Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel nie był liderem przychodów w 1Q2010?

Polkomtel nie był liderem przychodów w 1Q2010?

WitekT 13 Maja 2010 19:35

0 0

Według Telekomunikacji Polskiej, w I kwartale łączne przychody sieci komórkowych skurczyły się o 6,6% w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku. To może oznaczać, że z pierwszego miejsca spadnie Polkomtel, a na nie wskoczy Centertel - pisze Rzeczpospolita.






Biorąc pod uwagę fakt, że w I kwartale 2009 roku operatorzy komórkowi mieli w sumie 6,19 mld zł przychodów, to w tym było to około 5,78 mld zł. Znane są już wyniki Centertela i PTC, a rzecznik P4 Marcin Gruszka mówi, że przychody operatora Play idą zgodnie z planem (czyli 2 mld zł w całym roku), co pozwala szacować jego przychody w I kwartale na 400-450 mln zł.

Jeśli przyjąć powyższe założenia, wpływy Polkomtelu mogły się skurczyć nawet o ponad 10%, do 1,8 mld zł. 14. maja wyniki skonsolidowane ogłasza jeden z udziałowców Polkomtela - KGHM.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~  2010-05-13 21:16:05  host: 093105047181.oswiecim.vectranet.pl

    @19 - ja też przerabiałem wszystkich operatorów i plusa wspominam mile - zawsze reklamacja na moją korzyść. Teraz jestem w Play i mogę tylko powiedzieć, że obsługa klienta to dno.

  • 1

    22. ~  2010-05-13 21:27:01  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    wszyscy kochamy oszustów z orżnąć ;)

  • 1

    23. ~benek  2010-05-13 21:42:53  host: 77-253-86-234.adsl.inetia.pl

    Orange z sondaży wychodzi że jest najbardziej nie lubianą marką :D Plus to fakt stracił w naprawdę masę klientów i to nie tylko pre ale także post przez zmiany umów. No poczekajmy jeszcze trochę.

  • 1

    24.  2010-05-13 21:53:25

    @21-widocznie każdy z nas ma inne doświadczenia.Żeby sprecyzować dodam tylko,że mam na myśli segment prepaid,gdyż inne formy współpracy z operatorami są mi obce.

  • 2

    25. ~  2010-05-13 22:11:55  host: 093105047181.oswiecim.vectranet.pl

    @24 - masz rację, nie można uogólniać, ja w Plusie miałem abonament i 3 simplusy. W Play mam też abonament i 3 freshe :) Ogólnie z Play jako sieci jestem zadowolony - pełen zasięg 3G, zero problemów z jakością rozmów, transfer danych jak trzeba (mam jeszcze Play Online) i oczywiście jest tańszy. Natomiast Plus w moim regionie to zero inwestycji - brak 3G, wolny transfer danych. Do jakości rozmów w Plusie też nie można się przyczepić Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w innych regionach kraju może być sytuacja odwrotna. Ale niestety po ostatnich doświadczeniach z BOK Play (to jest chyba Play OK - ta nazwa to taki żart) mam ich dość. I uściślam, jest to moje osobiste doświadczenie, ktoś może mieć oczywiście inne ;)

  • 1

    26. ~wibra  2010-05-13 22:27:09  host: nat2-138.ghnet.pl

    Z tego co wiem, to infolinia playa nie widzi bilingu klienta i nie może się ustosunkować do durnych faktur, zupełnie nie proporcjonalnych do ilości rozmów. Klient nie może nic reklamować w rozmowie, tylko pisemnie. A czeka się na info zwrotne dokłądnie 30 dni. Koleżanka tam miała i rzucała mięsem niewiarygodnie...

  • 1

    27.  2010-05-13 22:30:24

    Poczekamy na wyniki Plusa na pewno będzie to ciekawa lektura. Ogólnie co mogę powiedziec o Plusie to bardzo dobry iPlus, dosc dobre abo na firmę, słabe abo dla indywidualnych, zbyt dużo przeróżnych na ogół słabych pre-paidów (kilka Twoich Profili, 36,6, Sami Swoi). Plus ma jednak potencjał.

  • 1

    28. ~  2010-05-13 22:38:05  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    @abo dla firm w porownaniu do play czy orznac to katastrofa

  • 1

    29. ~pabloki  2010-05-13 23:43:25  host: apn-95-41-61-234.dynamic.gprs.plus.pl

    popieram rcicho. abonamenty dla firm dobre bo placicie tam za jakosc. ja mam w play i ostatnio slabiuuuuutko siec dziala...

  • 0

    30.  2010-05-14 00:09:01

    @26 wibra. A nie prościej zamemu sobie sprawdzić biling? Po co do tego infolinia??

  • 1

    31. ~michoo  2010-05-14 00:42:54  host: 87-205-131-253.adsl.inetia.pl

    A w biznesie - 60 gr za minute, 12,20 za kilka darmowych numerow. Umowa bez telefonu - abonamant o CALE 15% taniej. Dla porownania Play: 20-29 groszy za minute, polaczenia wewnatrz firmy za darmo, na stacjonarne za darmo, do innych z Play za darmo (w Plusie do Play jest 80 groszy). Do tego daja podwojony pakiet minut przez caly okres umowy (np. 170 ekstra minut miesiecznie, w Plus 150 minut jednorazowo!), lub abonament z znizka 50% przez 12 miesiecy z nowym telefonem! Bez telefonu, 57% znizki na abonament z pocalowaniem reki. Trzeba byc skonczonym idiota, by w obecnej sytuacji zostac w Plusie.

  • -1

    32. ~xxx  2010-05-14 01:12:43  host: chello084010102197.chello.pl

    'Rzecznik P4 Marcin Gruszka mówi, że przychody operatora Play idą zgodnie z planem' - jaka część dochodów Play to haracz który Play ściąga z każdej osoby nieświadomie dzwoniącej do Play i zmuszonej do płacenia więcej niż do innych sieci?

  • 1

    33. ~draconito  2010-05-14 06:19:39  host: 77-253-27-56.adsl.inetia.pl

    @xxx haracz to 100% przychodów Play zadowolony? To twój operator ciągnie od ciebie tą większą kasę niż wynikało by to z mtr do Play. Play nie działa na rynku od miesiąca i chyba każdy jest świadomy ile zapłaci za połączenie do tej sieci.

  • 0

    34. ~  2010-05-14 06:50:31  host: adum68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    o Erze cd http://gielda.onet.pl/era-widziana-oczami-audytora,18727,3224591 ,1,prasa-detal

  • 0

    35. ~PC  2010-05-14 07:42:23  host: 095160033201.warszawa.vectranet.pl

    Jednak Plus uzyskał wyższe o 14M przychody od Centka... źródło: dzisiejszy raport KGHM

  • 1

    36. ~  2010-05-14 09:10:08  host: t20-11.opera-mini.net

    walka na aktywne karty sim sie konczy..zysk sie liczy a kto bedzie nr1 to nieistotne,przez blisko 14lat gsm w pl kazdy z w3 sie oblowil po rowno.mirekb

  • 1

    37.  2010-05-14 09:15:49

    "Rzepa" coby nie mówić to nie jest "Fakt" czy inny tabloid, więc może faktycznie jest coś na rzeczy w tych ich prognozach i rzeczywiście Centek wysunie się na prowadzenie...

  • 0

    38. ~Bodo  2010-05-14 09:34:47  host: 194.246.124.200

    31. zależy jakie taryfy porównujesz jeśli chodzi Ci o promocje Na Lata i najniższy abonament to faktycznie takie warunki są. Natomiast już w "Więcej Minut w TanioRozmownych" masz lepsze warunki, taryf Plusa jest 5 więc nie uogulniaj.

  • 0

    39. ~Poll  2010-05-14 10:09:12  host: 195.245.213.9

    @38 jakie by nie porównywac to tak jest . Kazdy operator ma kilka taryf, Play takze.

  • 0

    40. ~ZICO  2010-05-14 13:17:00  host: abjx55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #19: Ja też przerabiałem wszystkich a teraz jestem w PLUSIE i muszę powiedzieć, że jestem najlepiej treaktowany-zwłaszcza jeśli chodzi o oferty dla stałych klientów. W PTK czy PTC faktury na kwoty 200-300zł nie robiły na nich żadnego wrażenia i traktowali mnie na równi z tymi, którzy płacili po 50zł. W PLUSIE przynajmniej w moim przypadku jest zupełnie inaczej i takie kwoty grają już tam jednak jakąś rolę.

Dodaj swoją opinię