Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel jednostronnie obniża MTR-y w umowie z P4

Polkomtel jednostronnie obniża MTR-y w umowie z P4

WitekT 17 Stycznia 2013 19:18

9 0

17. Polkomtel dostarczył P4 podpisany przez siebie aneks do umowt bilateralnej, w której jednostronnie obniżył swoją stawkę MTR w relacji z P4 do stawki z decyzji Prezesa UKE.

W doręczonym P4 dokumencie jako datę, od której obowiązują nowe stawki w rozliczeniach między Polkomtel a P4, podany jest dzień 1 stycznia 2013 roku. Zgodnie z decyzją regulacyjną Prezesa UKE, stawka ta wynosi 8,26 groszy za minutę.

Podpisany przez Polkomtel aneks wprowadza obniżkę stawki MTR Polkomtel w relacji z P4 bez jednoczesnej zmiany stawki MTR P4. W ten sposób Polkomtel w sposób bezwarunkowy wykonał decyzję Prezesa UKE. Polkomtel zdecydował się na jednostronną zmianę swojej stawki MTR względem Play, ponieważ P4 dotychczas nie podpisał aneksu, który obniżał stawkę MTR Polkomtel i jednocześnie stawkę MTR P4. Aneks taki, podpisany przez przedstawicieli Plusa został doręczony w 21 grudnia 2012 roku do operatora sieci Play i do dziś bezskutecznie czekaliśmy na jego podpisanie przez P4 - napisał Polkomtel w komunikacie prasowym.




Przypomnijmy, że 18 grudnia P4 doręczył Polkomtelowi podpisany projekt aneksu, który wdrożyć miał dwie, symetryczne stawki we wzajemnych rozliczeniach - przejściową w wysokości 8,26 groszy w I półroczu oraz 4,29 groszy od 1. lipca. Polkomtel natomiast przesłał 21 grudnia P4 swój podpisany projekt aneksu, wdrażający tylko jedną stawkę - przejściową.

Polkomtel jest w trakcie procesu podpisywania stosownych aneksów do umów interkonektowych ze wszystkimi pozostałymi operatorami. Większość z nich jest już podpisana przez obydwie strony, a pozostałe przez jedną i są finalizowane przez drugiego partnera - napisano w komunikacie.

Źródło tekstu: Polkomtel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30. ~  2013-01-17 22:01:07  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @29, widzę, że juz tutaj znowu przylazłeś. Na telixie piszesz, że tam będziesz kulturalny a na pyskówki będziesz na Telepolis przychodził. To świadczy o Tobie i twojej kulturze a raczej jej braku. Mnie w swoje pyskówki jakie urządzasz na blogu Gruszki i tutaj nie wciągniesz więc nawet sie nie staraj. Do ciebie nie pisałem więc nie wtrącaj się do dyskusji, bo przeszkadzasz.

  • 0

    31.  2013-01-17 22:08:23

    Już nie chcę Cię obrażać, ale gdzie we wpisie do Ciebie była pyskówka? Natomiast Ty rzucasz jakieś inwektywy do innych, więc dzieciaku daj już innym spokój. Marcin jakoś nic nieprawdziwego nie napisał, ale słusznie zauważył, że stawki nie są do wszystkich jednakowe, a tobie żyłka już skoczyła. Chcesz coś jeszcze? Jak do takich jak ty pisać, żeby wszystkiego do siebie nie brali?

  • 0

    32.  2013-01-17 22:11:32

    Aha, napisałem też, że nie wchodzę na tematykę prywatną, chyba, że ktoś strasznie chce. Jak widzisz, jakoś ciebie z błotem nie mieszam, więc o swój poziom kultury się martw. I czytaj ze zrozumieniem wszystko co się pisze. Czy jeszcze tego w szkole nie było?

  • 0

    33. ~  2013-01-17 22:14:30  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @31, jeżeli chodzi o ciebie, to nie pisz do mnie w ogóle. Mialem okazje poznać twoja kulture i twórczość i stwierdzam, że nie jesteś partnerem do dyskusji. Także daruj sobie pisanie. Jak zwrócisz uwagę, to zobaczysz, że nie piszę do ciebie jeszcze raz proszę żebys także nie pisal do mnie.

  • -1

    34.  2013-01-17 22:20:23

    @31 Ja bym Ci radził olać tego gościa. Jego merytoryczność skończyła się na zdaniu: " Po pierwsze połączenia nie są wykonywane tylko przez karciarzy ale także przez abonamenty, gdzie od dawna stawki są jednakowe do wszystkich, nawet jak byla asymetria." Nie dość, że się pomylił to jeszcze teraz nerwy puszczają. Zobacz jego inne posty na telepolis. Wypisuje często głupoty, a jak pomyli się i ktoś zwróci uwagę to mu żyłka od razu skacze. Tak jak teraz to ma miejsce. Szkoda tracić na takich czas. Ja idę TV oglądać hehe

  • -1

    35.  2013-01-17 22:26:47

    34 spoko. Z wieloma użytkownikami jakoś potrafimy normalnie dyskutować. A tu wpadnie taki jeden z drugim, obrazi kogoś, a później płacze, że ktoś mu odpowiedział, nie będzie z nami rozmawiał i idzie płakać:-) Bo nie ma nic ciekawego do napisania, a ktoś mu wytknął kłamstwa. Z dziećmi nie wygrasz. @33 jak ktoś do mnie chamsko pisze, to i ja mu tak odpowiadam, a że tu taki gimbus jak ty się wypowiada, to mi nie szkoda, że ze mną nie będziesz dyskutował. Tylko nie pisz i o mnie mała rybo,

  • -1

    36. ~  2013-01-17 22:34:36  host: v31-12.opera-mini.net

    odslona portalu nowa ale trolle ci sami zostali. Srk.... To chyba zycia nie ma poza spamowaniem portali. Dzisiaj zajrzalem 4 razy na rozne i w roznych godzinach a ten gosc na kazdym wojenki swoje prowadzil. Do tematu. Zobaczymy kiedy Play podpisze chociaz teraz nie ma wyjscia zeby zachowac twarz. Plus zwyczajnie zaszachowal ich. Brawo, w koncu cos w Plusie ruszylo sie w dobrym kierunku

  • 0

    37.  2013-01-17 22:50:22

    kiedy plus xmieni ceny do play?

