Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel i P4 w UOKiK-u ws. wyłączności na roaming

Polkomtel i P4 w UOKiK-u ws. wyłączności na roaming

WitekT 9 Marca 2009 10:40

0 0

27. lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe w sprawie wyłączności na roaming krajowy, jaka wiąże P4 i Polkomtel - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zgodnie z prawem, zakończy się ono w ciągu maksymalnie 5 miesięcy.

UOKiK bada w tej chwili umowę na roaming krajowy między P4 a Polkomtelem. Urzędowi nie podobają się zapisy dające wyłączność i pierwszeństwo Polkomtelowi w świadczeniu usług roamingu krajowego P4 - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Postępowanie zakończy się decyzją - umorzeniem bądź nakazaniem usunięcia wspomnianych zapisów z umowy.

Na obu operatorów może zostać nałożona kara w wysokości do 10% zeszłorocznych przychodów. Oznaczałoby to, że w skrajnym przypadku P4 musi liczyć się z obowiązkiem zapłaty do 85 mln zł kary, a Polkomtel - aż do 850 mln zł.




Obaj operatorzy rozmawiają już od jakiegoś czasu na temat zniesienia wyłączności w umowie - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Ciągle nie udało im się jednak dojść do porozumienia w tej kwestii.

Według informacji TELEPOLIS.PL, w zeszłym roku P4 zapłaciło Polkomtelowi około 200-300 mln zł z tytułu świadczenia usług roamingu krajowego. W tym roku kwota ta będzie mniejsza, głównie z powodu dynamicznego rozwoju sieci P4, która obsługuje coraz większą część ruchu własnych klientów.

Nie udało się nam na razie uzyskać oficjalnego komentarza obu operatorów w tej sprawie. Opublikujemy je, jak tylko je otrzymamy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 88
  • 0

    69. ~Friendly_X  2009-03-10 10:59:01  host: chello089078210010.chello.pl

    bardzo szybko sie urzad zajal tematem.. Umowa obowiazuje od ponad 2 lat przeciez.

  • 0

    70. ~Daro  2009-03-10 12:54:03  host: public52619.xdsl.centertel.pl

    Nie na temat, ale dla zainteresowanych: Nokia 5800 oraz Samsung S8300 Ultra Touch wchodzą oficjalnie do Orange PL w dniu 12 marca 2009. Cena N5800 w taryfach biznesowych jest taka: W abonamencie za 175 zł zł: 1 zł, abo 87,50: 299 zł , abo 50 zł: 599 zł, abo 24 zł: 849 zł, oferta bez aktywacji: 1187 zł netto.

  • 0

    71. ~res  2009-03-10 17:49:11  host: host-89-228-215-31.kalisz.mm.pl

    daro po co to wklajasz jak jest nie na temat ?

  • 0

    72. ~Daro  2009-03-10 18:02:27  host: public52619.xdsl.centertel.pl

    @Res: Wstawiłem bo były tu osoby zainteresowane N5800, a na telepolis do tej pory nie było newsa z cenami na ten fon w Orange...

  • 0

    73. ~  2009-03-10 19:03:16  host: cju150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie! Powinna być jakaś możliwość wstawiania wiadomości. Chociażby do "poczekalni". Nie byłoby wtedy potrzeby zaśmiecania komentarzy.

  • 0

    74.  2009-03-10 19:04:16

    ~Daro a co tu pokazywać? Ta nokja pewnie w abo 200zł na 36 miesięcy kosztuje naprawdę "mało" według Orange, czyli gdzieś 1099zł, obowiązkowo oczywiście simlock "żeby telefon był tańszy", oraz Orange menu w standardzie.

  • 0

    75.  2009-03-10 19:07:28

    Oczywiście pisałem tutaj o ofercie indywidualnej abonamentowej, bo przecież za "prestiż" trzeba płacić.

  • 0

    76. ~  2009-03-10 19:15:48  host: cju150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i jeszcze logo. Zapomniałeś o najważniejszym. :)

  • 0

    77.  2009-03-10 19:53:57

    76. a no tak dzięki za przypomnienie :)

  • 0

    78. ~nie Era  2009-03-10 20:55:30  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tylko zeby Ery nie wybrali - mam to badziewie zasieg duzo gorszy od Plusa nie mowiac ze predkosci w edge i umts takze sa zenujaje :( Niestety mam karte i Heyah najlepiej mi pasuje bo dzwonie wszedzie i tani net a w simplusie net jest ok ale polaczenia do obcych to porazka.

  • 0

    79. ~  2009-03-10 21:33:55  host: f96-017.opera-mini.net

    @78 dzis testowalem bc.bts900 1km w linii prostej edge 120 na60 kbs od14do15 testowalem.sprawdz na speedtest edge i umts hsdpa i daj wyniki oficjalnie,ile do najblizszych bts node b km?jaki terminal?mirekb

  • 0

    80. ~ms93  2009-03-10 21:40:12  host: host-n2-73-203.telpol.net.pl

    Nawiazujac do komentarza #78: ja zlego slowa o EDGE Ery powiedziec nie moge. W miejscu, gdzie z niego korzystam bije na glowe tandetne Orange. Era ma predkosc 20-25kB/s, Orange 10-15kB/s. O Plusie nie bede mowil, bo ma tam tylko GPRS. Wszystko zalezy od miejsca i lokalnego nadajnika.

  • 0

    81. ~get  2009-03-10 22:18:34  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    @Daro - na prawdę żenująca oferta, tak jak i całe TP/orange

  • 0

    82. ~get  2009-03-10 22:21:37  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    @76 - ooo dokładnie, chciałem już brać play fresh z 29gr do wszystkich, ale to wspaniałe logo tp/orange... no i ten płatny prestiż, hmmm no nie wiem ;DDD

  • 0

    83. ~  2009-03-10 22:35:24  host: adkm16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co sie dzieje, tylko play i play. Witku w ogóle telepolis coś jest zaniedbany. Kiedyś to ja wchodziłem tylko na telepolis, bo miałem wszystko w jednym miejscu, a teraz muszę na inne serwisy też. Nie napisaliście o nowym darmowym numerze w mix plusie, o prezentacji plusa, podsumowującą ostatnie lata w Polskiej telefonii komórkowej. Wyniki finansowe France Telekom ( to jeszcze ujdzie) ale jeszcze są inne przykłady, a to tylko z dnia dzisiejszego. Witku nie idź na łatwizne, temat o Play i się serwis kręci. Sam mam Playa bo to o dla mnie najlepsze oferta , ale o innych rzeczach na telepolisie też bym chętnie poczytał. Pozdrawiam

  • 0

    84. ~  2009-09-18 21:24:40  host: v03-03.opera-mini.net

    Było jasne że polkomtela nikt nie ruszy.p4 woli placić za najwyższa jakość sieci.słusznie.jak juz bedzie vodafone będzie jeszcze lepiej.play nie postawi az tak wiele bts,dlatego plus kase ma zapewnioną na zawsze.mirekb

  • 0

    85. ~mirekb  2009-10-06 14:42:50  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawe czy tym razem sie uda?centek zgarnie cześć tortu ale siła sygnału polkomtela spowoduje ze i tak sim loguje sie zwykle do plusa,nawet jak jest zasieg p4-zwykle słabszej mocy,ładuje na roaming.kto ma lepsze mozliwosci techniczne ten na swoje wyjdzie w tym układzie

  • 0

    86. ~sceptyk  2009-10-23 23:41:55  host: 83.230.12.163

    kolejny artykuł telepolis oparty na plotkach i domysłach... 200-300 mln też mi dokładność

  • 0

    87. ~  2009-10-24 08:31:40  host: v04-13.opera-mini.net

    @86 gp pisala o 200mln rocznie ale podobnie jak telepolis to wartości szacowane.te wartosci maleja bo gsm play rosnie-myślisz czemu na mapce zasiegu play maja tylko 3g?tylko plus zapewni im najwiekszy zasieg gsm na totalnych zadupiach.tam play nigdy nie dotrze a plus tam jest od lat.kto postawil siecw ten dyktuje warunki.mirekb

  • 0

    88.  2009-10-25 10:31:44

    sceptyk: jeżeli nie ma dokłądnych informacji, to są szacunki. Przy czym są one dość dokładne, bo zarówno Polkomtel, jak i P4 mówią, że miesięczne koszty są między 20 a 30 mln zł. Nie wymagaj od nas dokładnych informacji, skoro są one praktycznie nie do zdobycia, a takie szacunki pozwalają dość dokładnie wyobrazić sobie przepływy pieniężne.

Dodaj swoją opinię