Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel o aukcji na częstotliwości z zakresów 800 MHz i 2600 MHz

Polkomtel o aukcji na częstotliwości z zakresów 800 MHz i 2600 MHz

LuiN 16 Października 2014 17:43

8 3

Zdaniem Polkomtelu warunki ogłoszonej przez UKE aukcji zmierzają we właściwym kierunku i dają szansę na korzystne rozwiązania w kwestii szybkiego Internetu LTE.

Polkomtel nadal stoi na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest koncepcja jednej sieci, której realizacja jest potencjalnie możliwa zgodnie z obecną dokumentacją.

Polkomtel uważa również, że biorąc pod uwagę zobowiązania inwestycyjne zawarte w ogłoszonej aukcji, w tym w pokrycie zasięgiem obszarów tzw. białych plam, celowym jest, aby podmioty wyłonione w wyniku postępowania aukcyjnego mogły korzystać ze środków europejskich, w szczególności zarezerwowanych dla Polski w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.




Tylko mix technologiczny LTE w sieciach ruchomych oraz technologii opartych o łącza światłowodowe w sieciach stacjonarnych, pozwoli na dostarczenie do wszystkich gospodarstw domowych na terytorium kraju usług spełniających wymogi Europejskiej Agendy Cyfrowej w terminach i na zasadach jakie przyjęła na siebie Polska - kończy oświadczenie Polkomtel.

Zobacz: Startuje aukcja LTE!

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:

Tagi: 2600 mhz | 800 mhz | aukcja | lte | uke

w sumie: 37
  • -1

    88.  2014-10-16 19:45:02

    84). Ale portal zmniejszył ilość reklam. Powinno być lepiej.

  • -1

    89. ~dziadek186  2014-10-16 19:46:08  host: n12-06-06.opera-mini.net

    at86. Nie zadawaj debilnych pytań wlo. Nie dość ze sam pod siebie podszywasz się to jeszcze spamowac lubisz do woli

  • 0

    90.  2014-10-16 19:48:28

    Spookey - Polacy oczekują coraz szybszego dostępu do sieci. Nie wystarcza im co teraz mają - skoro LTE do 150 to czemu jest 70 tylko? Nie czytasz? Sęk w tym, że państwo raczej nie chce dać takich prędkości transmisji dzieląc na drobne zasoby. Fizyka i matematyka to nauki, gdzie nie da się jak w przypadku diety - raz twierdzić, ze masło jest zdrowsze a raz, że utwardzone tłuszcze roślinne - znaczy margaryna ;-)

  • 1

    91. ~user_delete27  2014-10-16 19:48:45  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @89 skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :)

  • 0

    92.  2014-10-16 19:50:04

    dziadek186 - dziękuję, zę wskazałeś, ze pytania są debilne. Ja po prostu pytam - bo nie wiem ;-) Ty wiesz? No nie - na debilne pytania lepiej nie odpowiadaj, bo co o Tobie ludzie pomyślą...

  • -3

    93. ~Golarz Filip  2014-10-16 19:51:26  host: n11-07-06.opera-mini.net

    złodziej nikow kradnie jedynie te niki których się nie boi. Mojego nie podrabia bo wie, ze zniszczyłbym gnoja w sadach. Niedługo zajmę się sprawa i ucisze gnoja.

  • 2

    96.  2014-10-16 19:58:09

    Dzisiaj ma być pełnia, że tu taki ruch?

  • 0

    101.  2014-10-16 20:05:21

    Póki co widzę jak zmieniło się LTE w PLUSie po 2 miesiącach, także jak tak ma wyglądać najlepsze rozwiązanie dla Polski to ja dziękuję za taką przyszłość ;)

  • 3

    110. ~z  2014-10-16 20:29:58  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Panie Solorz mix technologiczny możliwy zarówno na 800 i również na 1800 inaczej reszta się połączy i powstaną trzy sieci przeciwko potentatowi medialnemu.Plus trzeci kwartał traci najwięcej sim,i nie jest to spadek jednorazowy-myślałem iż T mobil będzie ostatni ale się pomyliłem.

  • 1

    115. ~Niquel  2014-10-16 21:01:29  host: 92.60.132.22

    do falszywego wlo. Nie wiem ile masz lat , wyglada ze kolo 16 . Nawet jezeli wiecej to twoj poziom rozwoju zostal w gimnazjum/liceum. Powiem Ci prawde o Tobie, jestes malym pryszczatym brzydkim chlopcem bez kolegow ktory nie ma zadnego szacunku u nikogow wiec szukasz osob ktore sa szanowane i znane w internecie zeby sie pod nie podszyc i robisz to na poziomie małpy. Nie pozdrawiam :) wiedz ze sprawa z Toba juz sie toczy

  • 0

    123. ~  2014-10-16 21:29:34  host: n10-07-08.opera-mini.net

    @115 Nic mu nie zrobi żaden paragraf, np. wiele osób jest o tych samych nazwiskach i imieniach bądź także o przezwiskach.

  • 2

    124. ~Octopus  2014-10-17 08:02:08  host: 78-11-16-227.static.ip.netia.com.pl

    90)->"wlo->Polacy oczekują coraz szybszego dostępu do sieci." Nie tyle rosnąca szybkość-co stabilność mobilnego internetu jest potrzebna. Stąd idea badania jakości usług operatorów. Polacy chcą...zazwyczaj mieć wszystko i to za darmo..tego Polacy chcą najczęściej ;)

  • -1

    125.  2014-10-17 08:09:02

    Octopus - to co jest potrzebne ludziom - to jedno, a co Polakom - to drugie ;-) Poczytaj wiadomości o tym jakie to prędkości osiągają operatorzy chwalący się LTE i komentarze, szczególnie te dotyczące Plusa - bo w sumie to Plus rozpoczął świadczenie usług LTE - technologii umożliwiającej transfery na poziomie 100 Mbps ;-) O stabilności łącza jakoś nie widziałem dyskusji. Sprawa badania jakości sieci - nie ma co teraz o tym mówić na razie - za 2-3 lata może...
    Resume trafne ;-)

  • 0

    134.  2014-10-17 08:41:00

    @125)"O stabilności łącza jakoś nie widziałem dyskusji."- i to jest poważny problem,nad którym nikt się nie pochyla. Plej pokazał,że okłamując ludzi można zrobić dobry interes. Więc skoro ludzie i tak biorą..byle co-to nie ma się czemu dziwić, że reklama z realną ofertą to dwie różne przestrzenie.

  • 1

    135. ~  2014-10-17 11:30:06  host: host-176-221-121-141.dynamic.mm.pl

    Szkoda, że nie zacytowaliście więcej. Rozdysponowanie niedyskryminującego mixa :D

  • 0

    136. ~Andy  2014-10-17 15:03:34  host: 178235195248.bielskobiala.vectranet.pl

    Z tego co się orientuję, to Plus wciąż ma najlepszą sieć lte (zasięg, szybkość, stabilność), więc ciekawe, jak się ten przetarg potoczy i czy zmieni się sytuacja wśród operatorów. Co by nie mówić, to jakoś kibicuję Plusowi. Niby nie mam akurat netu mobilnego, ale w sumie blisko mi do tego, żeby się tam smartdomować po zakończeniu obecnej umowy na net.

  • -1

    137. ~Punk  2014-10-19 02:30:30  host: apn-46-215-125-84.dynamic.gprs.plus.pl

    Tak wygląda LTE Plus`a w odległości 10 km od nadajnika i max prędkością 150 Mbps które szumnie Plus reklamuje.
    http://tlp.is/49f
    Ale swoją drogą to i tak lepiej niż poprzednia radiówka która dawała mi max 8 Mbps.

  • 1

    138. ~pobozny  2014-10-19 06:39:33  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Chcecie monopolisty plusa to czkawke bedziecie mieli do konca swego zycia.

  • -1

    139.  2014-10-19 12:32:50

    138 - a dlaczego o monopolu od razu mamy mówić? Monopol Polkomtela byłby zły? To może P4 niech weźmie większość albo całość? Będzie lepiej? T-Mobile może? Opcja niemiecka zaraz zostanie poruszona przez paru komentatorów... Witek gdzieś napisał, że gruba kreska byłaby dobrym rozwiązaniem (On to inaczej nazwał... opcją zerową chyba) - też tak uważam. Bo dogadywanie się jest lepsze niż wojna.
    Państwo powinno odpowiadać za błędy swoich urzędników (to jak zrekompensują sobie straty wywołane przez nich to inna rzecz). Operatorzy (przedsiębiorcy), jak każdy obywatel, mają prawo do prowadzenia działań tylko na swoją korzyść - jeśli nie łamią prawa.
    Państwo jest w posiadaniu zasobów, państwo więc może ustalać zasady ;-) Proste jak dla mnie. Jest urząd pierdzistołków, którzy mają chronić konkurencję i sprzyjać konkurencji. Państwowy urząd. Więc specjaliści chyba tam siedzą? Niech przygotują plan. A my co widzimy? Szeryf robi aukcję, która nie wypala, wywołuje zamieszanie oczekiwaniem na rzekomo niezbędny dokument rządowy i co? I nic - robi swoje. Jak dla mnie - bo zielonego pojęcia nie ma co i jak ma robić, do tego bojąc się konsekwencji utraconego czasu i - jak by nie było utraconych czy nie osiągniętych zysków państwa ;-)

  • -1

    140.  2014-10-19 12:38:37

    Mnie interesuje dzisiaj jedno - dlaczego Szeryf czekał na opinię rządu (ministerstwa od tych spraw - nie pamiętam pełnej nazwy w tej chwili - infrastruktury i cyfryzacji?), skoro zrobił i tak swoje? Jakiś przepis określa, że taki dokument ma być (MA BYĆ - podkreślę) w formie sztuki dla sztuki tylko? I drugie - czy jest jakiekolwiek stanowisko Biura Szeryfa dot. tej opinii oraz czy jakikolwiek przepis uzależnia decyzję od tej opinii?

Dodaj swoją opinię