Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel ma już 13 mln kart SIM i testuje HSDPA 7,2

Polkomtel ma już 13 mln kart SIM i testuje HSDPA 7,2

WitekT 23 Czerwca 2007 10:53

0 0

Sami Swoi to marka, która przeszła dużą transformację wizerunkową. Dziś jest to marka, która ma ustabilizowaną grupę klientów - powiedział prezes Polkomtela Jarosław Bauc w wywiadzie dla Dziennika.



To prawda, że jest ona najmniejsza na rynku, ale stabilna i bardzo rentowna. Dlatego nie widzę potrzeby, by coś na siłę tu zmieniać (…), choć jestem świadomy, że nie jest to marka, która zawojuje rynek - dodał Bauc w wywiadzie.

Bauc dodał, że Polkomtel już teraz ma 13 mln aktywnych kart SIM w swojej sieci, a 14 mln na koniec roku jest jak najbardziej możliwe.

Na pewno nie skrzywdzimy naszych klientów i zrobimy to szybko - odpowiedział Bauc na pytanie, czy przed wakacjami, wzorem Play, Plus obniży ceny roamingu.




Bauc podał, że z iPlusa korzysta już ponad 200 tys. osób, co miesiąc przybywa kolejne 10 tys. W kilku lokalizacjach można już ściągać dane z prędkością 3,6 Mb/s, a trwają już testy 7,2 Mb/s. Wcześniej prezes informował, że 3,6 Mb/s będzie na wszystkich stacjach 3G do końca wakacji, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Bauc powiedział, że w tej chwili w Polsce nie ma ani technologii, której można by użyć do serwowania mobilnej telewizji, ani specjalnych treści, które można by w niej puszczać. Nie wykluczył jakiś przejęć, np. spółek multimedialnych, które wzbogaciłyby ofertę jego firmy.

Prezes Polkomtela zapowiedział także, że jego firma zaskoczy wkrótce rynek ofertą produktową, tak jak zaskoczyła kampanią wizerunkową.

Polkomtel podpisze także prawdopodobnie trzy kolejne umowy o MVNO do końca tego roku. W tej chwili ma podpisane dwie.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 103
  • 0

    84. ~Plusiak  2007-06-25 12:12:03  host: 62.233.163.250

    80 - a Ty byś nie chciał zmienić pracy???Barnaba ma 200% racji.....Ja też mam nadzieję że szybko zmienię otoczenie.

  • 0

    85. ~kam  2007-06-25 12:19:12  host: acqh21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plus staje się śmieszny z tymi reklamami! Mam nadzieje, że PLAY ich zje chociaż telefony ma też syfne.

  • 0

    86.  2007-06-25 13:50:34

    ~aaa - dokłądnie tak samo żeujące propozycje przedsatwia każdy inny operator. Ja już nie raz mówiłem o przypadku mojej siostry, która po zakupie Idei w pierwszym roku korzystania starciła zasięg w miesju zamieszkania, gdzi najczęsciej przebywa. Ponieważ nie reagowali na reklamacje, poczekała do konca umowy i złożyła wypowiedzenie. Ty wiesz jakie były propozycje? No najpierw żenujące - parę minut czy jakieś głupoty. Potem jak ja już wytłumaczyłem, ze kryterium jest zasięg a nie darmowe minuty, pani zaoferowała... Antenkę ze spacjalnym "stanowiskiem" w domu do którego można podłączać telefon, kiedy jest się w domu ;-) Po wyśmianiu miłej pani i definitywnym żadaniu rozwiązania umowy przychodziły oferty na jakie wielu by się dało skusić, bo i naprawdę tanio dobre telefony jak na tamte czasy i w pewnym momencie pół roku abonament za 1 zł miesięcznie przy taryfie za ok. 50 zl i oczywiście z dodatkami z danej promocji. No ale jednego nie potrafili do dzisiaj zapewnić - zasięgu poczciwego ;-)

  • 0

    87. ~--  2007-06-25 14:23:45  host: dol201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @82 w każdej sieci tak jest że nowi klienci otrzymują lepsza oferte niż ci starzy chociaż mi i tak się opłacalo przedłużyć umowe w orenżadzie bo dali dużo minut wymiennych na smsy

  • 0

    88. ~ziomek13  2007-06-25 17:17:16  host: acmn86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    plus to najdrozsza obecnie siec czy wy slepi jestescie ze tu siedzicie

  • 0

    89. ~ziomek13  2007-06-25 17:19:27  host: acmn86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pakiety itp bzdety w plusie sa zenujace a ich reklamy...szkoda słow pamietam jak kiedys plus zrobil darmowa reklame playowi-nadchodzi nowy operator pozniej sie okazało ze nowy operator komorki to ty w mixie tyle kasy poszło na marne

  • 0

    90. ~zioooom  2007-06-25 20:07:17  host: acok175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak na marne?nowyoperatorkomórkowy.pl to była akcja super ze hej, każdy się zastanawiał co to, czy to jakiś wirtual czy co. a jak się okazało że plus to dopiero śmiech był:) byś oglądał wyniki sprzedaży w sklepach germanos to zobaczyłbyś że SE K510i, który był wtedy flagowym modelem sprzedaje się do dziś najlepiej (wcześniej też dobrze sie sprzedawał) wiec w najgorszej opcji kampania utrzymała jego dobre notowania. Co do kampanii wizerunkowej to jest super, sklania do myślenia i nie jest taka ze wciska jakiś produkt. chcesz to dzwoń z innego telefon ale pamiętaj o bliskich chciałoby się napisać. a ja licze na Plus że to, co powiedział Bauc o zmianie w ofercie produktowej będzie prawdą i wszyscy zostaniemy zaskoczeni.

