Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel kupi 5 tys. radiolinii

Polkomtel kupi 5 tys. radiolinii

WitekT 2 Lipca 2010 16:39

1 0
Nera Networks, norweski producent radiolinii, dostarczy Polkomtelowi w ciągu 5 lat 5 tys. urządzeń do rozbudowy backhoul’a (czyli łączy do stacji bazowych).

Umowa ma wartość 15 mln euro. Linie radiowe mają być instalowane w całej Polsce w związku z rozbudową łączy potrzebnych przy rozbudowie sieci radiowych do technologii HSPA+ i LTE.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2010-07-02 17:23:51

    Przynajmiej inwestują w rozwój sieci. Tylko iplus jest aktualnie najlepszą propozycją cena/jakość na rynku. Niestety w plusie aktualnie tylko iplus jest godny uwagi.

  • 0

    2. ~  2010-07-02 17:34:46  host: 77-255-160-219.adsl.inetia.pl

    Trzeba im przyznać, że jakość połączeń w Plusie jest bardzo dobra, internet jak używałem to też nie narzekałem. Działał dobrze (w Orange to była tragedia). Teraz inwestycja w szybsze łącza. Idą w dobrym kierunku. To się im chwali.

  • -2

    3.  2010-07-02 18:17:32

    Tylko miasta na tym skorzystają odległe tereny pozostaną w zapomnienie.

  • 2

    4.  2010-07-02 18:26:09

    3@ 1. Zasięg jest rozbudowywany od większych miast do miejszych miejscowości z zrozumiałych względów. 2 Napewno Play postępuje inaczej HSPA+ uraczy nas ta sieć w Pcimiu Dolnym i innych wsiach. Więc nie rozumiem twojego podejścia. Najlepiej niech Plus zacznie bubować LTE na wsiach gdzie bedzie po 1 użytkowniku wtedy będziesz zadowolny. Krytyka bez argumentacji i zastanowienia, dla samego narzekania mnie nie ujmuje polotem :P

  • -1

    5.  2010-07-02 18:43:00

    @4.Nie ujmuje Cię? Zrozumiałe mieszkasz w terenie dobrze zurbanizowanym pod względem infrastruktury i o taki twój argument. Ja mam gorzej brak zasięgu WiFi, GSM tylko 2G, brak lini TP to się nie dziw że narzekam. A i jeszcze jedno jeśli masz odpowiedzieć na mą opinie tekstem: mogłeś zamieszkać gdzieś indziej lub się przenieść z tej dziury. To cię tu przyhamuje, nigdy w życiu! Czekam na lepsze rozwiązania dostępu do sieci...

  • 2

    7.  2010-07-02 18:58:28

    No dobrze z narzekaniem to na portal żal.pl czy jakiś inny dla nastolatków. Ale zrozum że tak działają duże firmy nie zadawalają 1 użytkownika no chyba że stać Cię na postawienie na własny koszt masztu w miejscowości który się nigdy nie zwróci. Ja mam GPRS w mojej miejscowości :) ale z iplusem to przedewszystkim podróżuje. Co do mojej odpowiedzi na twoją opinie to się chłopie/chłopcze pohamuj i najpierw daj mi się wypowiedzieć a nie wkładasz swoje proste wyjśnienie w moje usta. Rozumiem Cię i Ci współczyje ale co da narzekanie i mówienie że sieć jest Be bo nie postawiła masztu w twojej miejscowości bo się to jej nie opłaca.

  • 1

    8. ~qqq  2010-07-02 19:17:36  host: 77-253-199-232.adsl.inetia.pl

    PLAY, po raz kolejny miśku nie wiesz co piszesz... To chyba jasne, że nowe technologie zostają instalowane tam, gdzie jest najwięcej potencjalnych użytkowników. Jak sądzisz kochany, co się stanie ze starymi urządzeniami?Najcześciej, po skoku technologicznym są one montowane tam, gdzie wcześniej się to nie opłacało, na zasadzie- skoro już coś kupiliśmy - korzystajmy z tego aż się zepsuje ;-).

  • 1

    9. ~ala  2010-07-02 19:24:21  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    zawsze myślałam że nowe idzie w aglomeracje i siłom rzeczy to "stare" co dziś się sprawdza w mieście ląduje na wsiach? nikt przy zdrowych zmysłach nie montuj HSDPA+ w wiejskiej górce za lasem gdzie tylko rozmowy... tylko np. w 150tys. mieście gdzie będzie to opłacalne! Owszem EDGE obecnie powinno być standardem na BTS tylko dla zasięgu...

  • 0

    10. ~  2010-07-02 19:42:37  host: t24-02.opera-mini.net

    duzo wiecej 3g powinni odpalac by iplus był bezdyskusyjnie najlepszy.czekam na umts900 i cdma-100masztow na białych plamach jest.mirekb

  • 1

    11.  2010-07-02 20:28:58

    Jest pewna prawidłowość, technologie wdraża się generalnie tam gdzie są potencjalni użytkownicy. To trochę kłóci się z powszechnie głoszoną przez operatorów, szeroko pojętą mobilnością. Ta mobilność to tak naprawdę jest tam gdzie są ewentualnie mobilni klienci. W przypadku Plusa było to bardzo widoczne od samego początku. W początkach GSM, około roku 1998 postawiono na miasta, główne trasy, miejscowości wypoczynkowe, miejsca kultu religijnego, miejsca o zwiększonym ruchu turystycznym. Wtedy to zdało egzamin, pewnie zda i teraz...

  • 0

    12.  2010-07-02 20:46:44

    tymis (11) - OK, z tym że Polkomtel stał się też synonimem operatora "wiejskiego". On najwcześniej zadbał właśnie o te tereny. Z tym, że zgadzam się iż HSPA+ i LTE, to zupełnie inna bajka. Mnie cieszyć będzie, gdy w większości wiosek "kiedyś" (za parę lat) będzie HSDPA do 7,2 Mbit/s na 900 MHz

  • 0

    13. ~Paweł  2010-07-02 21:36:47  host: systemy50.toya.net.pl

    Przy LTE co najwyżej trzy chopy mogą być po radiu. Później wszystko powinno być już po światełku. Jeśli Polkomtel kupi Exatel, będzie miał szkielet po byku. W końcu jaki problem jest strzelić w kierunku napowietrznej lini wysokiego napięcia :)

  • -1

    14.  2010-07-02 21:42:58

    @7. Nie mam nic do ciebie, chciałbym tylko mieć lepiej trochę z tym zasięgiem, powiedzmy jak Ty w Wa-wie ;).@8.Potencjalnych? A czy miasteczko 12 tysięcy mieszkańców powinno mieć jakieś 3G? Powiedzmy że mieszkam blisko takiego i chciałbym się doczekać tej technologii.Nie tłumacz ja to wiem tylko nie mogę pojąć dlaczego tak jest anie inaczej. @9. A jak jest Centrum wypoczynkowe, kongresy, SPA, to jak myślisz opłacało by się im postawić takie coś?

  • -1

    15. ~dt  2010-07-02 23:00:24  host: wap.plusgsm.pl

    w wielu miasteczkach 12tys (moje 12,5) ma 3G. U mnie pierwszy byl Play potem Plus ktory ma nawet 2 Nody nastepnie Era. Tylko Orange nic nie robi...

  • 1

    16. ~sintesi  2010-07-02 23:46:15  host: 77-253-31-190.adsl.inetia.pl

    U nie (ok. 13 tys.) 1 Era (pbecnie 2 nody), później Play, Orange i Plus na końcu (ale tu spory + dla nich -> 2 Nody, które działają baaardzo przyzwoicie). Era/Orange -> nawet radia internetowego zazwyczaj się nie uruchomi, Play się już nieco przeładował (chociaż najgorzej nie jest), a + robi swoje (bez reklamy) i śmiga na poziomie minimum 1,8-2 Mb/s. A aby nie było używam bardzo często online Play, iPlusa i stacjonarki. Zawsze iPlus chodził mi lepiej niż stacjonarka :(

  • 0

    17. ~volvo  2010-07-03 14:03:18  host: t14-12.opera-mini.net

    To rozbudowa transmisji pod CDMA internet dla wsi

  • 0

    18.  2010-07-03 14:19:20

    Cieszy mnie każda inicjatywa rozbudowy sieci,niezależnie od tego jaki operator jej dokonuje.Mam nadzieję,że wraz ze wzrostem liczby BTS-ów,zmieniać się będzie polityka dostępu do usług na bardziej prokonsumencką.

  • 0

    19.  2010-07-03 18:42:57

    Ciekaw jestem czy te 5 tys. to będzie łącznie radiolinii, czyli po dwie LR na łącze co da 2,5 tys. łączy. A może będzie 5 tys. łączy? Jak 2,5 tys. łączy to "trochę" mało jak na 5 lat...

  • 0

    20.  2010-07-05 13:51:27

    14@ PLAY, ale czego nie rozumiesz? tak, oplaca sie operatorowi postawic maszt w osrodku wypoczynkowym poniewaz prezes firmy jadac na urlop oczekuje zasiegu, jesli go nie ma to spakuje swoje przykladowe 300 sim do innego opa w jeden dzien. Wiec pora sie obudzic, swiatem rzadza pieniadze i ludzie ktorzy je maja.

  • 0

    21. ~  2010-07-06 10:26:30  host: t15-13.opera-mini.net

    Jesli zasięg sieci GSM jest kiepski w miejscowości liczącej ok. 2000 mieszkańców to to interesuje operatorow ? Jak szybko od zgłoszenia im słabego zasięgu postawia maszt i nadajniki ? Na zdrowy rozum to kwestia ok. 2 miesięcy, ale urzędasy wszystko przedłużają do maksymalnego okresu realizacji inwestycji określonej w ustawach rządowych !

Dodaj swoją opinię