Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel i Aero2 mają umowę o współpracy przy budowie sieci

Polkomtel i Aero2 mają umowę o współpracy przy budowie sieci

WitekT 30 Marca 2012 17:46

0 0
30. marca Aero2 i Polkomtel zawarły umowę o współpracy w zakresie wzajemnego wykorzystywania lokalizacji bądź całych stacji bazowych oraz usług transmisji danych od stacji.

Umowę zawarto na 5 lat, a jej wartość jest szacowana na 145 mln zł. Zakłada ona współpracę na poziomie:
SITE, czyli udostępnienia lokalizacji pod instalację własnej stacji bazowej,
RAN (ang. Radio Access Network), czyli wykorzystywania sprzętu jednej strony do wysyłania sygnału drugiej,
usługi transmisji SITE, czyli zapewnienia połączenia stacji bazowej ze szkieletem.



Źródło tekstu: NFI Midas, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    19. ~czekam i czekam  2012-03-30 21:23:14  host: host-109-197-61-167.cable.pruszcz.turmak.pl

    A ja czekam od stycznia na karty sim Aero? Nikt nie odpowiada na mail.. Jak można to przyspieszyć?

  • 0

    20. ~xy  2012-03-30 21:28:04  host: user-164-126-251-110.play-internet.pl

    @10,12: Nie dla psa kiełbasa.

  • 0

    21. ~xy  2012-03-30 21:34:10  host: user-164-126-251-110.play-internet.pl

    @18: Raz krótko testowałem Simplusa na Aero2 to było jakieś 360 kB/s w downloadzie przy zasięgu coś koło -90 dBm przy odległości jakieś 8 km od bts-a. A teraz w playu mam tyle: http://www.speedtest.net/result/1865628215.png

  • 0

    22.  2012-03-30 21:34:28

    Ludziska, uświadomćie mnie bom laik. Wydaje mi się iż mając Nokię C3-01 działającą automatycznie na wszystkich "zasięgach" plusa a więc także na u900 czyli aero2, telefon w trakcie rozmowy przełącza się między sieciami,mimo że to normalny abonament Plusa. Czy to możliwe? Jeśli tak to należałoby się zacząć śmiać z Plusa tak samo jak niektórzy śmieją się z Playa, że szuka zasięgu i przeskakuje w trakcie rozmowy. Od jakiegoś czasu właśnie rozmowy na N3-01 są przerywane na max.1s tak jakby rzeczywiście telefon zmieniał sieć. I to ma być Plus? Mam ręcznie wybrać zasięg Plusa? Pokazuje mi zasięg sieci 2/3G Plusa oraz 2G PL17.Do PL17 zalogować się nie mogę.. W mojej poczciwej N73 zasięgu u900 nie znajdę na szczęście i spokojnie w Playu na automacie pogadam, a w Plusie jakieś dziwy się zaczęły od czasów aero2. Toż to sam Solorz chyba nie ogarnie tych wszystkich częstotliwości, technologii, przełączania między jednym a drugim na voice/data itp.:( Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli w nim jestem..

  • 0

    23.  2012-03-30 21:37:31

    Mała poprawka- PL17 pokazuje 3G a nie 2G jak wskazałem powyżej..

  • 0

    24. ~x  2012-03-30 21:40:34  host: user-31-175-94-38.play-internet.pl

    19 - chyba nie przyspieszysz,tak w ogóle czy warto korzystać z netu darmowego rozlaczanego co godzinę i do 2014 roku. ja mam mobilny net od Play Online więc dla mnie bez sensu jest się bawić w ten darmowy net przy tak dużej biurokracji i tak.długim czasie czekania na sim od Aero2. no i jeszcze czytałem w necie,że mogą się pojawić problemy z konfiguracją modemu. ogólnie same problemy z tym darmowym netem.

  • 0

    25. ~  2012-03-30 21:47:15  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @22, do 3G aero2 na 900 będzie logował sie jak nie znajdzie 3G Plusa na 2100. Jak ma do wyboru oba, to będzie logował się do 2100 Plusa. Może przebywasz na granicy i dlatego skacze po obu??

  • 0

    26. ~xy  2012-03-30 21:48:04  host: user-164-126-251-110.play-internet.pl

    @24: Brat ma ten darmowy net i śmiga bardzo dobrze. Karta odebrana osobiście.