  • 0

    91.  2007-06-25 22:37:31

    ~ziom - nie będziemy zaskoczeni, bo nie ma czym zaskakiwać. No chyba, że wymyślą taryfę 40zł na rozmowy po 40 groszy do Plusa i 60 do innych, a za 20 zł dodatkowo 1GB przesyłania danych. Wtedy jestem gotów podpisać umowę bez telefonu na 3 lata.

  • 0

    92. ~zioooom  2007-06-26 10:18:09  host: acpi3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~gilbert3, hehe ja mam nadzieje że ludzie z Plusa oglądają to forum i widzą Twoją wypowiedź no i wezmą ją pod uwagę. ale by dopiero było. taryfy gilberta hehe:)

  • 0

    93.  2007-06-26 17:09:01

    no cóż :) kampanią rzeczywiście zaskoczyła :) i uważam, że bardzo pozytywnie. w końcu sporo ludzi i tym dyskutuje, a o to przecież chodzi. zobaczymy jak będzie z produktami ;) mam nadzieję, że też dobrze :)

  • 0

    94. ~simdata  2007-06-26 22:21:10  host: apn-99-43.gprspla.plusgsm.pl

    no coż - nie wierzę w takie statystyki - ciekawe jak oni to liczą - sam wykańczam szóstą simdatę w tym roku - 5 poprzednich leży w klopie

  • 0

    95. ~herman  2007-06-27 08:32:11  host: klient-75-218-73.petrus.com.pl

    Wydzwaniam do końca kasę ze styczniowego podwojenia w TakTaku i się ŻEGNAMY z TT, a szkoda.

  • 0

    96.  2007-06-27 08:45:57

    ~simdata - to mówiz, ze metoda kupowania nowego startera zamist doładowanie starego jest lepsza? Tańsza?

  • 0

    97. ~mirekb  2007-06-27 14:32:59  host: blj114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    idzie o to ze co kupowac karte 30 jak nowy start jest za 20pln a na starym jak konczy sie kasa jedzie sie dalej na minusie ze20mb a potem odlaczaja karte z sieci ;-)sprawdz sam.dodam ze na nowej taryfie simplusa jest jak na starej platformie czasami;-))zobaczcie sami-starter tylko 9pln,na allego jeszcze taniej

  • 0

    98.  2007-06-27 17:14:50

    Eeee... Coś chrzanicie panowie... Ja kupowałem starter simdaty zaraz jak weszła usługa - kosztował 30 zł i mał na koncie 20 zł. Potem kupowałem jak staniały - po 20 zł i też miały 20 zł na koncie. Nie sądzę by teraz to się zmieniło ;-) Druga rzecz, to simdata jest na nowej platformie i uwierz - NIGDY mi się nie udało więcej pociągnąć niż na koncie było - no może megabajt...

  • 0

    99.  2007-06-27 17:17:00

    jedynym argumentem może być to, że 20 zł się płąci i miesiąc można używać... Żeby mieć kartę miesiąc aktywną, trzeba zasilić za 30 zł. I tu może jak komuś bajtów za 20 zł wystarcza, może być "oszczędność" ;-)

  • 0

    100. ~mirekb  2007-06-29 12:24:13  host: ble91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *98 da sie wiecej niz mb jak zablokujesz skrzynke sms.są czasem jakies dziwne zawiechy w plusie ze mozna wiecej..

  • 0

    101. ~simdata  2007-07-02 07:59:05  host: apn-99-33.gprspla.plusgsm.pl

    wlo: moim zdaniem taka metoda jest lepsza. I nie chodzi o to czy tanio czy drogo - nie musze pamiętać o doładowaniach i się w to bawić. czasem jest tak, że przez ponad miesiąc nie potrzebuję dostępu do mobilnego internetu bo jestem na "kablu" - więc po co asilac kartę - jak będę potrzebowałostępu to do sklepu po nową kartę

  • 0

    102.  2007-07-02 20:41:25

    I przez takich ludzi jak Simdata Plus ma 13 mln. kart sim :)

  • 0

    103.  2007-07-03 09:48:34

    ~simdata - no ja inaczej pdchodzę do sprawy - jak potrzebuję na chwile, żailam za 5 zł, jesłi na dłużej - za 10... Sytuacji, żebym całkowicie konto opróżnił nie ma, nie ma więc sensu kupować nowej karty. Poza tym - chyba jednak łatwiej zasilić niż szukać nowego startera. Chyba, że przebywasz w miejscach gdzie z tym nie ma problemu i na każdym kroku możez go kupić. Albo Twoja potrzeba skorzystania nie jest aż taka pilna, że stać Cię na ewidentną jak dla mnie stratę czasu na poszukiwanie startera ;-)

Dodaj swoją opinię