Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel i Cyfrowy Polsat sprzedają wzajemnie swoje usługi

Polkomtel i Cyfrowy Polsat sprzedają wzajemnie swoje usługi

WitekT 29 Listopada 2011 14:42

0 0

Polkomtel oraz Cyfrowy Polsat rozpoczęli kilka tygodni temu testowe oferowanie wzajemnych usług. Pilotaż ma potrwać do końca 2011 roku. Potem spółki zdecydują czy oferować wzajemne usługi komercyjnie - poinformował wiceprezes telekomu Krzysztof Kilian.

Z Cyfrowym Polsatem oferujemy testowo usługę - gdzie my dosprzedajemy ich usługi telewizyjne, a oni nasze telefoniczne. Robimy to od kilku tygodni i pilotaż będzie trwał do końca roku, a potem zobaczymy czy będzie na tyle dużo synergii, żeby to kontynuować. Na początku roku chcemy mieć ofertę dopracowaną, ale na razie oferty jeszcze nie ma. Dwa miesiące to wystarczająco dużo czasu, żeby wiedzieć czy będziemy chcieli tę ofertę skomercjalizować - powiedział Kilian.




Polkomtel ma obecnie około 14 mln klientów, a Cyfrowy Polsat około 3,55 mln.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    10.  2011-11-29 15:55:54

    @8: idz i zglos to do Punktu Plusa. Albo pisz reklamacje.

  • 1

    11.  2011-11-29 16:15:16

    "dosprzedajemy" i "synergii" - ach ten język nienawiści marketingowców :D.

  • 0

    12. ~  2011-11-29 16:44:05  host: z54-12.opera-mini.net

    @simplusowiec. Znam takich którzy mają po 400 zł na koncie i co też mają przenieść numer? A gdyby Solorz dał teraz roczną ważność konta to wielu by przez dwa lata nie doładowywali a operator sobie na to nie bardzo może pozwolić bo dług jest pokaźny.

  • 0

    13. ~  2011-11-29 17:29:48  host: v03-16.opera-mini.net

    U mnie w Osie zasięg sieci W4 jest tak słaby, że nie można wykonać nawet połączenia alarmowego.

  • 0

    14. ~blaskyrk  2011-11-29 17:30:18  host: system858917590.mtvk.pl

    Ciekawe jak długo wystarczy cierpliwości bankom kredytującym operację przejęcia Polkomtela - pan z kilkoma nazwiskami i paszportami ostro popłynie

  • 0

    15. ~r  2011-11-29 17:31:02  host: 89-78-84-232.dynamic.chello.pl

    #12:dług nie będzie mniejszy jeśli część wkurzonej klienteli ucieknie do konkurencji.

  • 0

    16.  2011-11-29 17:35:57

    No teraz trochę ludzi zwolnią, w boku, w salonach, techników, dyrektorów. Interesik będzie jeszcze bardziej rentowny. Na spedek cen Kowalski niech lepiej nie liczy.

  • 0

    17. ~niema  2011-11-29 18:17:21  host: aabw246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8, W gminie Biała Rawska jest zacięg plusa, a dokładnie Aero2 UMTS900, więc jeśli twój telefon obsługuje 3G to możesz sieć przełączyć na PL17.

  • 0

    20. ~  2011-11-29 19:28:12  host: z46-01.opera-mini.net

    @r 15. Ci którzy nie mają skarbonki na koncie to i nie mają powodu do zmiany operatora. A ci którzy mają dużo to im szkoda stracić tę sumkę i będą dalej ładować.

  • 0

    21. ~lacosta  2011-11-29 20:21:56  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    Oferta jak oferta, ale technologia jest niesamowita. Dzisiaj w salonie pobawiłem się notebookiem z modemem e398. Prędkość zabija.

