Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel e-podpisuje umowę

Polkomtel e-podpisuje umowę

WitekT 22 Czerwca 2006 15:21

0 0

22. czerwca Polkomtel podpisał umowę ze swoim partnerem biznesowym, Polską Grupą Farmaceutyczną z Łodzi, wykorzystując w tym celu kwalifikowany podpis elektroniczny.



Kontrakt o świadczeniu usług telekomunikacyjnych został podpisany przez przedstawicieli zarządów obu firm podczas wideokonferencji odbywającej się jednocześnie w Łodzi i Warszawie.




Podpis elektroniczny jako jeden z istotnych elementów nowoczesnego biznesu stanowi niezbędny czynnik rozwoju e-gospodarki. Jego stosowanie znacząco usprawnia współpracę między firmami i realizację transakcji biznesowych, podnosi poziom ich bezpieczeństwa oraz redukuje koszty związane z obiegiem papierowych dokumentów. Wraz z podpisaniem umowy za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, Polkomtel rozpoczyna nowy etap współpracy z klientami korporacyjnymi, w którym aktywność biznesowa w znacznie większym stopniu niż obecnie oparta będzie na technologiach teleinformatycznych. Podpis elektroniczny jest jej kluczowym elementem.

Polkomtel, dążąc w swych kontaktach z klientami biznesowymi do maksymalnej optymalizacji wzajemnej współpracy w oparciu o najnowsze rozwiązania teleinformatyczne, planuje zintegrowanie podpisu elektronicznego z internetową aplikacją dla biznesu Asystent. System Asystent został stworzony w celu ułatwienia klientom biznesowym korzystania z usług sieci Plus oraz skrócenia czasu niezbędnego do zarządzania firmowymi zasobami teleinformatycznymi. Umożliwia m.in. samodzielne konfigurowanie konta firmy, składanie zamówień na zakup produktów, generowanie raportów bilingowych oraz zlecanie usług serwisowych. Operacje na koncie klienta dokonują się w czasie rzeczywistym, system dostępny jest online.

Aplikacja Asystent otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Procesor 2006 miesięcznika Teleinfo w kategorii Aplikacja wspomagająca podejmowanie decyzji. Wyróżnienie zostało przyznane za jej nowatorski charakter zarówno w Polsce, jak i w skali europejskiej.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~skers  2006-06-22 15:41:59  host: eb80.internetdsl.tpnet.pl

    chyba tytul artykulu powinien brzmiec - Polkomtel podpisuje e-umowe a moze sie myle?

  • 0

    2.  2006-06-22 15:42:05

    Mam dość PGFu. Pracuję na Poczcie, która akurat obsługuje PGF. Ile do nich listów przychodzi to głowa mała... może teraz, kiedy podpis elektroniczny wchodzi w życie będzie mniej listów, a więcej umów elektronicznych.

  • 0

    3. ~  2006-06-22 15:55:52  host: dox224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tym samym Plus chce zlamać powszechną opinie o konserwatywności, zacietrzewieniu tej sieci?zobaczymy co z tego wyniknie.

  • 0

    4. ~anastazja  2006-06-22 15:57:44  host: dox224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ma najmniej abonentów, słaby zasięg,często problemy techniczne się keidyś zdarzały, a biorą się za coś takiego!

  • 0

    5.  2006-06-22 16:40:32

    to ile aktywacji ta Grupa Farmaceutyczna brała? 50? 100? 200? :) ...dobrze że chociaż o tych dużych klientów biznesowych dbają. Bo rynek SOHO i SME to chyba sobie olewają...

  • 0

    6. ~issa  2006-06-22 17:09:40  host: axu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    e-tam... ;-)

  • 0

    7. ~issa  2006-06-22 17:11:08  host: axu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak na serio , to ciekawa sprawa , ale na eboku w "Usługi i ustawienia" miałem przez pewien czas opcję "Asystent roamingu". Kluczowymi klientami to jednak raczej dla Plusa nie jesteśmy...

  • 0

    8.  2006-06-22 17:13:16

    issa: to chyba nie o tego Asystenta chodzi. To jest cały taki zespół aplikacji. Różne bajery tam są. Kiedyś o tym czytałem. Nawet jest możliwa wideo-rozmowa z konsultantem z COKB.

  • 0

    9. ~issa  2006-06-22 17:19:22  host: axu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***d@rio - niewykluczone , tak mi się jednak skojarzyła jednoznacznie ta opcja na eboku , która jak pisałem zniknęła. O niczym takim (asystent roamingu) w innym kontekscie , dla zwykłych śmiertelników , nigdy nie słyszałem/czytałem...

  • 0

    10. ~issa  2006-06-22 17:21:35  host: axu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O COKB słuszałem , a jakże , niestety dostać się do tak elitarnego centrum obsługi można chyba tylko przez G300 , a to daremnota , nigdy mi(nam) nic nie załatwili , chociaż miało być tak pieknie. Kompletna olewka. Podobno "G" jest od pierwszej litery zwrotu "g*no ci załatwimy" ;-)))

  • 0

    11. ~issa  2006-06-22 17:24:48  host: axu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co ciekawe miałem też na eboku przez chwilę "Rachunek elektroniczny" , kiedy inni go nie mieli , nikt mi nie chciał przez dłuższy czas uwierzyć , jak pisałem , że to będzie...

  • 0

    12.  2006-06-22 17:46:09

    issa: Rachunek Elektroniczny to ja mam do teraz. Ty też powinieneś mieć. Ja próbowałęm się do COKB dostać ale mnie olali. Trzeba być pod G.300 podpiętym aby się tam dostać. Mi niestety brakuje 2 aktywacji ;) zresztą, i tak niedługo spadam z Plusa (na to się zanosi)...

  • 0

    13. ~issa  2006-06-22 17:53:18  host: axu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie , nie , wiem , że "Rachunek" jest , ale kiedyś był i na dłuższy czas zniknął... My mieliśmy 7 aktywacji i G300 , ale jak pisałem powyżej to daremnota.

  • 0

    14. ~dt  2006-06-22 20:31:11  host: wap.plusgsm.pl

    troche z innej beczki. Plus ma juz Umts w Toruniu!

  • 0

    15. ~dt  2006-06-22 20:33:06  host: wap.plusgsm.pl

    ups. Operka zrobila dubla. Prosze o kasacje :) W Bydzi podobno tez juz jest 3G ale tego jeszcze nie potwierdzilem.

  • 0

    16.  2006-06-23 01:48:03

    issa: to czego nie pisałeś o zmianę opiekuna? piszę się skargę i firma przydziela nowego ;) (oby lepszego :/ )

  • 0

    17. ~issa  2006-06-23 11:22:34  host: axh219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***D@rio - miałem kontakt z dwoma G300 , z każdym było tak samo , nie prosiłem nigdy o zmianę opiekuna.

  • 0

    18.  2006-06-23 19:21:29

    dt - nic dziwnego że mają UMTS w toruniu - toż to przecież nieoficjalna administracyjna stolica polski ;-)

Dodaj swoją opinię