Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel ma 1,6 mld zł w linii kredytowej

Polkomtel ma 1,6 mld zł w linii kredytowej

WitekT 7 Lipca 2006 15:24

0 0
Polkomtel podpisał 6. lipca umowę kredytu w kwocie 1,6 mld zł z grupą banków.

Są to banki: Bank BPH S.A., Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bank Pekao S.A., BNP Paribas, ING Bank Śląski S.A./ING Bank N.V., J.P. Morgan PLC/ J.P.Morgan Europe Limited, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. oraz Societe Generale S.A. Oddział w Polsce.

Podpisana umowa dotyczy 5-letniego kredytu odnawialnego, finansującego ogólne cele korporacyjne Polkomtela. Pod względem kwoty jest to drugi co do wielkości kredyt konsorcjalny dla polskiej firmy udzielony w roku 2006.


Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~OLA!  2006-07-07 15:49:55  host: dor99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no to się Polkomtel kredytuje, licze, że nie będzie go spłacał kosztem podwyżek.

  • 0

    2.  2006-07-07 15:50:09

    a oni co? tacy biedni są że muszą kredyty brać? Czy udają biednych? heh...

  • 0

    3.  2006-07-07 15:51:28

    a ja myślę że chcą zmiejszyć wartość firmy poprzez robienie zadłużenia. Później ktoś go "taniej" kupi ;) Bo co jak co, ale kasy to oni mają jak lodu...

  • 0

    4. ~KimdzonG  2006-07-07 15:55:38  host: dqr24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    biedny Plus był i jest. Niech go sprzedają, tylko zaśmieca rynek. Rzadzą Era i Orange.

  • 0

    5. ~grzywapiotr  2006-07-07 16:18:23  host: apn-99-86.gprspla.plusgsm.pl

    kimdzonG...rządzą jak nasz prezydent ha ha ha

  • 0

    6.  2006-07-07 16:22:22

    Chyba, że chcą poważnie zainwestować w UMTS? :P

  • 0

    7. ~  2006-07-07 16:23:38  host: ip-62-69-198-75.globalconnect.pl

    KimdzonG

  • 0

    8. ~  2006-07-07 16:23:54  host: ip-62-69-198-75.globalconnect.pl

    KimdzonG

  • 0

    9.  2006-07-07 16:46:22

    cóż cały świat żyje z kredytów... więc ciekawe na co :D

  • 0

    10. ~D  2006-07-07 18:14:59  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    Kredyt na zmianę wszystkich salonów w czerwony kolor i napis Vodafone (brrrr ŻARTOWAŁEM - Mam nadzieje że do tego nie dojdzie).

  • 0

    11. ~bigman  2006-07-07 18:54:43  host: w3cache.tpnet.pl

    Na zachodzie (i w USA) firmy zwykle biora kredyty by pokazac swoje ubostwo i byc zwolnionym z podatkow. Moze tedy droga? Nie wiem.. nie znam sie.. W kazdym razie na biednych to oni nie wygladaja.

  • 0

    12. ~mm  2006-07-07 19:10:03  host: bxw223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wypłacili przecież dywidende akcjonariuszom...

  • 0

    13.  2006-07-07 20:13:54

    hehe a może wzieli kredyt coby Platformę wymienić??;))

  • 0

    14. ~titq  2006-07-08 11:18:52  host: deq10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nic niezwyklego w tym, ze firma ma kredyt odnawialny na swoja dzialanosc, ta w ktorej pracuje tez z takiego korzysta, tyle, ze oczywiscie duzo mniejszego, z takiego kredytu finansujemy koszty otwarcia nowych sklepow, a pozniej z ich biezacej dzialalnosci splacamy kredyt

  • 0

    15. ~getITright  2006-07-08 12:28:25  host: phantom.teldom.pl

    @bigman - że he ???? na zachodzie firmy biorą kredyty żeby finansować duże inwestycje, które są robione prawie non-stop, dlatego nasze firmy w porównaniu do zachodnich są mało innowacyjne, bo biorą mało kredytów, bo stopy procentowe są wysokie (już teraz nie aż tak) a między bankami jest mała konkurencja, to samo się tyczy osób indywidualnych, w USA wszystko się kupuje na kredyt, dom, samochód, meble itd. więc niewiem kto ci takich głupot nagał: "Na zachodzie (i w USA) firmy zwykle biora kredyty by pokazac swoje ubostwo" ale jesteś w błędzie

  • 0

    16. ~  2006-07-08 14:19:00  host: apn-99-89.gprspla.plusgsm.pl

    D@rio znow pokazujesz, ze niewiele masz do powiedzenia. Po pierwsze gdybys cokolwiek wiedzial to bys wiedzial, ze Polkomtel ma do wyplacenia 2,3 mld pln dywidendy. Nawet PTC ma w kasie "tylko" 800 mln pln i wszyscy, ktorzy znaja sie na finansach mowia, ze to tragedia. Takiej gory pieniedzy nie trzyma sie w kasie spolki. Po drugie Polkomtel zapowiedzial, ze drastycznie podnosi inwestycje. Pom trzecie inwestowanie za pozyczone pieniadze z reguly jest tansze niz za wlasne. Jeszcze raz powtarzam drogi D@rio - trzeba sie uczyc ;-P

  • 0

    17. ~Darek  2006-07-08 18:50:53  host: dsv165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A pamiętacie tę ich promocję z PT Cruiserem?? To przecież jakiś absurd był!! Wyobraźcie sobie takiego pana Staszka z Tłustorębów Dolnych, który kupuje telefon w Samych Swoich i wygrywa PT Cruisera;))) I co z nim robi?? Podczepi brone i pojedzie w pole???

  • 0

    18. ~dt  2006-07-08 21:31:35  host: abte217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sprytnie sprytnie nie ma co

Dodaj swoją opinię