Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel już oficjalnie ma umowę na rządowe komórki

Polkomtel już oficjalnie ma umowę na rządowe komórki

WitekT 21 Listopada 2008 15:10

0 0

Polkomtel oficjalnie wygrał przetarg na usługi telefonii komórkowej dla 46 urzędów centralnych, w tym dla Kancelarii Premiera. KPRM szacuje, że na umowie z Polkomtelem zaoszczędzi 24 mln zł. Dziś podpisano stosowną umowę z operatorem.

Przede wszystkim zależało nam na uporządkowaniu w ramach administracji centralnej usług telefonii komórkowej, tak, aby administracja centralna - w tym przypadku 5,5 tysiąca aktywacji telefonów - funkcjonowała jako jeden klient kluczowy - mówi Tomasz Arabski, szef kancelarii.

Umowa z Polkomtelem przewiduje m.in. bezpłatne połączenia komórkowe wewnątrz sieci - czyli rozmowy między urzędnikami będą darmowe.




Arabski tłumaczył, że gdyby utrzymano stare umowy, przewidywane wydatki na telefonię komórkową w okresie najbliższych 4 lat wyniosłyby 33,5 mln zł, podczas gdy w przetargu osiągnięto cenę 9,4 mln zł.

Arabski poinformował też, że najprawdopodobniej do końca roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na usługi telefonii stacjonarnej dla KPRM; spodziewa się zaoszczędzić na nowej umowie pół miliona złotych.

Umowę można było podpisać dopiero po zakończeniu całego procesu i oddaleniu ewentualnych odwołań przegranych. W przetargu startowali: Centertel, Polkomtel, PTC oraz MNI. Szerzej o przetargu i ofertach poszczególnych operatorów pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2008-11-21 15:20:51

    Play powinien startować ;)

  • 0

    2. ~  2008-11-21 15:25:32  host: 212.67.158.55

    play walczył o częstotliwości wywalczył...segment biznesowy w Play jest jeszcze w powijakach...nawet nie wiem ilu oni mają handlowców "terenowych"

  • 0

    3. ~pablo  2008-11-21 15:39:32  host: abap236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja byłem w erze jestem w paly i ejstem szuper szczesliwy,ale ostatnio uruchomiłem sobie stary telefon w erze tak tak i jestes w szkolu jakie to jest shit takie beznadziejstwo ze szkoda gadac kasa sie rozpływa po paru smsach cos kantuje ta era

  • 0

    4. ~Luki  2008-11-21 16:30:24  host: ekc168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Od dawna wiadomo, że w Tak Tak ginie kasa dlatego nie ma bilingu on-line bo by się ludziska zwiedziały

  • 0

    5. ~  2008-11-21 16:34:54  host: 85.11.106.142

    dobrze, że wygrał Plus :D

  • 0

    6. ~  2008-11-21 17:11:31  host: blq141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i po cześci kasa zostanie skarbie panstwa, bo ma udzialy w polkomtelu hehe to bylo do przewidzenia:P

  • 0

    7. ~kwistas  2008-11-21 17:17:31  host: w3cache.wignet.pl

    WOW przecież to było do przewidzenia. PS. PLAY i tak nie ma szans. Dlaczego? Bo nie należy do skarbu państwa.

  • 0

    8.  2008-11-21 17:52:30

    wychodzi srednio ~35 zl miesiecznie z jeden aktywacji... biorac pod uwage ze trzeba do kazdej aktywaci "dac" telefon... to sredni interes dla opa

  • 0

    9. ~  2008-11-21 18:08:45  host: w3cache.wignet.pl

    Z tego co wiem abonamenty takie przekraczają zwykle 150zł i do tego dają jakiś wypasiony telefon w stylu N96.

  • 0

    10. ~Maciej  2008-11-21 18:20:07  host: ije18.internetdsl.tpnet.pl

    do 4 w tak taku jest biling!!Na stronie ery.Wystarczy znac swój era kod(4 ostatnie cyfry kodu puk).Zalogowac się poczekać na smsa z jednorazowym hasłem i otrzymamy wykaz naszych połączeń. pzdr

  • 0

    11. ~Leonek  2008-11-21 20:03:34  host: 87-205-36-225.adsl.inetia.pl

    w przetargu było określone: cena abonamentu max 5 brutto. Orange dał 5 netto. hahahahahaahahaha. nic dziwnego że Plus wygrał. Era miała podpisy złego zarządu, tak to tylko w Erze. A MNI za późno wpłaciło cash. z tego wynika, że nawet nie robiono porównania ofert. żenada Orange, żenada Era, żenada MNI.

  • 0

    12. ~mirekb  2008-11-21 20:51:51  host: apn-77-114-150-231.gprs.plus.pl

    @11 widze ze doszukales sie starego newsa;-)najbardziej rozwalilo mnie no 5pln NETTO orange..swoja drogą dlaczego kasa ma nie zostawac w stalym obiegu:panstwo dla panstwa?konkurencja na rynku jakas jest,takiej ceny nie dal nikt..jednak cos za cicho o vodafone w Polsce.jeszcze troche sie wyjasni.konflikt jest a rozwiaze sie wtedy gdy zarobi na tym ten ktory musi

  • 0

    13. ~  2008-11-21 21:31:05  host: f96-059.opera-mini.net

    5,5tys klientów? nielimitowane darmowe rozmowy wewnątrz sieci korporacyjnej? umowa na 4 lata. ciekawe jakie beda ceny za rozmowy. kiedys podobno era dala pewnej firmie (12tys klientów tej sieci) dali tzn tak tak biznes. czyli rozmowy do wszystkich polskich sieci po 40gr/min brutto, do ery/heyah stacjonarne 20gr/min a połączenia wewnątrz tej sieci korporacyjnej za darmo. mysle ze to moze byc przyszłość dla duzych firm ktore zatrudniają lub zrzeszają po kilka tysięcy osob (a moze by tak wynegocjować warunki np w spółdzielni mieszkaniowej dla swoich mieszkańców? zamiast tworzyć tyle wirtualnych operatorów kilka tysięcy ludzi sie złorzy. zrobia grupę ludzi - negocjatorów. i zamiast placic tyle wynegocjuje sie ze rozmowy wewnątrz sieci gratis. tanie rozmowy do innych. tania transmisja danych. kupuje sie wykła karte zdrapke danego operatora. co to daje obu stronom? klientowi oszczędności spore. operatorowi stale dochody bez ponoszenia kosztów na reklamy itp. nie musi takze tworzyć nowych kart zdrapek tylko korzystać na tym co operator posiada. jedynie co sie zmienia to cennik dla masowego odbiorcy. zamiast tworzyć setki nowych wirtualnych operatorów to ludzie ŁĄCZCIE SIE I WSPOLNIE NEGOCJUJCIE NAPRAWDE DOBRE WARUNKI. jak widac nieraz naprawde warto

  • 0

    14. ~Leonek  2008-11-21 22:08:44  host: 87-205-36-225.adsl.inetia.pl

    mirekb: dzisiejsze newsy mówią że już nie cicho :)

  • 0

    15. ~  2008-11-22 07:56:07  host: dnq139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W zajawce newsa jest KRPM zamiast KPRM. W dalszej części już jest dobrze.

  • 0

    16.  2008-11-22 12:41:24

    15: fixed, dzięki! :-)

Dodaj swoją opinię