Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: część na giełdę, część dla zagranicznych

Polkomtel: część na giełdę, część dla zagranicznych

WitekT 8 Lipca 2005 11:44

0 0

Upublicznienie spółki jeszcze w tym roku wciąż jest możliwe. Jest to bardzo delikatna sprawa, w fazie uzgodnień między akcjonariuszami - powiedział prezes Polkomtela Jarosław Pachowski.

Ostatnio wydawało się, że kompromis jest blisko. Polscy udziałowcy mieli przedstawić zagranicznym partnerom ofertę sprzedaży posiadanych pakietów z wyłączeniem 20% akcji przeznaczonych na parkiet. Wygląda jednak na to, że nie ma postępów w negocjacjach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Vodafone i TDC nie chciały zaakceptować propozycji polskich udziałowców, by zarząd operatora uczestniczył w przygotowaniu transakcji. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by była to bariera dla kontynuowania rozmów.
W branży mówi się, że zapał polskich udziałowców, by szybko sprzedać spółkę, osłabł, gdy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, szykujących się do objęcia rządów, jasno zadeklarowali, iż są zdecydowanie przeciwni transakcji przed wyborami. Mimo to Igor Chalupec, prezes Orlenu, podtrzymuje chęć pilnego wyjścia z inwestycji. Deklaracje KGHM zmieniają się jak w kalejdoskopie, a PSE milczą.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet