Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel ma 10,86 mln klientów

Polkomtel ma 10,86 mln klientów

WitekT 7 Września 2006 12:30

0 0

Polkomtel ma obecnie 10,86 mln klientów. W całym roku dynamika przychodów ze sprzedaży wyniesie przynajmniej 13% – poinformował prezes spółki Jarosław Bauc.

11 mln klientów na koniec roku jest niezagrożone przy czym ważne jest to, jak definiujemy klienta. Nam chodzi o klientów aktywnych, dlatego nie są to w pełni porównywalne liczby między operatorami – powiedział Bauc. Polkomtel miał na koniec pierwszego półrocza 10,4 mln klientów.




Bauc powiedział też, że prawdopodobnie Polkomtel podpisze w tym roku jeszcze jedną umowę z operatorem wirtualnym. Prowadzimy kilka rozmów, ale jedna jest bardzo prawdopodobna – powiedział Bauc.

W sierpniu grupa MNI informowała, że oczekuje, że w ciągu kilku tygodni zakończy negocjacje z Polkomtelem w sprawie MVNO.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2006-09-07 13:01:18  host: p09-12.opera-mini.net

    "klienci aktywni" - czyzby malo zawoalowana aluzja w kierunku Orange? Co , zaczelo sie wylaczanie wirtualnych klientow Jednej Idei na Jeden Dzien z poprzednich wakacji? ;-)

  • 0

    2.  2006-09-07 13:15:36

    Ha, to jeszcze nic - na URSYNALIACH Plus rozdawał startery w ilości ekstremalnej ;P. Sam miałem w domu chyba z 10 :-) co prawda na allegro później sprzedałem, ale to inna sprawa. I teraz tak, moi znajomi wrzucali te karty do telefonów, wysyłali smsów za 3 złote (tyle ile było na starterze) starter wrzucali do szflady i abarot, znów to samo. Więc kto tu mówi o aktywnych klientach?!?

  • 0

    3. ~dt  2006-09-07 13:21:03  host: wap.plusgsm.pl

    dociekliwy a skad wiesz jakie sa kryteria aktywnosci? Jedna Idea to byl dopiero hurt. Swoja droga kwartal jeszcze sie nie skonczyl a sprzedaz jest na wysokim poziomie.

  • 0

    4. ~  2006-09-07 13:23:35  host: p09-12.opera-mini.net

    Ciekawa jest jedna rzecz - nadchodzi najlepszy kwartal , Plus ma 10.8 mln , a biorac pod uwage przyrost kwartalny w okolicach 700 tysiecy klientow , latwo sie domyslec , ze mowiac o aktywnych klientach w kontekscie 11 milionow (realnych) klientow , nie rzuca sie slow na wiatr.

  • 0

    5.  2006-09-07 14:11:55

    No tak, licza liczą, bo chcą Ere przegonić. Tylko wszystko się zmieni jak wejdzie T-Mobile, wtedy polecam ponownie policzyć.

  • 0

    6. ~wlo  2006-09-07 14:40:06  host: atb129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aleks - to jest jakiś cudotwórca czy co ten T-Mobile? Jeśli zmienią taryfy na korzystniejsze od komnkurencji to niezależnie kto jest właścicielem i jak się nazywa sieć, zdobędą klientów i z pewnością odzyskają pierwsze miejsce pod tym względem. Równie dobrze PTC pod marką Era może to zrobić. Pytanie, dlaczego tego nie robią a wręcz tracą klientów??? Przecież nie zmieni się firma jako taka.

  • 0

    7. ~KimdzonG  2006-09-07 15:15:22  host: dou61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakoś o Erze nie było słychać, by takie akcje były jak ze starterami Plusa czy Orange. Jedyna podaje uczciwe liczby. A naiwni ludize idą na oszukańcze reklamy Oranga.

  • 0

    8. ~dt  2006-09-07 15:21:43  host: wap.plusgsm.pl

    ~KimdzonG a promocje ery gdzie do kazdej aktywacji dorzucali starter albo dwa gratis co praktycznie podwajalo przyrost klientow?

  • 0

    9.  2006-09-07 15:36:37

    A dlaczego piszecie tylko o Orange jako o sieci "nieaktywnych użytkowników". Ja w domu mam starter Tak Taka z którego nie korzystam. Każda sieć tak ma, a Wy się od razu Orange czepiacie.

  • 0

    10. ~dejo  2006-09-07 15:40:12  host: w3cache.tkk.pl

    tak a propos rebrandingów i Orżnąć - czy ktoś wie czy były jakieś badania nt. świadomości tej marki w Polsce? ciekawi mnie jaki przez rok wskaźnik udało im się osiągnąć.

  • 0

    11. ~  2006-09-07 16:20:32  host: 195.205.179.18

    A tu jest co innego....

    7.9. Krynica (PAP) - Polkomtel, operator sieci komórkowych Plus GSM i Sami Swoi, ma obecnie 10,91 mln klientów. W całym roku dynamika przychodów ze sprzedaży Polkomtela ma wynieść 15-16 proc. - poinformował dziennikarzy prezes Jarosław Bauc.

    Polkomtel informował wcześniej, że na koniec roku chce zwiększyć liczbę klientów do 11 mln.

    "Obecnie mamy 10 mln 913 tys. klientów. 11 mln klientów na koniec roku jest niezagrożone, przy czym ważne jest to, jak definiujemy klienta. Nam chodzi o klientów aktywnych, dlatego nie są to w pełni porównywalne liczby między operatorami" - powiedział Bauc.

    "Liczbę 11 mln klientów przekroczymy już we wrześniu" - dodał.

    Bauc poinformował, że w poprzednich miesiącach tego roku Polkomtel pozyskiwał miesięcznie 250-300 tys. klientów brutto.

  • 0

    12. ~~AMZ  2006-09-08 09:53:51  host: porsche04.eranet.pl

    KimdzonG, Mi tez tak cos sie wydaje, ze Era podaje uczciwa liczbe, wogole nie przejmujac sie i nie zwracajac uwagi na to co podaja konkurenci, tylko cierpliwie czeka na to co sie jeszcze moze wydarzyc... A jak wiadomo, "klamstwo ma krotkie nogi" -a wtedy proponuje dopier..lic Orangutanom (i przy okazji TP) najwyzsza stawke kary za falszywe podawanie informacji (bylbym zdolny atakowac tu jako pierwszy! "bosmy" sa potencjalnymi, publicznymi i oficjalnymi klientami tej firmy i nie "damy" sobie wciskac flekow) PS.twierdze to na podstawie, gdyz jawnie to widac i slychac ilu znajomych, obcych i innych przypadkowych ludzi, jaka kto ma siec. A obracam sie w szerokim gronie tymbardziej ilosci obcych osob. Ale te wyniki mozna sobie nawet zebrac, chocby z niejednego forum, gdzie ok.70% userow jest przeciwko Orange i to na kazdym kroku. 30% ludzi jest "za" w stosunku do obydwu pozostalych sieci, Ery i Plusa. To jaki to LIDER? ludzie!!! Era QL! A Plusa mam poprostu w dupie...

  • 0

    13. ~AMZ  2006-09-08 10:09:23  host: porsche04.eranet.pl

    ...za przeproszeniem, oczywiscie...

  • 0

    14. ~wlo  2006-09-09 12:52:20  host: aoj182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kto tu jest przeciwko Orange czy Erze? Jakiś nadwrażliwy chyba jesteś. Twoje obserwacje są tylko Twoimi obserwacjami. Ja akurat wczoraj dokładnie liczyłemn statystyki moich połączeń - na 500 minut w ostatnim miesiącu miałem tylko 6,2% czsu połączeń do Ery i 3,3% do Orange. Reszta do Plusa i na Stacjonarne. I tak co miesiąc, przy czym rozkład udziału Plus/stacjonarne się tylko zmienia znacząco w zależności od okresu - w styczniu i w lipcu więcej mam do stacjonarnych właśnie. I nie jest tak, że unika połączeń do tych sieci. Po prostu tak mało ludzi/firm posiada telefony w tych sieciach - przynajmniej w moim regionie, bo to właśnie od regionu zależy w dużej mierze. Ja to wiążę z faktem, e Era łaskawa była dopiero dwa lata po rozpoczęciu działalności zbudować stację w moim mieście i w okolicznych większych miastach, podczas gdy Plus miał już w pierwszym roku. Podobnie z punktem sprzedaży - żeby kupić aktywację Ery trzeba było jechać do salonu firmowego kilkadziesiąt kilometrów... A nawet jeśli już trzy lata później był punkt sprzedaży to w... wypożyczalni filmów wideo niemal na zapleczu warzywniaka i pijalni piwa ;-) Tak więc Era nie miała większych szans z Plusem w tamtym okresie, no i z tego względu tradycyjnie nawet, Plus ma u nas znaczącą przewagę. Dowodzi tego chociażby ilość punktów sprzedaży. Era starciła niedano jeden na rzecz Orange, teraz widzę drugi świeci pustkami - znacz nie że jest i nie ma klientów - pomieszczenie gdzie był jest opróżnione ;-) Wygląda na to, że został im jeden punkt sprzedaży tylko w 40-tysięcznym mieście. A i ten ulokowany po sąsiedzku z Orange i Plusem (sklepem firmowym Plusa na dodatek).

  • 0

    15. ~wlo  2006-09-09 12:56:24  host: aoj182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fakt, że jest likwidowany punkt sprzedaży Ery w centrum miasta, w ścisłym centrum dodam, i diler przechodzi do Orange, na pewno musi mieś jakieś konkretne podłoże. Ja wiąże to z niskimi przychodami, które zależą od ilości aktywacji. A jak wiemy Era ewidentnie TRACI klientów abonamentowych w ostatnim czasie.

  • 0

    16. ~wlo  2006-09-09 13:07:16  host: aoj182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeszcze jedno dodam... Na tym jak bardzo zależy dilerom na reprezentowani tej świetnej marki jaką jest Era (i jednocześnie Erze jak zależy na tym by najlepsi ją reprezentowali) jeednoznacznie pokazuje oszczędzanie na wszystkim - nawet na właśnie reprezentacji już nie Ery a własnej firmy. W moim mieście dwa punkty, dwie firmy (z których odnoszę wrażenie, że właśnie jedna zrezygnowała - chyba, że jakiś remot generalny pomieszczenia robią, na co nie wygląda bo ic nie ma w pomieszczeniu gdzie działali) adresy e-mailowe mają na darmowych serwerach - o2.pl czy onet.pl. No to już śmieszne jest po prostu. Bo jeśli już to chociaż na potrzeby reprezentacji w eranecie by założyli konta ;-)