Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel - nie wiadomo czy trafi na giełdę

Polkomtel - nie wiadomo czy trafi na giełdę

WitekT 5 Kwietnia 2005 12:37

0 0

Zagraniczni akcjonariusze Polkomtelu - brytyjski koncern Vodafone i duński TDC, posiadający po 19,61% akcji - warunkują swoją rezygnację z prawa pierwokupu akcji operatora sieci Plus GSM i Sami Swoi, co umożliwi ich debiut giełdowy, od przejęcia kontroli nad tą spółką.

Vodafone i TDC są gotowe się na to zgodzić, ale w zamian chcą objąć kontrolny pakiet akcji operatora. Jeśli podtrzymają to stanowisko, wydaje się mało prawdopodobne, żebyśmy doszli do porozumienia - powiedział Andrzej Krug, wiceprezes KGHM Polska Miedź.

Przyznał, że w takim przypadku polscy akcjonariusze zaczęliby prace nad innymi wariantami, którymi mogłoby być wniesienia akcji Polkomtela posiadanych przez polskich akcjonariuszy do odrębnej spółki, która mogłaby trafić na giełdę.
Zwyczajne walne zgromadzenie Polkomtela nie podjęło w środę 31 marca decyzji o upublicznieniu akcji operatora. ZWZ będzie jednak kontynuować obrady 21 kwietnia.

Polkomtel, według wcześniejszych planów polskich akcjonariuszy, ma zadebiutować na GPW we wrześniu tego roku. Potrzebna jest jednak na to zgoda również zagranicznych akcjonariuszy spółki.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-236-61.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet