Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: liderami LTE są Plus z Cyfrowym Polsatem

Polkomtel: liderami LTE są Plus z Cyfrowym Polsatem

WitekT 13 Lutego 2013 17:20

1 9

Liderami technologii LTE są Plus i Cyfrowy Polsat i wierzymy, że pozostanie to trwale w świadomości naszych obecnych i potencjalnych nowych klientów - napisał Polkomtel w przesłanym komunikacie prasowym.

Trzeba pamiętać, że aby skutecznie konkurować, nie wystarczy mieć samą częstotliwość, liczy się także wielkość pasma jaką się posiada. Polkomtel i Cyfrowy Polsat oferują obecnie LTE korzystając z pasma o szerokości około 20 MHz, co pozwala na świadczenie wysokiej jakości usług - napisano w komunikacie.




Polkomtel podkreśla, że po dzisiejszej decyzji UKE, PTC posiada niemal 27% pasma, a wspólnie z Centertelem (w ramach spółki NetWorks!) prawie 40%. Polkomtel dokładnie przeanalizuje uzasadnienie do decyzji, jakie przedstawiło UKE.

Zobacz: Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | cyfrowy polsat | lte | plus | polkomtel | uke

w sumie: 52
  • -1

    36. ~  2013-02-13 21:49:16  host: v49-02.opera-mini.net

    dodatkowo to jest szczatkowy zasieg 2G Play ale telefon usilnie trzyma sie zasiegu Play zamiast sie przelaczyc. Nawet polaczenia nie mozna odebrac, bo zaraz rozlacza. Padaka z tego Play poza miastem ze szok. Zmieniam na Plusa w kwietniu. Wezme wszystko z Plusa i CP, to beda znizki. Play jest mocno przereklamowany. Naprawde nie ma sie czym zachwycac, bo to poza miastem tylko udreka jest

  • 1

    37. ~pabloki  2013-02-13 22:19:37  host: apn-46-76-210-165.dynamic.gprs.plus.pl

    Może i plus jest liderem ale papierowym. Uruchomili 4 stycznia u mnie u900 a dziś wyłączyli i nie będzie .Głupole na półtora m-ca montowali nadajnik.

  • 0

    38.  2013-02-13 22:21:44

    @33 tutaj są radiolinie w plikach kmz do otwarcia Google Earth http://www.btsmap.one.pl/uke/ . Play ma różnie ale widzę że 40 Mbps chyba najczęściej.

  • 0

    39.  2013-02-13 22:52:01

    @37. Nic nie wyłączyli na stałe, za kilka dni/tygodniu znowu ruszy.

  • 0

    40. ~kokoszka  2013-02-14 01:16:37  host: ip-188-127-30-193.ennet.pl

    dlaczego piszecie o czymś "na sektor" ? nie ma czegoś takiego że stacja bazowa ( BTS lub NodeB) ma szybsze łącze dla sektora 1, średnie dla 2 i lipa dla 3 - jeżeli przyjmujemy że stacja ma 3 sektory, jak jest stacja do okólna to jaka będzie prędkość na sektor ?

  • 0

    41. ~dziecko_Play  2013-02-14 01:52:44  host: user-164-127-125-65.play-internet.pl

    Spadaj Zębacz. Nie za mną te numery. Wolę Play Online, bo mam więcej, taniej i kto wie czy aż tak wolniej /Youtube'a mi nie rwie/. Daj rozsądne limity i ceny oraz BEZPŁATNY I NIEOGRANICZONY NOCNY TRANSFER /taki mam w Play/, to się zastanowię czy przestać być dzieckiem Play.

  • 0

    42. ~  2013-02-14 04:43:33  host: apn-37-249-143-121.dynamic.gprs.plus.pl

    @41 patrz, a ja mam wyższy limit w Plusie (15 + 50 GB) za 44,90 zł, nigdy nie jest wolniej niż 16 Mbps, mam internet ogólnopolski a nie ogólnomiejski i wysoką jakość usług. Przestań juz chwalić to scierwo, bo tu robisz to anonimowo z przyzwyczajenia, wiec rzecznik nie da Ci na blogu tabletu czy smartfona, jak reszcie "wesolej ekipy" lizacej dupe na fb i blogplay.

  • 0

    43. ~  2013-02-14 04:54:14  host: v40-09.opera-mini.net

    jak juz sie chwalimy to ja w Plusie mam 18GB za 29zl i smigam na lte.

  • 1

    44.  2013-02-14 07:31:27

    Ten cały mobilny internet to jedne wielkie dno . Przykład w wczoraj. wpisuje stronę otwiera wczytała się w ułamku sekundy. Teraz wybieram coś na stronie i co stoi, chyba w dwie minuty jarzyło. I tak na zmianę. Pobieram plik i prędkość około 600kb/s . Skończyłem pobieranie. Wybieram zakładkę i znów stoi. Mam orange

  • 0

    46. ~  2013-02-14 07:37:25  host: 77-254-246-56.adsl.inetia.pl

    @45, szczególnie poza miastami, gdzie nie ma zasięgu.

  • 0

    47.  2013-02-14 10:13:04

    46@ Poza miastami to najlepsze jest CDMA, korzystanie z EGDE mija się z celem chyba że wyłącznie do krótkich połączeń w konkretnym celu.

  • 0

    48.  2013-02-14 10:42:05

    @40 ja to rozumiem tak że masz sektor z anteną kierunkową na 120 stopni. Trzy sektory i jest 360 stopni. Stacja bazowa pewnie może mieć radiolinie i światłowód lub jedno albo drugie. W mieście stacja ma zapewne światełko i przez radiolinie udostępnia to stacjom na "wsi" lub po prostu innym które nie mają kabla. Przykładowo u mnie w mieście jak dobrze widzę stacja Aero2 z LTE ma 3 radiolinie: 2x360 Mbps i 1x180 Mbps. Nie wiem jakie tam są kable. Może gdzieś też jest podane ?

  • 0

    49.  2013-02-14 10:44:25

    Za wikipedią ".....W Polsce najczęściej stacje bazowe posiadają trzy sektory (komórki) każdy sektor obsługuje osobną antene lub zestaw dwóch anten, w większości instalacji stosuje się anteny kierunkowe pokrywające sygnałem 120° powierzchni (odpowiednio umieszczony zestaw trzech anten daje pokrycie całego terenu wokół stacji bazowej). Popularne w systemach pierwszej generacji anteny dookólne (ang. omnidirectional antenna) w systemach drugiej i trzeciej generacji wykorzystywane są wyłącznie w mikro i pikokomórkach. W najnowocześniejszych instalacjach coraz częściej stosuje się anteny które automatycznie zmieniają kierunek maksymalnego promieniowania. Moc nadajnika jest uzależniona od wielkości obsługiwanej przez nią komórki." http://pl.wikipedia.org/wiki/Stacja_bazowa

  • 0

    50. ~  2013-02-14 18:02:53  host: ip-93-154-161-21.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Jakimi znowu liderami? Oni nie potrafią zrobić nawet HSPA+! Urządzenie, z którego korzystam, teoretycznie powinno dawać do 7 mbit/s a osiąga na nędznym roamingu Plusa maksymalnie 2 mbit/s, najczęściej 1-1,5 mbit/s i to przy użyciu zewnętrznej anteny. I to mają być ci liderzy? Telefon LG w sieci Play osiąga lepsze prędkości Internetu niż ci "liderzy".

  • 0

    51. ~  2013-02-17 19:30:16  host: v50-07.opera-mini.net

    jak dziala modem huawei e3267 prosze o odpowiedz.

  • 0

    52. ~elefantino  2013-02-17 22:47:41  host: 031011149185.bielskobiala.vectranet.pl

    Jak jestem mobilny, to korzystam z ZTE MF821 i ten modem mogę polecić. LTE działa na nim bez zarzutu, nic się nie zwiesza, prędkość dobrą da się osiągnąć. Huawei miałem kiedyś i ZTE jest moim zdaniem lepszy.

  • 0

    53. ~Józef  2013-02-24 09:35:42  host: 178-36-207-2.adsl.inetia.pl

    Ponad rok temu CP wystartował z LTE, potem dołączył się Plus. W tak krótkim czasie LTE znacznie się rozwinęło. I pod względem zasięgu /50% powierzchni kraju/ i prędkości /do 150 Mb/s/. A zmian to jeszcze nie koniec. Pragnę zauważyć jak w związku z uruchomieniem tej technologii mobilnej ruszył rynek urządzeń mobilnych. Tytuł lidera jak najbardziej uzasadniony.

  • 0

    54. ~  2013-02-24 19:05:22  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @53. Nie przesadzaj. Nie jesteśmy jedyni na świecie z LTE 1800. Producenci i tak musieli zacząć sprzedawać sprzęt przystosowany do pracy w tym pasmie. Poza tym sieć LTE 1800 nie obejmuje w Polsce 50% powierzchni a 50% ludności, czyli około 20-25% pow. kraju co jest diametralną różnicą.

  • 0

    55. ~michaś  2013-02-25 12:12:06  host: fbd123.internetdsl.tpnet.pl

    Z wprowadzeniem LTE na rynek polski wyszedł jako pierwszy Cyfrowy Polsat, z uwagi na doświadczenie w temacie wyprzedza resztę i przypuszczam, że tego nie zaprzepaści. Ale dajmy szansę innym, niech próbują.

  • 0

    56. ~  2013-02-25 19:34:07  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @55. Weszli pierwsi, gdyż nie mieli innego wyjścia. Spółki Mobyland i CenterNet, czyli towarzystwo Soloż-Karkosik już nie mogły dłużej zwlekać z wykorzystaniem wygranych w 2007 roku koncesji na częstotliwości z pasma 1800MHz. I tak nieźle przeciągnęli termin startu sieci po 18 miesiącach od wygranej, dzierżawiąc od PTC kilka stacji i "uruchamiając" "swoją" sieć DCS w 2009 roku. Mieli i tak dużo szczęścia, że UKE nie straciło cierpliwości i nie rozpisało przetargu od nowa.

Dodaj swoją opinię