Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel liderem w kartach SIM po 4Q2008?

Polkomtel liderem w kartach SIM po 4Q2008?

WitekT 27 Stycznia 2009 11:06

0 0

W końcu grudnia w polskich sieciach komórkowych było aktywnych 44 mln 32 tys. kart SIM. Z szacunków Gazety Prawnej wynika, że liderem mógł zostać Polkomtel, który zdetronizował tym samym Centertela.

Z czterech operatorów komórkowych na razie jedynie P4, ujawnił, że na koniec 2008 roku miał 2 mln 8 tys. aktywnych kart SIM w swojej sieci. Polkomtel pod koniec pierwszej dekady grudnia firma informował, że obsługuje około 14,4 mln SIM.




Według szacunków Gazety Prawnej, na koniec roku Polkomtel obsługiwał około 14,48 mln SIM, Centertel około 14,3 mln SIM, a liczba SIM PTC nie zmieniła się w stosunku do końca września 2008 roku i wyniosła około 13 mln.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    53.  2009-01-28 03:46:57

    Trochę poprawiłem im statystyki. Kupiłem kilka starterów simplusa na allegro za pół ceny. Żadnego nie ładowałem kartą, bo nie warto było. Mam parę blaszek simplusa do wyrzucenia na złom.

  • 0

    54.  2009-01-28 14:00:05

    @52: czyli Plus. Bo on od już dłuższego czasu posiada największą liczbę klientów abonamentowych. Na drugim miejscu jest Era a najmniej klientów abonamentowych ma Orange.

  • 0

    55. ~  2009-01-28 14:57:19  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    48: święte słowa, masz 100% racji :-)

  • 0

    56. ~  2009-01-28 15:36:22  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    51: Kurcze, czuję się jakbym czytał swoje słowa - głównie w kontekście tego P4, a zwłaszcza "urazu" do jednego z opów. Tak trzymaj, ja robie to samo. I cieszę się, że nie wszyscy jadą po Plusie ile tylko się da. Pozdrawiam!

  • 0

    57. ~  2009-01-28 18:07:15  host: 77-254-198-35.adsl.inetia.pl

    Podejrzewam, że Play może mieć 40mln aktywnych kart. Ja mam 2, a gdzieś w Polsce pewnie jest ktoś kto nie ma w ogóle. Czyli statystycznie średnia na 1 użytkownika to 1 karta. Ten Wynik trzeba pomnożyć przez liczbę użytkowników i proszę. Matematyka nie kłamie.

  • 0

    58.  2009-01-28 18:37:57

    @57: Miałeś kiedyś w ogóle cokolwiek wspólnego ze statystyką matematyczną? :-D

  • 0

    59. ~  2009-01-28 21:24:56  host: f143-061.opera-mini.net

    Do 57 ??:- 1x1=1 (debil)

  • 0

    60. ~Kamil  2009-01-28 22:15:58  host: aayv229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @57, z tym playem niestety tak różowo statystyka się raczej nie obejdzie, bo przecież trzeba jeszcze wziąć pod uwagę gęstość prawdopodobieństwa, że dana populacja ma 2 karty albo jedną. i dopiero może Ci jakiś wynik wyjść :) a co polkomtela, to w sumie od dłuższego czasu się z orange ścigał o palmę pierwszeństwa. mnie akurat cieszy to, że wyszedł na prowadzenie, bo sam z darmowego numeru korzystam :)

  • 0

    61.  2009-01-29 01:14:07

    Terminowe pakiety w simplusie bez możliwości przedłużania niewykorzystanych minut czy smsów z pakietów to porażka na maxa.Zmieniające się non stop promocje,likwidacja przelewu sms,rozdzielenie pakietów do Plusa i na stacjonarne,potężne opóźnienia w rozliczaniu pakietów sms i neta-to przyciąga ludzi do sieci?Wątpię.Kto normalnie myśli nie wchodzi w taki szajs.

  • 0

    62. ~  2009-01-29 01:22:01  host: 77-254-133-166.adsl.inetia.pl

    @59 Chyba sam jesteś debilem skoro wszystko bierzesz poważnie i nie masz dystansu do świata. Lepiej z domu nie wychodź. @58 Miałem i nadal mam, studiuję zarządzanie. Natomiast nie studiowałem psychologii i nie sądziłem, że ktoś może moje wyliczenia wziąść na poważnie:-)

  • 0

    63. ~MITE  2009-01-29 15:23:13  host: 194.181.135.198

    WCALE MNIE TO NIE DZIWI PLUS IDZIE NA PLUS;)A SZCZEGÓLNIE ZA 3ZŁ MIESIAC PISANIA W 36.6

  • 0

    64. ~ziomek13  2009-01-29 15:34:22  host: bug33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 63 MITE : dzieci i ryby głosu nie mają

