomtel ponownie przedstawił TP stanowisko, zgodnie z którym obniżka stawek interconnect powinna nastąpić w tym samym czasie co obniżka cen detalicznych TP, tak aby beneficjentami obniżek stawek interconnect stali się od razu abonenci TP. Przedstawiciele TP nie zgodzili się zagwarantować w umowie z Polkomtelem terminu wejścia w życie obniżek cen detalicznych TP za połączenia do sieci ruchomych, żądając jedynie obniżek stawek interconnect w sieci Polkomtela od 1. listopada.

Na spotkaniu 13. listopada przedstawiciele Polkomtela i TP uzgodnili, że ostateczna treść aneksu zmieniającego umowę w zakresie m.in. zmiany stawek interconnect w sieci ruchomej Polkomtela zostanie uzgodniona przez strony do 16. listopada. Do tego terminu TP zobowiązała się przedstawić informacje dotyczące terminu wejścia w życie obniżek cennika dla abonentów TP za połączenia do sieci ruchomych. Polkomtel jeszcze raz podkreślił, że jest gotów dokonać obniżki stawek interconnect od 1. listopada, o ile od tego dnia nastąpi obniżka cennika dla abonentów TP. Wobec deklaracji zawartej w w/w informacji prasowej Grupy TP, w tym określenia terminu wejścia w życie zmiany cennika dla abonentów TP, można mieć nadzieję, że wszelkie kwestie sporne zostały usunięte i wkrótce nastąpi podpisanie odpowiedniej umowy między stronami. Liczymy, że obniżenie stawek interconnect w sieci ruchomej Polkomtela przełoży się bezzwłocznie na obniżkę cen detalicznych dla abonentów TP za połączenia do sieci ruchomych.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~jeż  2006-11-14 13:03:07  host: gprs12.orange.pl

  TO jest ta POPRAWA wizerunku TP FT. Panowie nie ośmieszajcie się i nie oczerniajcie innych. Tak daleko nie zajedziecie. Brawo POLKOMTEL Panie Witucki! Pan nie wie co się w podległej Panu firmie dzieje. Zresztą Pan tańczy jak Panu grają

 • 0

  2. ~  2006-11-14 13:04:08  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

  I kto tu w końcu z kim w kulki leci...?

 • 0

  3. ~ptok  2006-11-14 13:26:30  host: chello062179028189.chello.pl

  A w tepsie po staremu. Wszyscy są "be", a tepsa jest " cacy".

 • 0

  4.  2006-11-14 21:14:30

  *WitekT: A co z obniżką interconnectu w sieciach ruchomych - było o tym głośno niedawno, a potem zgubiłem gdzieś ten wątek?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet