Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel nie będzie miał już wyłączności na roaming P4

Polkomtel nie będzie miał już wyłączności na roaming P4

WitekT 6 Października 2009 14:12

0 0
Polkomtel zgodził się zrezygnować z wyłączności w świadczeniu usług roamingu krajowego dla P4 - wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej. Sprawy nie chce komentować żadna ze stron.

Nigdy nie ujawniono stawek ani treści umowy. P4 w prezentacjach informowało, że miesięcznie do kasy Polkomtela wpływa z niej około 30 mln zł.

Przypomnijmy, że w lutym UOKiK wszczął postępowanie w sprawie zapisów o wyłączności w umowie na roaming krajowy między Polkomtelem a P4, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Postępowanie ciągle trwa.


Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~tim  2009-10-06 16:02:16  host: doj3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    koniec sielanki. tak się zaczyna, potem Plus ich wreszcie odłączy w zamian za "uprzejmości " w mediach

  • 0

    19. ~  2009-10-06 16:02:55  host: chello087207224188.chello.pl

    Ostatnio zauważyłem, że pomimo ręcznego ustawienia na zasięg Plusa co jakiś czas ginie zasięg i muszę ponownie wybierać sieć. Odnoszę wrażenie, że wprowadzili jakieś wymuszenie zasięgu Play.

  • 0

    20.  2009-10-06 16:04:30

    Podpisza umowe z Centernetem, Mobylandem albo Aero2 ;)

  • 0

    21. ~  2009-10-06 16:11:53  host: 80.238.89.138.ip.abpl.pl

    #15 jak się przemieszczam poza obręb zasięgu Play to mnie rozłącza szuka zasięgu i dopiero powtórnie mogę zadzwonić

  • 0

    22. ~  2009-10-06 16:14:23  host: 80.238.89.138.ip.abpl.pl

    #19 poczytaj na forach, jedne telefony trzymają ręcznie przestawiony zasięg na plusie inne gdy zobaczą play przelogowują się automatycznie

  • 0

    23. ~nick  2009-10-06 16:43:35  host: eif26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 19. - nie tylko to, żeby odebrać sms trzeba się na przełączyć na play bo czasami na ręcznie wybranym plusie nie dochodzą smsy i wiadomości wyświetlane na ekranie.

  • 0

    24. ~  2009-10-06 17:01:54  host: chello087207224188.chello.pl

    @22,- chodzi o to, że tego wcześniej nie było a w zasięgu Play jestem od dawna. @23,- dokładnie mam podobne objawy. Czasem jest tak, że pomimo zasięgu Plusa, kiedy chcę dzwonić to w trakcie wybierania przerwa proces łączenia i pojawia się info wybierz sieć. Korzystam z zasiegu Plusa, bo na Play często rwało i ucinało rozmowy. Podobno teraz się poprawiło ale jakoś nie chce mi sie sprawdzać ;)

  • 0

    25. ~:))  2009-10-06 17:44:05  host: 89.108.202.132

    A czemu nie napiszecie, co to oznacza? Czy przełom na rynku...? No bo gdyby to oznaczało, że Play bedzie korzystać z kazdego operatora (?), to mogłoby to oznaczać 100% pokrycie (dla wszystkich jesli kazdy będzie udostępniał innym swoje stacje)...?

  • 0

    26.  2009-10-06 18:35:45

    15: rozłącza, jedynie nie rozłącza przy przejściu z 2G do 3G (co jest oczywiste). Odpowiedź na Twoje pytanie mógłbyś samemu łatwo zweryfikować - przełączając z trybu automatycznego szukania sieci na ręczny - próbując zalogować się do innego operatora.

  • 0

    27. ~Jan  2009-10-06 19:06:10  host: tor.rootkit.de

    Era faktycznie byla by lepszym wyjsciem dla Play niz Orange Oragne strasznie chwilami ma przeciazona siec. Co przeszkadza teraz a co dopiero po przejeciu uzytkownikow Play. Zreszta z tego co wiem Play jest troche dziwne wiec tak tez podchodza do nich operatorzy. Play nie raz pisal jedno robil drugie - wojna z Plusem.

  • 0

    28.  2009-10-06 19:08:48

    Szczerze jak dla mnie Orange ma najlepszy zasięg, sam nie wiem, jednak Plus to taki kompromis między Erą a Orange, Era super jakość połączeń, oraz super cell info, Orange czasami najlepszy zasięg w niektórych zadupiach gdzie można o zasięgu Plusa pomarzyć. ;)

  • 0

    29.  2009-10-06 19:09:51

    Niech robią co chcą, tak czy siak różnicy to dla nas nie będzie specjalnej miało, no chyba że u kogoś sam Plus ma zasięg to inna kategoria.

  • 0

    30.  2009-10-06 20:05:58

    Podwojny roaming dla Play to podwojna niezawodnosc w sytuacji klopotow technicznych w jednej z sieci roamingowych.

  • 0

    31.  2009-10-06 20:10:47

    Nie rozpaczałbym zbytnio gdyby roaming tym razem zaproponowało PTC. Dla mnie wielkiej różnicy nie ma, a nawet niech bezie to i PTK Centertel. Chociaż muszę przyznać, że przydałby się czasem zasięg w niektórych "dziurach" zabitych dechami, a tam tylko Polkomtel sięga. Najlepsze rozwiązanie to takie, o którym nadmienił ":))".

  • 0

    32. ~  2009-10-06 21:39:53  host: v03-09.opera-mini.net

    @17 dlatego ze uwazam ze lepiej podzielic sie tortem z konurentem z grupy mno zajmujacych kolektywna pozycje i uciąc ciche dywagacje Uokik w zakresie klauzul niedozwolonych.ponadto uwazam ze dzieki temu gsm plusa bedzie odciazone(edge) bo muli je czasem(empiryczne testy).wierze tez w prawnikow polkomtela-to oni tym kręcą.mirekb

  • 0

    33. ~uzer  2009-10-07 08:37:43  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    W Rzepie: Bang-Jensen zapowiedział kolejną próbę renegocjacji umowy o tzw. roaming krajowy z Polkomtelem, operatorem sieci Plus. Na jej mocy Play płaci mu za dostęp do jego infrastruktury. Z informacji „Rz” wynika, że rocznie może chodzić o około 200 mln zł.

  • 0

    34. ~Gormar  2009-10-07 21:58:59  host: 217.96.62.235

    @16. mirekb. Trafne spostrzeżenie z tym przełączaniem z sieci 2G Polkomtela do Play. Ale wniosek, że to jest spowodowane siłą sygnału jest błędny. Ja czytałem na jednej stronie (gsm.biz.pl), że to zła konfiguracja nadajników PLAY, ale ta teza stoi w sprzeczności ze sposobem wykonywania intercell handover, którym zarządza aktualnie połączona stacja. Więc wygląda na to, że to Polkomtel gra nieczysto i wymusza przebywanie w swoim zasięgu na klientach P4 :(.

  • 0

    35. ~robson  2009-10-08 11:48:41  host: dynamic-78-8-46-156.ssp.dialog.net.pl

    Ja jak narazie nie miałem żadnego problemu z gubieniem zasięgu a Play mam praktycznie od początku jego powstania

  • 0

    36. ~  2009-10-08 16:06:42  host: v06-06.opera-mini.net

    @34 to ze play ma zle ustawienia wiedza wszyscy ktorzy sa na granicy zasiegow.jak ja ;-)..nawet w Kielcach w srodku miasta wywala mmie z 3g p4 na polkomtel..na2 fonach testy.narazie p4 buduje..ale zeby to bylo ustawione jak siec polkomtel byloby ok.moze kiedys?mirekb

  • 0

    37. ~Gormar  2009-10-09 09:42:06  host: 217.96.62.235

    @36. Gdyby stacje P4 były "ustawione" tak jak Polkomtela to nawet przy 1 kresce zasięgu nie przechodziłbyś w roaming krajowy ;).

Dodaj swoją opinię