  • 0

    38.  2013-01-17 22:55:55

    36 jak mam nie prowadzić wojenek, skoro są tacy jak ty. Sami zaczepiacie, atakujecie prywatnie, a później wielce zdziwieni, że ktoś takim lamusom jak Wy odpowiada. Nie pasuje, to nie pisz do mnie i o mnie, tylko o artykule. A skoro zacząłeś pisać o mnie, to chyba jesteś głupi, jak myślisz, że ci nie odpowiem. Idź pobujać dzwonka.

  • 0

    39. ~mirekb  2013-01-17 23:06:19  host: apn-37-109-148-69.dynamic.lte.plus.pl

    kto tu dojdzie prawdy..u mnie plus ma minusa bo popsul oferte tylko sim.jak w pnk wyrownają do wszystkich 29 to widze wielką kapmanie reklamowa w stylu "w plusie min jest naprawde do wszystkich sieci".ciekawe czy to jutro wymusi wprowadzenie nowej taryfy w p4 ze stawką 19?

  • 0

    40.  2013-01-17 23:20:54

    Ciekawe czy rok 2013 przyniesie nam obniżenie ceny minuty ;) I co jutro zaprezentuje play?

  • 0

    41. ~  2013-01-17 23:39:25  host: host-89-230-71-20.rzeszow.mm.pl

    mtry a kogo to. Niech ceny spadną!!

  • 0

    42. ~  2013-01-18 01:18:51  host: acua251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co konia obchodzi MTR? Stawka do Play jaka?

  • 1

    43.  2013-01-18 06:51:20

    Widać jak Playowi ciężko zrezygnować z asymetrii i odciąga podpisanie aneksów. Brawa dla Polkomtela, że jednostronnie obniża stawkę nie czekając aż Play się zdecyduje. Ciekawie też, że Plus planuje zrównać stawki swoim klientom. T-Mobile bezczelnie trzyma 80gr/min w prepaid, w Orange przynajmniej jest pakiet 18gr/min do Play.

  • -1

    44. ~  2013-01-18 20:36:30  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @43. biotyty, sprawa może być bardziej skomplikowana niż się tobie zdaje. Z jakichś względów Playowi zawsze zależało, aby symetryczna stawka była jak najniższa. Teraz te 8 groszy MTR to spółki z W3 wprowadzą bez większych oporów, gdyż jest to związane z likwidacją asymetrii do Play. Poważniejszy problem będzie z "zejściem" do 4 groszy. Powyższy zabieg Plusa ma służyć tylko temu, aby Playa zmusić do podpisania aneksu jedynie ze stawką 8 groszy. Gdyby im nie przeszkadzało wprowadzenie obniżek do 4 groszy w połowie roku to by podpisali aneks, który im przysłał Play a do tego na zachętę jeszcze szampana. Niestety ten zabieg nie okazał się skuteczny :(.

  • 0

    45. ~zapytanie  2013-01-19 19:16:10  host: staticline-31-183-84-74.toya.net.pl

    Pytanie do kumatych... co to jest ten plej...

  • 0

    46.  2013-01-21 06:44:53

    44: Playowi zależało zawsze by stawka była bliska 0 zł. Nic w tym dziwnego gdy operatorzy mają po 14 mln klientów, a Play około 7 mln. Im się ruch bilansuje, a Playowi nie koniecznie. Plus chciał się wycwanić by każdy im podpisał zgodę jedynie na 8 gr, a gdy inni muszą przyjmować ruch po 4 gr, Plus by odwlekał ile się da z 4 gr do swojej sieci.

  • 0

    47.  2013-01-24 21:37:35

    Tak k woli ścisłości wbrew tytułowi artykułu Polkomtel nie obniża jednostronnie MTR-ów, żeby wprowadzić nowe, niższe MTR trzeba zmienić, łączącą dwóch operatorów umowę, aby tego dokonać dokument muszą podpisać obydwie strony, to że polkomtel podpisał i przesłał dokument do P4 nie ma żadnych skutków prawnych, świadczy jedynie o dobrej jego woli w tym zakresie. Pozdrawiam

  • 0

    48. ~  2013-01-25 18:20:44  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @44. Tak gwoli ścisłości to Polkomtel wysłał pismo do P4, w którym informuje tego operatora, że za połączenia z tej sieci zakończone w jego własnej będzie pobierał opłatę 8,26gr netto za każdą minutę. Czyli po takiej stawce wystawi im fakturę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby Play przeliczył wysokość opłat po stawkach z obustronnie podpisanej umowy, ale chyba debile tam nie pracują ;).

  • 0

    49.  2013-01-26 12:31:24

    Prawdziwa wojna będzie od 1 sierpnia gdy powinna wejść w życie stawka 4,29 gr

Dodaj swoją opinię