Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel nie będzie bezczynnie patrzył na ruchy konkurencji

Polkomtel nie będzie bezczynnie patrzył na ruchy konkurencji

WitekT 4 Kwietnia 2012 12:25

0 0

Wysyłamy konkurentom jasny komunikat: nie będziemy biernym aktorem, dla nas baza klientów jest bardzo ważna - mówi Marek Niedźwiedź, dyrektor departamentu marketingu i rozwoju biznesu w Polkomtelu.

Szerzej o ofercie Bez Limitu pisaliśmy w tej wiadomości.

Oferta jest odwzorowaniem tego, co mają już konkurenci. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy tego nie udoskonalili. Najdroższa taryfa ma nielimitowany transfer, choć zastrzegamy sobie, że po 40 GB możemy obniżyć prędkość transmisji. Ale kto zjada 40 bochenków chleba na śniadanie? - dodaje Niedźwiedź.




Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtelu powiedział, że jego szacunki dotyczące ilości klientów potencjalnie zainteresowanych nową ofertą są pomiędzy tymi podanymi przez PTC (0,5 mln) a P4 (5 mln).

W najbliższym czasie każdy klient kupujący dowolną taryfę głosową Plusa, otrzyma 3-miesięczny dostęp do sieci LTE. Prawie 70% klientów korzystających z Internetu LTE posiadało wcześniej Internet mobilny od konkurencji. Około 50% sprzedaży Internetu mobilnego w Plusie to oferta LTE, którzy dają wyższe ARPU niż przed wdrożeniem LTE. Najwięcej klientów przechodzi z sieci Play i Neostrady.

W I kwartale przyszłego roku, w zasięgu sieci HSPA+ ma być ponad 90% populacji Polski i ponad 70% populacji dla LTE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    14. ~  2012-04-04 12:57:16  host: abud72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polkomtelu z Simplusu nie zrobił nic. Zatem kierunek u nich jak zwykle wiadomy. O bogatych musieli zadbać reszta jest nieistotna.

  • 0

    15. ~  2012-04-04 13:00:05  host: ip-37-209-129-24.free.aero2.net.pl

    @3 @13 To sobie stań przez rok w kącie i będziesz miał ważność roczną... albo nie, lepiej wróć do gimnazjum i naucz się rozróżniać kąt od konta!

  • 1

    16. ~b  2012-04-04 13:00:38  host: ip-78-30-123-53.free.aero2.net.pl

    Oczywiscie a bajek Was nauczyla opowiadac osobobiscie Wasza mamusia, Towarzyszu. Od 3(?) lat nie reagujecie !!! :D Teraz nagle sobie o tym przypomnieliscie ?:D

  • 0

    17. ~  2012-04-04 13:01:30  host: z46-07.opera-mini.net

    roczną wazność kąta a dwuletnią ważność konta:)

  • 0

    18.  2012-04-04 13:04:07

    14. - reszta jest już w Play przecież... Nie wiem co to za temat do dyskusji, skoro go nie ma?

  • 0

    20.  2012-04-04 13:08:02

    @15.Słyszałeś o takim słowie,sarkazm?

  • 0

    21. ~  2012-04-04 13:18:55  host: abud72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18. Nie wszyscy, nie wszyscy. Znam jeszcze parę osób w Simplusu co szykują się do przeskoku do innych sieci. Niekoniecznie do Play. Simplusu z Niedźwiedziu śpi snem kamiennym.

  • 0

    22.  2012-04-04 13:19:32

    Bezczynność to wasze imie!

  • 0

    23.  2012-04-04 13:32:13

    "Ale kto zjada 40 bochenków chleba na śniadanie? - dodaje Niedźwiedź." - Czy tylko mnie to połączenie wydaje się zabawne? :)

  • 0

    24. ~hdgr  2012-04-04 13:48:07  host: user-46-112-103-204.play-internet.pl

    Ofertę plusa najlepiej widać w simplusie i po moim hoście.

