Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel emituje obligacje za 1 mld zł

Polkomtel emituje obligacje za 1 mld zł

WitekT 9 Czerwca 2005 15:35

0 0

1. czerwca Polkomtel podpisał z konsorcjum w składzie Bank Handlowy w Warszawie, Bank BPH, Bank Pekao, Societe Generale Oddział w Polsce oraz ING Bank Śląski umowy dotyczące programu emisji obligacji na kwotę 1 mld zł.

Termin obowiązywania umów wynosi 5 lat. Banki biorące udział w obsłudze programu emisji są zarówno organizatorami, jak i dealerami emisji. Rola agenta ds. płatności oraz depozytariusza została powierzona Bankowi Handlowemu w Warszawie. Zawarte umowy dają Spółce możliwość emitowania na rynku niepublicznym obligacji o terminie zapadalności od 7 dni do kilku lat, zarówno dyskontowych, jak i kuponowych o zmiennym lub stałym oprocentowaniu. Limit zadłużenia w ramach tego programu został ustalony na 1 mld zł.
Jest to kolejny program emisji papierów dłużnych organizowany dla Polkomtel. Zastąpi on dotychczasowy, trzyletni program emisji obligacji na kwotę 500 mln zł, zapadający 10. czerwca, który cieszył się dużym powodzeniem wśród inwestorów. Celem nowego programu jest przede wszystkim zapewnienie środków na finansowanie kapitału obrotowego dla Spółki. Polkomtel, korzystając z dynamicznego rozwoju tego sektora rynku finansowego, zamierza z jednej strony zdywersyfikować sposoby finansowania bieżącej działalności, a z drugiej efektywnie współuczestniczyć w rozwoju rynku papierów dłużnych. Spółka ocenia, że nowy program, adresowany przede wszystkim do klientów instytucjonalnych, umożliwi jej efektywny dostęp do atrakcyjnego źródła finansowania i pozwoli umocnić wiarygodność Polkomtel jako emitenta papierów dłużnych.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet