Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: jeszcze w tym roku operatorzy wirtualni

Polkomtel: jeszcze w tym roku operatorzy wirtualni

sirmark 16 Marca 2006 21:43

0 0

Polkomtel prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkoma podmiotami, które chcą wejść na rynek jako wirtualni operatorzy komórkowi (MVNO). Jeszcze w tym roku operator spodziewa się, że podpisze umowy w tej sprawie - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej prezes spółki Jarosław Bauc.

"Przygotowujemy się do przyjęcia kilku operatorów wirtualnych. Spodziewam się, że umowy w tej sprawie podpiszemy w ciągu kilku miesięcy" - powiedział.

Dodał, że Polkomtel jest otwarty na współpracę z każdym podmiotem, który będzie chciał zostać MVN i spełni określone wymagania.

Według Bauca, Polkomtel prowadzi "wstępne" rozmowy z dwoma podmiotami, które chcą świadczyć usługi komórkowe w oparciu o sieć spółki na zasadzie roamingu krajowego. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy prowadzone są rozmowy z P4.

Prezes podkreślił, że spółka rozpocznie współpracę z MVNO niezależnie od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), który kończy pracę nad decyzją umożliwiającą dostęp do sieci działających już operatorów komórkowych.

"Niezależnie od stanowiska regulatora, w naszym interesie jest nawiązanie współpracy z wirtualnymi operatorami komórkowymi" - powiedział Bauc.
Od początku roku wszyscy operatorzy komórkowi poinformowali, że prowadzą rozmowy z podmiotami, które chcą zostać MVNO.

Prezes powiedział, że Polkomtel nie zgadza się z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w lutym stwierdził, że trójka działających operatorów ma kolektywną pozycję dominującą na rynku telekomunikacyjnym. Spółka odwołała się od tej decyzji.

Poinformował również, iż Polkomtel w tym roku zamierza zwiększyć inwestycję w rozbudowę sieci komórkowej UMTS. Obecnie Polkomtel uruchomił usługi UMTS w 11 miastach, a w tym roku mają do tego dojść 3 nowe aglomeracje. "W 2008 roku chcemy mieć w zasięgu sieci UMTS 50 proc. populacji Polski" - zadeklarował Bauc.

Prezes powiedział również, że spółka ze względu na działania regulatora przygotowuje zmiany w strategii, która została przyjęta w listopadzie ub.r.

Według Bauca, przychody Polkomtela w 2006 roku będą rosły szybciej niż prognozowane dla całego rynku (8 proc. - PAP), jednakże spadnie dynamika zysku netto.

Dodał, że zarząd operatora - podobnie jak w latach ubiegłych - będzie rekomendował przeznaczenie 50 proc. zysku z ub.r. na dywidendę. "Z punktu widzenia spółki dobrze byłoby zachować dotychczasową politykę dywidendową" - powiedział.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2006-03-17 01:40:43

  A czy wiadomo jakie są te Warunki Pana Bauca dla MVNO?

 • 0

  2.  2006-03-17 01:48:27

  Gość - wiadomo! Musi być to podmiot kontrolowany bądź chociaż towarzysko powiązany z PiS... Podobnie jak sam Bauc... :-/

 • 0

  3. ~marian  2006-03-17 08:31:20  host: 213-238-86-200.adsl.inetia.pl

  Wlasnie Bauc wygral a przegral pupilek z warszawskiego magistratu. Do konca nie wiadomo dlaczego Bauc mial takie poparcie podczas glosowania. Niektore slady prowadza do Marcinkiewicza ;)

 • 0

  4.  2006-03-17 11:39:14

  IMHO te 3 aglomeracje z UMTS to Olsztyn, Białystok i ..... ?

 • 0

  5.  2006-03-17 11:49:27

  Zapewne oprócz tych 3 aglomeracji UMTS pojawi się w miejscowościach "atrakcyjnych turystycznie". W ubiegłym roku Plus złożył wnioski o rozbudowę stacji (o 3G) w Międzyzdrojach, Jastrzębiej Górze, Mikołajkach.

 • 0

  6. ~wlo  2006-03-17 12:10:33  host: arv105.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z tym UMTS musi być prawda, bo już od bodaj listopada zeszłego roku w moim, małym jak by nie patrzeć mieście, prowadzone jest postępowanie "lokalizacyjne" na stację obejmującą m.in. UMTS!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet