Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel ma 14,455 mln klientów

Polkomtel ma 14,455 mln klientów

sirmark 25 Czerwca 2009 11:06

0 0

22. czerwca Polkomtel miał 6 691 374 klientów kontraktowych, razem z użytkownikami oferty typu mix, których było 2 327 731. W sumie prawo do korzystania z naszych usług ma 14 454 963 klientów - powiedział w wywiadzie dla Parkietu Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

To ogółem mniej niż na koniec I kwartału, ale prezes uważa, że To pewnie ze względu na ofertę pre-paid i typu mix, która jest ofiarą kryzysu. Ta ostatnia to oferta kontraktowa, ale kierowana do ludzi bardzo młodych. Ten rynek reaguje podobnie do słabnącego rynku pre-paid.. Dla Bauca zawirowania związane ze zmiana regulaminu świadczenia usług i możliwością wypowiedzenia umów przez klientów, mają marginalne znaczenia, jeśli chodzi o bazę klientów.




Szczegółowo o polskim rynku kart SIM po 1Q2009 pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 71
  • 0

    52. ~  2009-06-25 15:34:44  host: 81-210-85-150.ip.netia.com.pl

    to niech sobie jeszcze po 6 lipca odejmą 3 abonentów

  • 0

    53. ~  2009-06-25 15:39:13  host: nat05.rtk.net.pl

    do 51: zapominasz że siumplusowiec jeździ tirami po całej europie i tylko na tydzień lub 2 tygodnie od czasu do czasu wraca odpocząć do Polski - wtedy jedzie na swoją działeczkę na wieś i tam nie ma zasięgu PLAYa. Dla Niego na tydzień czy 2 tygodnie na laptopie te 500MB za 35zł starcza... Z tym że ja jak bym miał tak mało czasu by odpocząć wolałbym czas przeznaczyć na coś innego niż siedzieć z laptopem na działce serfując po necie... No cóż - ale różnie ludzie różnie wypoczywają.. Ja osobiście uwielbiam baseny termalne lub wycieczki gdzie ostatnią rzecz którą bym tam brał ze sobą by był laptop...

  • 0

    54. ~  2009-06-25 16:06:32  host: apn-77-114-171-205.dynamic.gprs.plus.pl

    od lipca mnie w plusie też nie będzie :-)

  • 0

    55. ~  2009-06-25 16:09:14  host: 81-210-85-150.ip.netia.com.pl

    ciekawy jestem co sie musi wydarzyc aby pan Buc i + zaczeli normalnie traktowac swoich klientów?

  • 0

    56. ~  2009-06-25 16:43:12  host: t04-03.opera-mini.net

    47 masz 100mb za 10zł ok ale dane masz liczone oddzielnie, czyli tak naprawdę masz 50mb na wychodzące i 50mb na przychodzące, w Heyah masz 50mb liczone razem, bez pakietów ;) widzisz to cała różnica, czyli nie jest tak tanio w tym Simplusie.

  • 0

    57. ~  2009-06-25 16:45:38  host: t04-03.opera-mini.net

    53 witamy denisa, dawno cię nie było ;)

  • 0

    58.  2009-06-25 16:55:43

    @55 Wg mnie nawet masowe spuszczenie w sedesie ich starterow pre-paidow nic by nie dalo. Oni sie zachwycaja, ze sa liderami na rynku. Tyle tylko, ze historia zna wiele przypadkow liderow, ktorzy przez zle decyzje (lub ich brak) szybko staneli na granicy bankructwa. Niestety taka sytuacja w tej branzy nie jest wg mnie mozliwa, bo gdyby ludzie na prawde masowo odchodzili to Polkomtel (chyba) by jakos zareagowal (np. wprowadzajac nowe pakiety albo np. nocogodziny* - im wiecej przegadasz minut od godziny 0 do 8, tym szybciej konczy Ci sie umowa). Napisalem w nawiasie "chyba", bo prezes Bauc ma talent, a raczej antytalent do pewnych rzeczy. Z reszta jezeli ma stolek przez znajomosci, a nie kwalifiacje, to jakim cudem Polkomtel ma byc dobrze zarzadzany? A prezes Bauc nie bedzie prezesem dopiero wtedy, gdy to koleczko bedzie inaczej wygladac... http://www.polkomtel.com.pl/polkomtel_sa/wladze/akcjonariusze/ *wszystkie prawa do nazwy oraz pomyslu zastrzezone.

  • 0

    59. ~  2009-06-25 17:02:31  host: t07-10.opera-mini.net

    Aserty. Ale tu chodzi o net mobilny w komórce. Dlatego twoje porównanie jest bez sensu. Prawda jest taka, że łączne naliczanie danych w Heyah powoduje że 50Mb w Heyah jest równe 100Mb w ofertach Plusa. A w Heyah jest bez pakietów czyli pełen luzik.

  • 0

    60.  2009-06-25 17:03:15

    Tak poza tym dziwi mnie, ze w Polkomtelu jest tak duzo pre-paid'owcow. Wszyscy narzekaja na te pakiety, ale jednak cos ich tam trzyma. Wiec moze nie jest im tak zle? A moze przyzwyczajenie? Choc nigdy nie rozumialem i nie zrozumie, jak mozna byc przyzwyczajonym do przeplacania.

  • 0

    61. ~  2009-06-25 17:03:41  host: 81-210-85-150.ip.netia.com.pl

    moze to spiskowa teoria ale wyglada to tak, jakby celowo osłabjał firmę. zmiany w regulaminie można było wprowadzić tylo dla nowych abonentów, rozłożyc je w czasie. akcja premiowania sprzedawców za jak najmniejsza ilosc przyjetych wypowiedzen zamiast akcja dla klientow (do tej pory + nie zalezy na odchodzacych) to tez jakze wymowne - robimy cos nic nie robiac. teraz zerowy mtr, obstrukcja w przenoszeniu numerów...doozyć nalezy jeszcze deklaracje sprzedaży wszystkich swoich akcji + przez orlen do końca roku...i robi się głupi...

