Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel o najbliższej przyszłości

Polkomtel o najbliższej przyszłości

WitekT 3 Października 2006 19:34

0 0

Wkrótce sieć 3G Plusa będzie oficjalnie uruchomiona w Kielcach i Białymstoku. Pod koniec tego roku Polkomtel rozpocznie testy technologii HSDPA, a komercyjne wdrożenie nastąpi na początku przyszłego roku - poinformował prezes firmy Jarosław Bauc.

Według Bauca, penetracja kart SIM w Polsce sięgnie 100% już na początku 2007 roku, pomimo wcześniejszych prognoz, że stanie się to dopiero w 2008. Oznacza to, że operatorzy nie będą walczyć o "świeżego klienta" tylko będą starali się utrzymać swoich i przyciągnąć abonentów innych sieci - dodał.

Wskazuje także na postępującą deregulację, która zmienia obraz rynku m.in. wejście czwartego operatora P4, start operatorów wirtualnych MVNO, obniżanie stawek interkonektowych, przenośność numerów. Prezes Bauc zapowiedział, że w tym roku Polkomtel podpisze na pewno jedną umowę ze spółką, która chce świadczyć usługi MVNO. Rozmawiamy z kilkunastoma kandydatami, kilka projektów zasługuje na uwagę - dodał.




Prezes Polkomtela podkreślił, że świadczenie usługi WLR, czyli hurtowej sprzedaży abonamentu jest dla spółki kluczowe. WLR jest dla nas krytyczny. Chcemy dostarczać usługi konwergentne, a w tym celu musimy mieć dostęp do sieci stacjonarnej. Na razie jednak czekamy na decyzję UKE w tej sprawie - dodał.

W poniedziałek prezes UKE Anna Streżyńska poinformowała, że w ciągu najbliższych dni przedstawi projekt decyzji o WLR dla Dialogu i Polkomtela do miesięcznych konsultacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2006-10-03 19:46:13

    "Oznacza to, że operatorzy nie będą walczyć o "świeżego klienta" tylko będą starali się utrzymać swoich..." Miejmy nadzieję,że oznacza to poprawę oferty PWA i ANU,szczególnie w patrząc w kontekście ostatnich ,niekorzystnych,zmian dla klienta.

  • 0

    2.  2006-10-03 20:37:34

    dokładnie tak jak pisze "windu" poczekamy zobaczymy, dobrze ze podpisałem umowy tylko na rok,

  • 0

    3. ~  2006-10-03 21:00:03  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

    Kielce - wreszcie UMTS!!JAKI W PROMIENIU W KM BĘDZIE ZASIEG?MOZE NADAJNIK NA ŚW.KRZYZU?TO WCALE WIELE NIE KOSZTUJE POLKOMTELU..ROZWIJAJCIE SZYBCIEJ EDGE I BĘDZIECIE LIDEREM BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU W POLSCE,TYLKO POPRAWCIE SIMPLUSA JESZCZE

  • 0

    4.  2006-10-03 21:04:48

    Wlasnie a o edge cos o planach bylo ? Jak nie to znaczy ze niestety z zasiegiem edge Plus jest i bedzie na szarym koncu :( Ja juz sobie powiedzialem nie dam Plusowi ani zlotowki za internet jak w lodzi-romanowie i aleksandrowie nie bedzie minimum edge :) dosc tego czekania mam ;)

  • 0

    5. ~wlo  2006-10-03 22:05:36  host: anq140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony... Ty wiesz... ;-)

  • 0

    6. ~szalony  2006-10-03 22:17:48  host: apn-238-174.gprsbal.plusgsm.pl

    Tylko jeszcze wyjade wolne mb i juz zostawiam Plusa ;) , swoja droga z checia bym popatrzyl jak bts sie modernizuje by mial obsluge edge :) czy to zajmuje 10 minut czy 5h ? czy na ten czas jest wylaczany caly czy tylko dane sa niedostepne ? czy robia to w nocy czy w dzien ? itp itd ;)

  • 0

    7. ~  2006-10-03 22:41:49  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Sądząc po nędznym zasięgu Plusa, zarówno z centrum stolicy, jak i na głebokiej prowincji, swoją siec modernizuja wyłacznie w mediach.

  • 0

    8. ~seb  2006-10-04 08:37:01  host: cee192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zobaczymy - na razie tylko plus oferuje usługi prefiksowe. Jak dalej era i oranżada bedzie spała to im nic nie zostanie. Co do oferty PWA to sie zgadzam - przy ostatniej wymianie w taryfie bc 100 dostałem nokie e50 za 149 zł ale za dodatkowy comiesieczny pakiet 600 minut kazali sobie dopłacać 5 zeta miesięcznie :(.

  • 0

    9.  2006-10-04 09:16:25

    No własnie panie Bauc ??? co z simplusem i topową stawka (topową kilka lat temu!!!) 78 groszy do wszystkich ??!!! ile mam czekac na nienaładowanym simplusie?? no , ile???

  • 0

    10.  2006-10-04 09:19:46

    Extra, bo w maju mam przedłużenie umowy, więc może będą lepsze warunki

  • 0

    11. ~  2006-10-04 09:40:10  host: bmb231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ten umts w Kielcach to pewnie od nowego roku jak zwykle pewnie na obrzezach miasta będzie caly zasieg a na sienkiewicza ze 3kreski;-))z edge w Kielcach jest tak samo;-))jaka polityka kieruje takim rozlozeniem bts-ow z edge?bez sensu..powiekszajcie edge i róbcie ten UMTS

  • 0

    12.  2006-10-04 10:16:12

    Czekam na ten UMTS w Białymstoku!!!

  • 0

    13. ~?  2006-10-04 10:51:55  host: uj186.internetdsl.tpnet.pl

    600 min za 5 zł.. Rzeczywiście masz tragiczną ofertę.Ja bym się obraził i uciekł do innego operatora. Idź do Orange, za 600 min zapłacisz wg zajebistego cennika, czyli licz śmiało ok 300 zł! Na dodatek te cacka jak alcate ot e256 za 1 zł! Żyć nie umierać!

  • 0

    14.  2006-10-04 13:57:29

    duże plany, na razie by zamknęli Sami Swoi to przynajmniej by mieli większe zyski.

  • 0

    15.  2006-10-04 14:25:18

    czasami mi się wydaje, że w Polkomtelu pracują osoby nie myślące. Przecież ich zielonkawość jest nie tylko w barwach plakatów, banerów i innych, ale jest też widoczna u ludzi tym opkiem zarządzajacych. Odkąd Bauc nie jest w Polkomtelu, wszystko się sypie.

Dodaj swoją opinię