Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: ciągle nie wiadomo jak i kiedy

Polkomtel: ciągle nie wiadomo jak i kiedy

WitekT 18 Marca 2010 17:44

0 0

Prezes KGHM Herbert Wirth uważa, że dotychczasowi akcjonariusze Polkomtela powinni wspólnie dokonać dezinwestycji. Szef miedziowej spółki oczekuje na rynkową wycenę operatora - pisze Polska Agencja Prasowa.

Musimy szanować wzajemne ustalenia, wyjście musi nastąpić wspólnie. Każdy z nas wybrał doradcę do swoich aktywów telekomunikacyjnych, choć nie jestem pewien co do PGE. (…)Nasi doradcy spotykają się i być może utworzą konsorcjum, które oceni wartość Polkomtela, to znaczy, ile rynek jest gotów za niego zapłacić - powiedział prezes.




Wcześniej w Sejmie wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik mówił posłom, że jeżeli w jakikolwiek sposób udziałowcy mieliby wychodzić z Polkomtela, to powinni to robić razem i że dopóki wszyscy trzej nie dojdą do porozumienia, to wyjście nie powinno mieć miejsca.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • -2

    12.  2010-03-19 09:13:16

    10. - ale chrzanisz... kasę przeznaczą na inną - być może lepszą inwestycję ;-) Zajmujesz się chociaż trochę biznesem? Bo nie wydaje mi się?

  • -2

    13. ~Ja.  2010-03-19 09:33:20  host: 82.160.51.168

    Polkomtel = ciągle nie wiadomo jak i kiedy... Ot i cała prawda o tym operatorze :)

  • -2

    14.  2010-03-19 09:39:48

    To już się nudne robi, niech to sprzedadzą, a jak nie chcą to niech nie sprzedają, a nie tylko kupcom smaku robią ;)

  • -2

    15.  2010-03-19 14:23:44

    ~Ja. - następny pieprzy trzy po trzy... a co operator ma do tego? kwistas - nudne się robi, ale prezesi się boją, najnormalniej się BOJĄ! Nie boją się w tych firmach, gdzie państwo ma symboliczne udziały i kontroluje z innego punktu widzenia firmę... Jak taki prezes KGHM taniej sprzeda niż inni, to już dzisiaj się boi pytań - dlaczego? Bo bardziej dba o swój fotel i portfel niż interes swojej firmy.

  • 2

    16. ~  2010-03-19 15:28:33  host: 109.243.92.112

    @11: Dobrze mówisz kolego. Niestety masz rację :-( @12: Nie wiesz co mówisz chłopcze...

  • 2

    17. ~  2010-03-19 16:45:47  host: 212-106-30-95.adsl.inetia.pl

    Polacy na wysokich stolkach maja tendencje do sprzedawania wlasnego kraju, aby tylko oni mieli z tego dobry interes. Tego uczy historia. Od konca II wojny swiatowej w Polsce sa tylko marionetkowe rzady (najpierw dzialajace na rzecz ZSRR, teraz na rzecz europejskich panstw nalezacych do G8). Neokolonializm ma sie dobrze.

  • 2

    18.  2010-03-19 17:10:03

    @12 zajrzales moze ile polkomtel wydal na dywidendy ostatnimi czasy? za 2002 ok. 250mln, za 2004 412mln (nie moze znalezc kwoty za 2003), 2005 2,35mld, 2006 1,03mld, za 2007 1,25mld zl, za 2008 1,25mld zl, za 2009 Orlen i PGE ponoc juz wnioskowaly o zaliczke na poczet dywidendy, a o calej dywidendzie za 2009 dowiemy sie juz niebawem, bo pewnie pod sam koniec marca... akcjonariat polkomtela jest chyba znajomy, ile kasy zostaje w Polsce chyba tez mozna sobie wyobrazic...

  • 2

    19. ~  2010-03-19 19:25:02  host: 212-102-23-149.adsl.inetia.pl

    Zeby nikt nie mial watpliwosci: http://www.polkomtel.com.pl/polkomtel_sa/wladze/akcjonariusze/ ---- Vodafone - 24,39%, polskie spolki: 75,61% ---- Czy ktos jeszcze nie rozumie o co chodzi? PTK Centertel (Orange) nalezy do Francuzow, Polska Telefonia Cyfrowa (Era) do Niemcow, polkomtel do Polakow, ale Angole wiedza, ze Polak jest glupi i mozna go przekupic...

  • -3

    20.  2010-03-19 19:35:55

    19. - jakie polskie? że w Polsce zarejestrowane? no bądź poważny trochę ;-) Kim jest prezes KGHM?

