Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel już spółką z o.o.

Polkomtel już spółką z o.o.

WitekT 7 Maja 2012 10:48

0 0
7. maja Polkomtel zmienił swoją formę prawną i przekształcił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Polkomtel sp. z o.o. ma wszystkie prawa i obowiązki Polkomtel S.A., w tym prawa i obowiązki wynikające z zawartych umów, które to umowy będą realizowane na niezmienionych zasadach (art. 553 Kodeksu Spółek Handlowych).

Uchwałę w sprawie przekształcenia ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością podjęto 11. kwietnia.


Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • -2

    21.  2012-05-07 12:19:55

    Przestańcie już tak nudzić z tą roczną ważnością!!! Oferta Plusa na kartę jest bardzo fajna, jeśli się dzwoni w większości po sieci... Prawda, jest trochę zagmatwana, ale jak się ma trochę cierpliwości, żeby przeglądnąć ofertę, albo zna jakiegoś dobrego duszka, co to za nas zrobi, nie widzę lepiej:) Jak ktoś naprawdę używa telefonu, to znowu chyba nie jest aż tak wielkim wydatek 50 zł/3 miechy... Chociaż takie doładowania/ważność konta były jak rozmowa kosztowała 1,70zł, cena poszła prawie sześciokrotnie w dół, a ważność konta ta sama:(((((

  • 0

    22.  2012-05-07 12:27:18

    21 - nawet nie można wrócić do Nowego Simplusa z taryfy Twój Profil. I Ty to nazywasz fajną ofertą? A kasowanie za zmianę profili, to tez fajna sprawa? Nawet Orange nie ma czelności pobierania opłat za zmianę taryf. Chociaż obecnie nie korzystam z ich usług, to jednak zachowują minimum przyzwoitości. O Plusie na kartę, nie mogę tego powiedzieć. Nigdy go nie lubiłem.

  • 1

    23. ~  2012-05-07 12:27:52  host: v05-15.opera-mini.net

    Sam przestań marudzić że inni komentują, po to są komentarze pod artykułem, aby każdy wyraził swoją opinie. Jak Ci się temat znudził to zmień portal.

  • 0

    24. ~  2012-05-07 12:28:39  host: v05-15.opera-mini.net

    23. do 21.

  • -3

    25.  2012-05-07 12:56:21

    19. - JA SŁYSZAŁEM, ŻE ROCZNĄ NIE ZASKOCZĄ RYNKU, WIĘC PLANUJĄ DWULETNIĄ WAŻNOŚĆ KONTA WPROWADZIĆ.

  • 0

    26.  2012-05-07 12:56:33

    Może czekają na wygaśnięcie domeny www.plusnakarte.pl ? Ani jej nie zarejestrowali sami, gdy mieli czas, ani jej jeszcze nie odkupili. A nie zamierzają zlikwidować marki Plus na Kartę, o czym świadczy wypuszczenie na rynek ,,Startera dla obcokrajowca". Pełna amatorka w tym Polkomtelu.

  • 0

    27. ~Kamil  2012-05-07 13:01:09  host: apn-31-0-2-146.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe kiedy zmienią wpisy w RIPE. Póki co nadal na speedteście i innych tego typu stronach prezentuje się "Polkomtel S.A.", które się według mnie ładniej prezentuje :).

  • 0

    28.  2012-05-07 13:05:12

    12. - może dlatego, ze jedyny właściciel polkomtela to jednoosobowa sp. z o.o. - a taka osoba nie może być właścicielem spółki akcyjnej? Myślę, ze wystarczy lektura ustawy - Kodeks spółek handlowych - zostanie wiedza na przyszłość, nie tylko do rozsztzygnięcia przeczyn zmiany formy prawnej spółki polkomtel ;-)

  • 0

    29. ~Arek  2012-05-07 13:12:05  host: 178-37-216-69.adsl.inetia.pl

    wlo: w takiej sytuacji wystarczyło sprzedać jedną akcje komuś z rodziny i nie byłoby problemu

  • 0

    30. ~marnet  2012-05-07 13:57:25  host: iac226.internetdsl.tpnet.pl

    Dialog SA też przekształcił się w Dialog Sp. z o.o. Ciekawe, kiedy przekształci się w Netia SA...

  • 1

    33.  2012-05-07 15:04:27

    OrangeFreenaKartę

  • 2

    34. ~kks  2012-05-07 16:06:53  host: apn-95-40-252-46.dynamic.gprs.plus.pl

    Ograniczona odpowiedzialnosc to w koncu wlasciwie dookreslony profil dzialania plus.

  • 0

    35.  2012-05-07 17:13:10

    29. - no patrz!! że też mają takich cenkich doradców... Swoje cv mogłeś wysłać Solorzowi ;-)

  • 1

    36. ~CentOS  2012-05-07 19:03:32  host: public-gprs274800.centertel.pl

    teraz pewnie Plus będzie miał coś wspólnego z jakąś spółka która jest na cyprze i tak jak apple lub google większość zysków będzie tam transferowana. cała armia doradców nad takimi legalnym transferami czuwa. podatek dochodowy na cyprze to tylko 10 % a Vat tylko 15%. dodatkowo cypr jest w UE i nie jest rajem podatkowym (oficjalnie).

  • 1

    38.  2012-05-07 20:50:06

    37- masz krótką pamięć. Już zapomniałeś totalną padakę z 2006? Bo ja nie. Fakt, Plus całościowo jest najsolidniejszy, ale to nie oznacza, że wolno mu stosować cwaniacką i nieprzyjazną politykę konsumencką. Jeden przypadek faktycznie nie ma znaczenia. Niech Plus się pochwali, ilu ludzi przeniosło, czy wręcz zrezygnowało z prepaida w tej sieci, to możemy później porozmawiać, bo tej chwili próbujesz bezskutecznie zaklinać rzeczywistość, a niestety T-Mobile idzie w niechlubne zielone ślady.

  • 1

    39. ~A co powiecie na to  2012-05-08 00:01:19  host: abcz110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Glowny cel tej zmiany to inne zasady rozliczania w grupie. Dzieki temu bedzie mozna bilansowac straty w innych spolkach i przeniesc dlug ze Spartana na Polkomtel. Jakby Spartan splacal dlug to musialby to robic z dywidendy z Polkomtela, a ta wyplacana jest z zysku po opodatkowaniu. Jak dlug bedzie przeniesiony na Polkomtel to bedzie splacany z zysku operacyjnego. Wiec bedzie mozna splacac wyzsze raty bo nie bedzie sie odprowadzalo podatkow od zysku (zje go splata) i od dywidendy (bo splate bedzie robil Polkomtel). Solorz ma do platy ok. 2,3 mld PLN rocznie. 600mln PLN z tej kwoty bedzie pochodzic z podatku, ktorego nie trzeba bedzie placic. I to dzieki takiej malej zmianie literek. To dlatego Polkomtelowi obnizono rating. Z tego powodu Polkomtel nie ma kasy na inwestycje. Przedluza sie wybor nowych dostawcow i proponuje w umowach zapisy o tym, ze Polkomtel ma prawo wskazania innego platnika za dostawy.

  • 1

    40.  2012-05-08 08:40:52

    37 W plusie działa wszystko jak się należy? Świetny dowcip. Simplus to tylko wierzchołek góry lodowej. Jakość sieci Aero 2 na plusie jest tragiczna. play przy niej to raj.

  • 0

    41. ~ole  2012-05-08 20:34:18  host: 89-77-52-164.dynamic.chello.pl

    @12 - prawdopodobnie chodzi o uwolnienie kapitału zakładowego @30 -do 30 czerwca 2013

  • 0

    43. ~  2012-05-11 21:46:57  host: v09-15.opera-mini.net

    29gr/min do wszystkich oprocz PLAY, 39gr do PLAY, no i koniecznie zmniejszenie cen za pakiety danych z obecnych 0,49 zł/100kB do 1gr/100kB. Poza tym roczna ważność konta, i pakiety internetu po doładowaniu ważne rok czasu. To jest pewien standard i nie zbliżenie się do niego nie będzie rewolucją.

  • 0

    44. ~  2012-05-12 14:26:48  host: host-5db0e8fd.sileman.net.pl

    Ze wszystkich komentarzy , prawie 50-ciu jedyne sensowne i warte uwagi to 9,28, i wreszcie !!! 39, który wyjaśnił sprawę merytorycznie. Za co wyrazy szacunku . Gdyby nie liczna odsłon, która przekłada się na wpływy reklamowe, Witold T. mógł by przekształcić Telepolis w prawdziwie opiniotwórczy, poważny i profesjonalny portal.

Dodaj swoją opinię