  • 0

    62.  2009-06-25 18:17:20

    Ad.56: tyle ze koszt 1MB to 7groszy w pakiecie 500MB a w Heyah to nadal koszt 20groszy:)Ja mam na mini operze taryfikacje lepsza -co 10kB więc o niebo lepiej niż w Heyah. A duże sesje robie na laptopie. I nie jezdze tirami po Europie tylko latam:) A na dzialce wypoczywam i nie tylko siedze przed laptopem. Ale czasem muszę niestety:)

  • 0

    63. ~  2009-06-25 19:39:51  host: t05-14.opera-mini.net

    62. Ty naprawdę nie widzisz różnicy? 500mb wykupywać w Simplusie, a nie lepiej kupić sobie iPlusa? Te pakiety są przystosowane do telefonów nie do laptopa przecież wykupując pakiet 500mb po prostu przesplacasz. Ty bulisz za pakiety, jakieś sposoby na 10kb, a na nadaj mam wygodny net w Heyah cały czas bez kombinowania 2gr/100kb wchodzę kiedy chce w dupie mam ważność pakietów. Więc Simplusowiec wiec jedno Heyah to najlepsza alternatywa w pre-paid, choć jak widać konkurencja w postaci nowej oferty dla przenoszących mbank mnie skusi. /kwistas

  • 0

    64. ~gr  2009-06-25 23:02:26  host: apn-77-113-95-93.dynamic.gprs.plus.pl

    56. A gdzie ty widziałeś żeby przy przeglądaniu stron wysyłało tyle samo danych co pobiera?

  • 0

    65. ~gr  2009-06-25 23:09:56  host: apn-77-113-95-93.dynamic.gprs.plus.pl

    Oferta cenowo jest bardzo atrakcyjna, tylko trzeba się nieźle pilnować bo otwarcie kilku stron już poza pakietem może kosztować całą kasę z konta.Sam się przesiadłem na te pakiety z playa, który już nie chce u mnie chodzić. Mogli by odświeżyć ofertę bez modemu, bo jak na razie to za te same pieniądze dostaniemy modem za złotówkę.

  • 0

    66.  2009-06-25 23:53:10

    Dokładnie, Plajta jest dobra i tania ale nie wszędzie, więc generalnie średnia i tania:) Pakiety internetowe 500MB w simplusie są lepsze niż iPlus bo raz że bez umowy, 2 że wybieram przebieram, w jednym miesiącu chce tyle netu to wybieram tyle, w drugim mniej to wybieram mniej. Coś za coś. Ale ważne że internet dostępny w całej Polsce a nie tylko w plajtowych miastach!

  • 0

    67.  2009-06-26 00:36:35

    64. to tylko przykład był podany ;) Simplusowiec naprawdę ty lubisz przepłacać, miałem wątpliwości teraz jestem w 100% pewny. Jak tak kochasz Plusa i nie możesz żyć bez internetu nie warto kupić iPlusa za 49zł z limitem 1GB? Ewidentnie wychodzi taniej, po co się bawić w jakieś N73 podłączone to jakiś laptopów, a do rozmów jak zwykle Play Fresh, wyobraź sobie ile pieniędzy zarobionych ciężko przez Twoich rodziców byś człowieku zaoszczędził ;)

  • 0

    68.  2009-06-26 02:48:46

    @66-to dlaczego nie może być taniego netu w Simplusie bez pakietów?Proste-bo nie można by kraść niewykorzystanych jednostek z pakietów,prawda?Dziwię się że tak odważnie religijny gość(i chwała Ci za to)hołduje takim złodziejskim praktykom.Pozdrawiam.

  • 0

    69.  2009-06-26 18:41:07

    Powiem tak: iPlus 1GB za 49zł? Ja kupuję kartę doładowującą 180zł za 134zł. Koszt realny 500MB to 26zł , 1 GB to 52 zł, bez umowy, bez kłopotów. Telefon N73 jest czulszy niż jakiś modem śmieszny na USB. Ja zarabiam na siebie, nie lubię rozwiązań prestiżowych czyli drogich z umowami na rok lub 2.Dziś jestem w Holandii, za tydzień w UK. Ale zaraz mam samolot do Wawy, więc muszę zmykać:)

  • 0

    70. ~gr  2009-06-26 23:01:55  host: apn-77-114-236-89.dynamic.gprs.plus.pl

    Kwistas ma racje że lepiej wziąć iPlusa. Pakiety to dobra sprawa na jakiś czas.Modem Playa już opchnąłem więc coś trzeba wybrać. Nie lubię plusa,ale u mnie ma najlepsze transfery wiec za wielkiego wyboru nie mam.

  • 0

    71. ~zoolficheck  2009-06-26 23:20:05  host: klient-78-131-233-13.strefawifi.kolnet.eu

    Zobaczymy jakie podadzą dane we wrześniu, bo niepoważne traktowanie klienta, to jest w POLKOMTEL od zawsze, ale tylko zasięg mnie trzymał przy nich. Teraz od 10 lipca będę miał PLAY - zasięg Plus, rewelacyjność oferty Play, bez abonamentów za 105 PLN w których się nie mieszczę z minutami, bo za mało. Z niecierpliwością czekam na info ile macie tych duszyczek we wrześniu :)

Dodaj swoją opinię