  • 0

    25.  2012-04-04 13:50:22

    Ja proponuję, zęby poprzestać na tym, ze Play jest dibrym wujkiem a reszta próbuje. Po co pieprzyć o tym co kto i kiedy dał, skoro - co wynika z postów - wszyscy czekają na zmiany w prepaidzie (w simplusie - co za głupek jeszcze simplusa używa? - szczególnie)?

  • 0

    26.  2012-04-04 13:57:21

    wlo (25), a widzisz nawet Ty nie jesteś aż tak głupi, bo przynajmniej częściowo przerzuciłeś się na T-Mobile na kartę. ;-)

  • 0

    28. ~  2012-04-04 14:16:21  host: p15-03.opera-mini.net

    Kiedy w końcu zrobią coś w simplusu. Co prawda to nie mój interes ale żałośnie wyglądają oferty plusu na karte, a sami swoi to już szkoda pisać. Nie chodzi o to że odstają tylko od playu ale też od taktaku heyahu orangu

  • 0

    29. ~auuuu  2012-04-04 14:26:12  host: 173.254.204.187

    Smutne jest to iż Polkomtelu zawsze i we wszystkim jest ostatni. Oferty na kartę to jedno wielkie nieporozumienie ze stawką 60-72gr i ważnościami konta, które były kiedyś standardem ale dziś są po prostu nienormalne.

  • 0

    30.  2012-04-04 14:29:02

    Z tego co widzę to raczej w stosunku do Plusa na kartę już dawno olali tą ofertę, ostatnią rewolucja w tym segmencie były pakiety internetowe w lejkiem, reszta to porażka, zwłaszcza dzielenie oferty na 36i6 i Simplusa, zrobić jedna normalną taryfę, pokazać że jednak w tej firmie siedzi ktoś myślący.

  • 0

    31. ~Szczęsław Kusiciel  2012-04-04 14:53:55  host: 178-37-1-96.adsl.inetia.pl

    Play -> T-Mobile -> Plus, czekamy na Orange. Coś mi się zdaje, że prawdopodobnie będzie to największy Głuchy Telefon w historii tej zacnej nagrody.

  • 0

    32. ~GaduAirowiec  2012-04-04 15:08:41  host: 130.138.227.40

    To ja mam pytanie: czy już a jeśli nie już to kiedy Plus bedzie korzystał z infrastruktury internetowej Cyfrowego Polsatu (HSPA+900MHz Aero2 i LTE 1800MHz Mobyland) a Cyfrowy Polsat z HSDPA Plusa 2100Mhz ?

  • 0

    33. ~MADD  2012-04-04 16:58:46  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    Co to jest ten "kąt roczny"?

  • 0

    34. ~MADD  2012-04-04 17:01:45  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    Konkurencja rozpocznie się w prepaidach jak pokończą się skarbonki. W simlpusu nigdy to nie nastąpi, ponieważ tam zawsze będzie trzeba odnawiać limit na wychodzące!

  • 0

    35. ~  2012-04-04 19:26:06  host: 31.41.144.41

    Najciekawsza jest rozbieżność w szacunkach liczby klientów zainteresowanych ofertami bez limitu minut oraz brak ujawnienia takich w wykonaniu Polkomtela :). Samo PTC ilość zainteresowanych określiło na 500 tys, ale to zapewne tylko własnych klientów. Co ciekawe na konferencji padło stwierdzenie o 20% bazy klientów abonamentowych, czyli około 1,4 mln. Teraz jak wszystkie sieci wprowadzą taką ofertę to jedynie "podetną" gałąź na której "wiszą" a nic w zamian nie zyskają. Paradoksalnie Play na tym straci najmniej, gdyż ma najniższe ARPU, czyli najmniej klientów płacących wysokie rachunki. Nim droższa sieć tym bardziej ich "zaboli". Z niecierpliwością czekam na wyniki za 2 kwartał. Chociaż zdaje się na nowe taryfy w czasie obowiązywania kontraktu mogą przechodzić tylko klienci Play i to nie na najbardziej korzystnych warunkach.

Dodaj swoją opinię