  • 0

    27. ~Pablo  2012-03-30 21:51:28  host: acee21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma to jak sztuczne generowanie kosztów żeby mniejsze podatki zapłacić.

  • 0

    28.  2012-03-30 21:51:39

    Ad.25 widzisz BTSa Plusa 900/1800/2100 mam 100 m od okna:) a mimo wszystko wydaje mi się że jakość rozmów znacznie spadła od jakiegoś czasu. Te przerwania są okropne w trakcie rozmowy. Wybór sieci 2G manualnie rozwiązuje sytuację. Spróbuję jeszcze wybrać manualnie 2/3G Plusa przy Automacie 2G/3G. Ale pachnie mi to stanem z którego śmieją się śmiewcy Playa a sam Plus ma teraz z tym problemy..

  • 0

    29.  2012-03-30 21:53:21

    Zaczynam wątpić w skuteczność i jakość Plusa od chwili gdy Aero2 przeszkadza w eterze...i to na łódzkich Bałutach gdzie BTSów jak mrówek.

  • 0

    30. ~xy  2012-03-30 21:56:39  host: user-164-126-251-110.play-internet.pl

    Gadu coś tam - co ty chrzanisz o "jakości plusa". Poczytaj na forum kiedy, na co i dlaczego się przełącza. Jest tam trochę o tym.

  • 0

    31. ~  2012-03-30 21:57:21  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @29, ja nie watpię i jestem zadowolony, naprawdę. Zasięg 3G mam praktycznie na kazdej wiosce. Spróbuj ustawic only UMTS

  • 0

    32.  2012-03-30 22:05:23

    Ad.31 przy moich podróżach służbowych, jazdy z Łodzi na lotnisko w Katowicach, potem do Holandii, muszę mieć automatyczny wybór sieci. Jedynie ratuje mnie wybór manualny 2G spośród Automat/GSM/3G.

  • 0

    33.  2012-03-30 22:06:54

    Pięknie , wracam więc z telefonem z 2.dziesięciolecia XXI wieku w zasięg z XX wieku, czyli 2G. Wtedy problem handoverów znika. Cały przekształcany Plus...Ręce i majtki opadają.

  • 0

    34. ~  2012-03-30 22:15:23  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @33, przesadzasz i tyle powiem. Ja nie mam żadnych problemów. jestem w stanie uwierzyc w lokalne problemy, bo to sie zdarza ale nie tak, ze zupełnie nie działa. Plus, to co by nie mowić nadal najlepsza infrastruktura w kraju

  • 0

    35.  2012-03-30 22:59:06

    Wg mapy btsearch.pl na tym samym BTSie odległym 100m od mojego okna mam 900/1800/2100 Plusa oraz 900 Aero2. Ot i przyczyna problemów.. U lala. Straciłem zaufanie do Plusa. Konieczność cofnięcia się do zasięgu 2G to porażka.

  • 0

    36.  2012-03-30 23:04:31

    Plus od dzis uważam za podobnego operatora do Play który na automacie szuka zasięgu w dostępnych sieciach, a dzięki Aero2 nastąpił spadek jakości rozmów w sieci.Btsearch nie kłamie. Pokazuje na tych samych BTSach Plusa i Aero2. Panowie, jesteście na poziomie Playa.

  • 0

    37. ~nanga-prabut  2012-03-31 11:00:01  host: user-164-127-177-207.play-internet.pl

    Szybki internet jest OK, ale muszą zmienić absurdalne limity transferu i ceny. Żebym to kupił musiało by być przynajmniej 30 GB miesięcznie za cenę do 50 PLN. I do tego nielimitowany nocny transfer. Póki co, przedłużam umowę na Play Online.

  • 0

    38. ~lord  2012-04-05 00:10:41  host: z47-13.opera-mini.net

    a ja używam teraz plusa połączonego przez aero2 - identyfikuje się jako pl17. bardzo ładnie pracuje, ale ping ma kiepski. No i faktycznie w trakcie połączenia potrafi się przełączyć na edge. ale wystarczy wybrać opcję tylko umts i po problemie :D

Dodaj swoją opinię