  • 0

    22.  2011-11-29 21:58:29

    Ale jaką korzyść wnosi dla abonentów taka fuzja? Oglądanie kanałów w telefonie? :P Czy po prostu jedynie możliwość zakupu Cyfrowego Polsatu w punktach sprzedaży Plusa (tak jak w przypadku Play i telewizji n). Wzieliby się za coś bardziej przydatnego, tak jak T-Mobile i jego fuzja z Orange (planowana na 2012) oparta na wspólnej infrastrukturze i zasięgu. To napewno bardziej odczujemy :)

  • -1

    23. ~  2011-11-29 22:51:49  host: host-89-229-143-115.chelm.mm.pl

    Target jednak jest inny, GSM nie oferuje kontentu, natomiast DTH epatuje przeciętnością. Ja tego nie widzę. CP już nie wyszło na polu telefonii, to pan "Z-nazwiska-żony" wziął i se kupił Polkomtelu. Teraz to mu musi wyjść, w końcu przejmuje 14 milionów klientów (skąd te dane?!). Jeśli dysproporcja w bazie jest faktycznie tak duża, to i tak nie tłumaczy dlaczego w salonach Plusu na powierzchni 4x5 m zatrudniane są cztery osoby, a w APS CP na powierzchni 40m2 w porywach dwie... Nie tylko target ale i założenia inne. Może Plusu w końcu stanieje?... Jeszcze tylko 8 m-cy do końca umowy z Playu...

  • 0

    24. ~  2011-11-29 22:54:32  host: host-89-229-143-115.chelm.mm.pl

    @22, śnisz, że to ma być korzyść dla abonentów? Śnij dalej. A co do n w Playu, to jednak pomyłka, nie widzisz? n sprzedaje się przez CC i Internet. Panie ze znajomych salonów Playu ciągle narzekają, że im się n nie sprzedaje...

  • 0

    25. ~He  2011-11-30 07:15:59  host: 095160088224.siedlce.vectranet.pl

    20: Ja uważam inaczej, ci co nie mają skarbonki na koncie albo nie ładują konta, albo ciągle je opróżniają - ci więc będą zainteresowani zmianą operatora ze względu na oszczędności i lepsze warunki. Grupa tych co ma skarbonkę raczej się nie przeniesie, skoro mają skarbonkę - znaczy że im wystarcza na wszystko. Wiele osób znam co mówiło, że nie przeniesie się do innej sieci bo - "ładuję za 25 zł miesięcznie i mi wystarcza".

  • 0

    26. ~Simplusowiec  2011-11-30 07:24:01  host: syd-eqx-122-200-59-85.pacificteleports.net

    @12. też znam takich którzy mają skarbonkę, jeden z nich ma blisko 1200zł (!). ja miałem 70 zł i jako że lada dzień musiałbym załadować za 50 lub 100, poświęciłem te 70zł i przeniosłem się do Orangeu - tutaj załadowałem konto przelewem za 5zł i mam spokój. inaczej w nieskończoność musiałbym ciągnąć doładowania i utrzymywać bez sensu coraz większą skarbonkę na koncie.

  • 0

    27. ~  2011-11-30 07:56:59  host: z12-16.opera-mini.net

    26). Takiego numeru z kasą, to byś chyba nie dał rady sprzedać, nawet za pół ceny, nie? (35zł)

  • 0

    28. ~Simplusowiec  2011-11-30 08:07:33  host: syd-eqx-122-200-59-85.pacificteleports.net

    @27. zależało mi na utrzymaniu numeru - używam go już 8 lat.

  • 0

    30.  2011-12-02 12:29:10

    29: który? Ten dla administracji?

  • 0

    31. ~  2011-12-09 21:23:16  host: 89-72-234-152.dynamic.chello.pl

    ciekawa jest oferta, ale bardzo niszowa moim zdaniem. Ogólnie teraz coraz częściej ludzie łączą oferty i usługi w jedną całość, np. Funpack hd: telewizja i internet (pakiet tv, vod, telefon)... W ostateczności można przetestować.

  • 0

    32. ~Simba  2011-12-14 14:51:43  host: user-164-127-94-140.play-internet.pl

    Wszystko można testować. No przecież po to sie łączyli, żeby z tego coś było!

Dodaj swoją opinię