  • 0

    65. ~Aurora  2009-01-30 11:23:15  host: 83.238.139.138

    Generalnie Plus nie ma szałowego abonamentu dla rynku mass, biznes może i ma, ale w taryfach biznes i Orange nie wypada najgorzej, w końcu to delikatny i znaczący segment dla strategii każdej firmy. Plus oferuje abo który w prostej matematyce nie powala na kolana zwyczajnego użytkownika prepaida zachęcając go do przejścia na postpaida. Ma za to najbardziej zaawansowaną w Polsce sieć UMTS/HSDPA i masę prepaidów (których ostatnio chyba przestaje szanować). Orange z kolei jeśli chodzi o stawki i pakiety nie wypada tak od razu najgorzej, ale chroń Panie Boże kupić telefon w sieci. Ceny zaporowe a takie "promocje" jak wstrzymanie rabatów na telefon w grudniu czy ofert tylko SIM w styczniu świadczą jedynie o tym ze zespół marketingowców zasługuje na awans na sprzątaczkę. Muszą się nauczyć iść w ślady brytyjskiego bliźniaka bo pokrętne manipulowanie promocjami i regulaminami w Polsce chyba przestaje zdawać egzamin. Ofertowo i cenowo najrozsądniej walczy chyba PTC - siłą rzeczy, bo Orange z Orange ma jedynie wspólną markę i właściciela, a Era z T-Mobile zamiast marki ma kilka innych interesujących układów (np zbiorcze ogólnoeuropejskie zamówienia na aparaty obniżające dzięki temu koszt odsprzedaży w sieci)

  • 0

    66. ~kwistas  2009-02-01 15:36:27  host: w3cache.wignet.pl

    Orange od dawna ignoruje swoich abonentów, żadnych dużych obniżek tylko pakiety w sieci, cóż pewnie dopiero się obudzą gdy będzie za późno i wszyscy zrażą się do marki Orange. Marka Orange z dnia na dzień kojarzy się wszystkim z nieprzyjemną obsługą i dojeniem ludzi z kasy, po ostatnich przemyśleniach muszę się zgodzić. Całkowity brak kontaktu z ludźmi od marketingu, na dodatek jakiś "rzecznik" co pytania o obniżki na swoim blogu od razu je usuwa. Gratuluje sieci PLUS tej pozycji choć jestem pewien że statystyki są jak zwykle naciągane (rozdawanie starterów 36i6), ale może pokażą pomarańczy że ich wizja "prestiżu" nie sprawdza się w realiach, ludzie zaczynają myśleć i przede wszystkim liczyć. Pozdrawiam.

  • 0

    67. ~  2009-02-01 21:32:34  host: 093105201245.ski.vectranet.pl

    http://www.uwalniamykomorki.pl/

  • 0

    68. ~lonely  2009-02-01 21:37:17  host: hosted-by.it-ss.be

    te statystyki nie są dla mnie takie wiarygodne. przecież nie wiadomo jak szybko deaktywują karty sim które nie są już używane i stąd taki duży wynik.

  • 0

    69. ~łebi  2009-02-02 21:48:20  host: user-89-108-209-239.mobile.playmobile.pl

    ja mam w orange i play i definitywnie lepiej wychodzę na playu - wreszcie nie liczę się z chorymi kosztami, rozmawiam ile chcę, nie licząc się aż tak bardzo z wydatkami bo w sumie za 10 min rozmowy płacę 3,90 a nie 8 zł jak w orange... a wolę mieć dodatkowo darmowe minuty niż wykupować abonament... jeszcze poczekam trochę ale nie wiem czy definitywnie moja rodzina nie zakończy "współpracy" z orange zwlaszcza ze już 8 lat jestesmy w tej sieci - wcześniej idei a traktowani jesteśmy fatalnie i jak dopiero co nowi klienci....

  • 0

    70. ~Koleż  2009-02-06 19:40:44  host: abbn247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja siedzę sobie w simplusie i mi tam bardzo dobrze. jak komuś dobrze w innej sieci, to dobrze, jak nie to niech spróbuje plusa. ja się przekonałem. darmowe numery naprawdę dużo pomagają.

  • 0

    71. ~  2009-02-09 13:55:52  host: nat-tar.aster.pl

    Masz racje , Simplus jest w sumie najlepszym prepaidem na rynku.Tylko jest jeszcze taka kwestia ile takich kart sim w Simplusie posiadasz...

  • 0