  • 2

    21.  2010-03-19 20:26:47

    @20 skoro dla Ciebie KGHM, PKN,PGE i Weglokoks to tylko zarejestrowane w Polsce spolki to nie ma o czym dyskutowac... widziales chociaz akcjonariat tych spolek? weglokoks w calosci SSP, KGHM to w 32% SP i jest on najwiekszym akcjonariuszem tej spolki (inni niewymienieni, a wiec pojedynczo maja ponizej 5% - od tego pulapu jest wymog ujawniania sie), reszta akcji jest w polskich i zagranicznych rekach, PGE w 85% SSP reszta w polskich i zagranicznych rekach, PKN 27,5% SP (najwiekszy akcjonariusz), ing ofe i aviva ofe (a wiec kapital Polakow) po ok. 5%, reszta akcjonariuszy ma ponizej 5%. skoro dla Ciebie spolki w ktorych SP jest w najgorszym przypadku najwiekszym akcjonariuszem nie sa polskie, to nie wiem jak inaczej Tobie udowodnic, ze sie mylisz... sam weglokoks majacy raptem niecale 5% akcji polkomtela za 2008r. dostal z dywidendy skromne 62,5mln zlotych...

  • -3

    22.  2010-03-19 21:05:30

    thonka - więc w części polskie ;-) to, ze ktoś pojedynczo ma najwięcej, nie znaczy, że jest jego ;-) zapytam ponownie - kim jest prezes KGHM?

  • -3

    23.  2010-03-19 21:10:50

    źle postawiłem pytanie... inaczej - z czyjego namaszczenia sprawuje władzę prezes zarządu? jeśli z namaszczenia przedstawicieli SP w RN to OK. ale czy tak jest?

  • 3

    24. ~  2010-03-19 22:16:32  host: 212-102-23-149.adsl.inetia.pl

    @wlo - Nie oszukujmy sie. Najbardziej polska spolka w Polkomtelu jest Vodafone. I o czym tu k*** jeszcze dyskutowac? Zal mi takich ludzi jak ty. W *** mam to kto jest prezesem i z czyjego nadania. Dla mnie moze to byc renifer Rudolf z nadania samego Swietego Mikolaja. Dla mnie najwazniejsze jest to, ze SP ma w jednej z najwiekszych spolek notowanych na GPW 31,79% akcji. I nie podoba mi sie, ze my Polacy (a konkretniej mowiac, osoby na stanowiskach) wyprzedaja nasza wlasnosc. Bo jezeli SP ma udzialy w jakiejs spolce tzn., ze wszyscy Polacy maja w niej udzialy, a to dlatego, ze to wszyscy Polacy placa podatki na to panstwo. Rozumiesz? Pewnie nie...

  • -3

    25.  2010-03-19 22:37:38

    łał! jaki patriota! mam nadzieję, ze nie oszukujesz fiskusa?

  • -3

    26.  2010-03-19 22:39:55

    tak samo mam nadzieję, ze zapewniasz przychody naszemu państwu pracując w Polsce a nie gdzieś na saksach?

  • -3

    27.  2010-03-19 22:46:39

    a! i urlop na Mazurach spędzasz, kupujesz polo-coctę i piwo z lokalnego browaru a nie w Grecji/Chorwacji, nie pijesz coca-coli/pespi, nie pijesz "polskiego" tyskiego, żubra albo - nie wiem - lecha?

  • 3

    28. ~  2010-03-20 10:27:23  host: 212-102-25-161.adsl.inetia.pl

    wlo. Co ma patriotyzm szarego czlowieka, do sprzedawania polskiego majatku przez lapowkarzy na stolkach? I nie mierz ludzi swoja miara - nie kazdy, tak jak ty, oszukuje US. Gdyby tak kazdy robil, to juz dawno mielibysmy druga Argentyne, a tak "tylko" jestesmy tego bliscy.

  • -2

    29.  2010-03-20 14:19:21

    łał! to ja oszukuję teraz? no musisz to donieść odpowiednim służbom! i to szybko - posiadanie wiedzy o przestępstwie i nie doniesienie o tym jest karalne!

  • 2

    30. ~  2010-03-20 15:40:30  host: system-1.pansa.pl

    @20: Wlo nie ośmieszaj się aż tak... Jaką niby firma jeśli nie polską jest Polkomtel? @25: Tak jest - niech żyją SPRZEDAWCZYKI! Jakie to przykre, gdy ktoś tak jawnie hołduje takim ludziom...

  • 0

    31. ~tetley  2010-03-23 16:40:46  host: 86-39-n1.aster.pl

    wlo: nie p**** juz bo masz g**** a nie racje. co? denerwujesz sie bo dzien wagarowicza byl w niedziele i nie mogles urwac sie z zajec w gimnazjum? bo twoj tok myslenia i wypowiedzi swiadcza o wyksztalceniu zaledwie podstawowym. polkomtel jest polska firma. i koniec kropka. a jak chcesz cos dodac w tej kwestii to napisz ale nie na tym forum. bajo.

Dodaj swoją opinię