Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel edukuje klientów prepaid

Polkomtel edukuje klientów prepaid

WitekT 21 Września 2006 12:10

0 0

W związku z nasilającą się falą nadużyć w prepaidzie polegającą na wyłudzaniu przez oszustów telekodów zasilających wskazane przez nich numery, Polkomtel przygotował specjalną kampanię edukacyjno-informacyjną.

21. i 22. września oraz od 25. do 28. września zaplanowane jest wysyłanie partiami SMS-ów do użytkowników prepaid (MixPlus, Simplus, Sami Swoi) ostrzegających przed oszustami.




Wysyłany SMS będzie miał treść: Pamietaj! Nie wysylaj smsem telekodu z karty-zdrapki pod zaden obcy numer. Nie zasilaj konta nieznanego Ci numeru - uwazaj na oszustow, ktorzy o to prosza. Podpis pod SMS-em będzie zależny od usługi, z której korzysta użytkownik.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2006-09-21 12:27:40

    hmmmm, za to trzeba Plusa pochwalić.

  • 0

    2.  2006-09-21 12:31:34

    Pewnie to dzięki zajęciu się tą sprawą przez Janusza Weissa na antenie Radia Zet, słyszałem tą audycję...

  • 0

    3. ~bigmanpl  2006-09-21 12:38:37  host: 80.51.166.203

    Jednak maja jakies Plusy. Ciekawe tylko czy to ich wlasna inicjatywa czy tak jak napisal 2: Pawrzes, RadioZet ich zmobilizowalo.

  • 0

    4. ~  2006-09-21 13:01:57  host: amq115.internetdsl.tpnet.pl

    pytanie do witka! czy szykujesz moze jakąś rewelacyjna informację w najbliższym czasie?!:)jakies info o taryfach,promocje?pozdro

  • 0

    5.  2006-09-21 13:03:01

    O Heyah - w piątek albo w niedzielę. ;)

  • 0

    6.  2006-09-21 13:17:50

    ***WitekT*** a czy o Heyah już coś w trawie piszczy i czekasz na potwierdzenie jakichś informacji, czy jeszcze nic nie wiadomo?

  • 0

    7.  2006-09-21 13:23:04

    Tomek_19: nie potwierdzam, nie zaprzeczam i proszę z tego nie wyciągać wniosków. ;)

  • 0

    8. ~nerox  2006-09-21 14:45:21  host: c164-56.icpnet.pl

    Witek podaj troche szczegółów. ps ukryj najtajniejsze informacje w nawiasach tak bedzie bezpieczniej.

  • 0

    9. ~ksad  2006-09-21 15:03:20  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Kampania Plusa jest w stylu: "Matko! Pamiętaj! Dziecko - Twój skarb".

  • 0

    10. ~issa  2006-09-21 15:08:16  host: 212.2.99.42

    Bardzo ladnie ze strony Plusa , takich akcji nigdy nie za duzo. Ciekawe czy istnieje jakas podstawa prawna do blokowania takim pieprzonym gnojkom telefonu , jako narzedzia przestepstwa (jest to chyba proba doprowadzenia do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem). Mysle , ze to by tez wplynelo na spadek tego typu prob wyludzenia. Slyszalem , ze w uzasadnionych przypadkach operatorzy blokuja karty sim.

  • 0

    11. ~ahan  2006-09-21 16:33:19  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    ja już dostałem takiego sms'a i to pewnie jako jeden z pierwszych bo mam staryyy numer w sim+

  • 0

    12. ~  2006-09-21 17:12:43  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    oby tylko osoby regulaminowo korzaystajace z uslug plusa nie tracily na tym,swojej lasce uzupelniam konto za granica(*125*nr telefonu*telekod#)i zablokowali mi konto..nie wiem czemu,zreszta teraz juz po wszystkim;-))na szczescie.chwali sie Plusa za takie akcje,jednak w erze byly z tym jazdy i dziala uzupelnienie z abo ale przycichlo to bardzo,w orange wogule z tego zrezygnowali bo wola zeby ludzie kupowali zdrapki i uzupelnienie elektroniczne wiec..po staremu..+ dla plusa

  • 0

    13. ~  2006-09-21 17:52:02  host: duw141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mogli by zdefiniować "obcy numer", bo jak dla mnie numer promocyjny Plusa też jest obcy, gdy go nie znam.
    Jak dotąd najwięcej ochronie przed oszystami zawdzięczamy Telepolis, publikującej treści komunikatów w promocjach.

  • 0

    14. ~  2006-09-21 17:56:15  host: duw141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czytam sobie grupę pl.misc.telefonia.gsm i tam niektózy promonują szprytną i wredną metodę na oszustów, poprostu podawają *błędne kody*. Policja i tak nic nie zrobi, operator wyśle komunikat systemowy zamiast odpowiedzi i tyle użytkownik będzie z tego miał, a tak, przy odrobinie szczęścia oszust pozbędzie się karty.

  • 0

    15. ~psuj  2006-09-21 18:17:02  host: 199.85-237-175.tkchopin.pl

    wystarczy podejśc do najblizeszego punktu Plusa jeżeli takowa wiadomość przyjdzie (ta z próba wyłudzenia oczywiscie)obsługa jesli bedzie rozsadna przekaże numer który jest w sms'ie wyżej i wtedy jest szansa na zablokowanie....pozdrawiam

  • 0

    16. ~  2006-09-21 19:19:53  host: 212.2.99.33

    myslisz ze to sa karty na ktorych im zalezy?psuj to nierealne:kupuje typ po 1pln na alegro 5nr ma na nich po90gr(popatrzcie)wysyla np do simplusowcow te komunikaty..a nuz sie uda,po2 jak uda mu sie dostac kase od razu ja przelewa teleprzelewem na nr na ktorym mu zalezy wiec..polowa typow z alegro tak robi;-))

  • 0

    17. ~~XyZo  2006-09-21 20:40:16  host: porsche04.eranet.pl

    Co to jest ten teleprzelew ? na czym to polega ? mozna przekazac kase ktora jest na koncie jednego simplusa na konto drugiego simplusa ???

  • 0

    18. ~Dina  2006-09-21 21:20:12  host: p02-08.opera-mini.net

    Sprostowanie: w Orange działa doładowanie pre-paida z abonamentu. Korzystam z tego co miesiąc. Bardzo wygodny sposób doładowania konta. :)

  • 0

    19. ~  2006-09-22 03:03:28  host: dtx95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17: -> simplus.pl

  • 0

    20. ~blanco  2006-09-23 23:02:24  host: 212.2.99.35

    niech sie lepiej plus nie osmiesza

Dodaj swoją opinię