Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel komercyjnie wdraża HSPA+

Polkomtel komercyjnie wdraża HSPA+

WitekT 25 Listopada 2009 18:19

0 0
Polkomtel wprowadza do swojej sieci technologię HSPA+, pozwalającą na transmisję do 21 Mb/s w stronę do abonenta. Na razie w największych polskich miastach. Oficjalnie ma poinformować o tym 30. listopada.

Polkomtel testował HSPA+ od kwietnia we Wrocławiu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Przypomnijmy, że wprowadzeniem technologii HSPA+ chwaliła się w połowie września PTC, a miesiąc później o budowie sieci w tej technologii informowało Aero2.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29.  2009-11-25 21:12:37

    Szalony: widzę, że znowu zadajemy sobie to samo pytanie ;-))) http://telepolis.pl/news.php?id=15953&limit=1000

  • 0

    30. ~  2009-11-25 21:17:01  host: 88.220.105.186

    @2: Napiszesz więcej w jakich miastach co jest. @5: Obecnie to nie ma żadnego Aero2 jeszcze i nie wiadomo czy i co z tego w ogóle będzie, także ja bym się nie gorączkował na razie.

  • 0

    31. ~  2009-11-25 21:18:22  host: 88.220.105.186

    To było pytanie, zabrakło mi znaku zapytania :-)

  • 0

    32.  2009-11-25 21:20:17

    Matteo zadajemy ;) bo pytanie wydaje sie proste ale nikt na nie narazie nie odpowiedzial niestety :/ Pewnie osoby obeznane w temacie maja cos wiecej do roboty niz pisanie na telepolis niestety :( ps Witek moze ty podpytaj u operatorow ? :)

  • 0

    33. ~  2009-11-25 21:24:43  host: v03-03.opera-mini.net

    do 30: ale pl10 jest. takze czy na pewno 351 nadajnikow HSPA+ w całym kraju nie ma to tego nie wiem. wiem zas ze maja częstotliwości 900 jak i 850MHx na tych samych nadajnikach. natomiast masz rację. jaka oferte komercyjną na net do polsat cyfrowy tego nie wiem. pewnie dowiemy sie tego na poczatku 2010r.?

  • 0

    34.  2009-11-25 21:38:50

    http://www.speedtest.net/result/633716019.png

  • 0

    35.  2009-11-25 21:39:29

    Play w Poznaniu tak działa.

  • 0

    36.  2009-11-25 21:40:50

    http://www.speedtest.net/result/633719614.png

  • 0

    37. ~lee  2009-11-25 21:41:30  host: 94.254.146.45

    34: haha :D dobre sobie a mnie dzisiaj odpisali odnośnie mojego problemu z transferem... iż przepraszają ale tam gdzie ja korzystam jest duże obciążenie nadajnika i mają nadzieje że wkrótce zmodernizują sieć bla bla bla... nice ;)

  • 0

    38. ~tomala  2009-11-25 21:59:33  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    hspa+ bedzie ale przy btsie:)

  • 0

    39. ~arczi  2009-11-25 22:16:40  host: 101-14.echostar.pl

    bzdura, plus w Poznaniu ma problem z 1MB a co dopiero więcej... buahaha

  • 0

    40.  2009-11-25 22:19:25

    Plus widać dalej się stara żeby więcej klientów nie tracić. Era i owszem testowała i chwaliła jak to w artykule napisane zostało. I gdzieniegdzie naprawdę szybko chodzi ten net.

  • 0

    41.  2009-11-25 22:45:17

    Tak sobie pomyslalem - ze jak to ma byc faktycznie komercyjnie a nie na pokaz jak w Erze to Plus na swojej mapie Iplusa powinien zaznaczyc obszary z hspa+ , no chyba ze nie bedzie sie czym chwalic i hspa+ beda miec po jednym nodeB w miescie to wtedy nie ma co zaznaczac ;)

  • 0

    42. ~  2009-11-25 23:24:15  host: 88.220.105.186

    @34: Tak naprawdę to na ogół Play działa tak: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=17761&postdays=0& ;postorder=asc&start=300

  • 0

    43. ~ab  2009-11-25 23:48:35  host: 195.205.221.66

    za chwile bedzie przestarzale teraz czas już na LTE.

  • 0

    44. ~xxx  2009-11-26 07:08:51  host: v01-16.opera-mini.net

    Bez sensu skoro infrastruktura nie wyrabia w godzinach szczytu. Ping około 50 ms jak nikogo nie ma. Jak godziny szczytu to pod 1000 ms potrafi skoczyć.

  • 0

    45. ~kiko  2009-11-26 09:27:09  host: public-gprs89793.centertel.pl

    Pierwsza komercyjnie wprowadziła Era. Przecież mówili na tej konkurencji w jakich maistach już działa. Plus testował nie wiadomo ile, i wprowadza jako 2 ta technologię

  • 0

    46. ~tomek  2009-11-26 11:02:27  host: aecg108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pablo-1986: jaki masz router?

  • 0

    47. ~Ciechanowiak  2009-11-26 15:19:52  host: dsh142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ani mnie grzeje, ani mrozi ten Plus, ale to dobrze, że wymusza na Erze, Orange i Play takie posunięcia. Na wsiach, górach i lasach wszędzie powinien być internet o szybkości minimum 1Mb/s, ale trzeba czekać..

  • 0

    48. ~darnok  2009-11-26 18:11:06  host: 92.80.9.131

    -> 25, bo NSN sobie nie radzi z wdrozeniem tego - przynajmniej w PL. Moje podejrzenie jest takie ze poki co nie ma stabilnego softu to obslugujacego do RNC i NodeB. Stad PTC mialo problem ze moga zaoferowac HSPA+ tylko na sprzecie Ericssona, a tam gdzie jest Siemens i Nokia sie nie da.

Dodaj swoją opinię